Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az is a magyarok butasága...

Az is a magyarok butasága hogy egy házasságban a nő kezeli a pénzt? Ami viszont így folyamatos feszültséget eredményez.

Figyelt kérdés

Nem cigány családból származom, mégis úgy viselkednek itthon a szülők és ráadásul a keresztszülők is, nekem abból van elegem hogy 180+230e ft-ból nem azt csinálják hogy közösen kifizetik azt a rohadt számlát(ami nevetséges összeg) illetve a kaja amibe én is adom a havi 20-at persze ezt sem kérik, de legalább ha nem jutok el a boltba munka után már, akkor valaki megveszi ami kellene.


Mondtam már nekik hogy szégyen amit csinálnak, próbálják ki legalább 3 hónapig hogy csak a számlát+kaját viszik közösbe, a maradék pénzzel meg mindenki úgy gazdálkodik ahogy akar.... és nincs könyörgés meg csapkodás amikor valamire kell lóvé és ráadásul mondjuk nem kevés.. Ilyenkor rendszerint nevetséges ügyeken megy a dobálózás, ha a szerelő 70-be kerül akkor annyit kell kifizetni, mert otthon nincs lehetőség neki állni, és a fél napot el b____i a kísérletezéssel, utána meg valahol megáll az autó mert nem szakember nyúlt hozzá. Ezt persze egy olyan nő aki a kozmetikumon, ruhákon, és szakácskönyvön kívül másban nem járatos, honnan is tudhatná. De akkor minek szólnak bele?


Keresztszülőkhöz is legutóbb úgy mentem hogy mire bementem a portára már akkor egy k____a bukósisakon veszekedtek. Keresztanyámnak nem drága semmi se amikor szabadnapokon elmegy ide-oda és 10-20 ezret kidob használtruhára, csak mert jó ismerőse van ebben, és szól neki mikor érdemes menni. És akkor én érzem magam rosszul hogy eljövök otthonról, erre itt is ugyanez megy. Keresztapám meg nekem mondja hogy soha senkit ne vegyél feleségül mert ez lesz a vége, erre a mondatra meg robbant a bomba a feleségénél, "ki mondta hogy nősülj meg, ha én nem lettem volna még most is anyád mosna rád."


Oké én értem hogy Magyarország háromnegyede szarért-húgyért dolgozik, és örül ha havonta minél több megtakarítással tudja le a hónapot, de akkor sem 100 ezerért robotolunk, akkor valahol jogosnak tartanám hogy csak sajtos tészta lenne az asztalon.



Tökre irigy vagyok olyanokra akik cigánykodás helyett, szó nélkül engednek a másiknak, és lehet hogy néha egymásnak feszülnek de nem a rohadt pénz miatt...

Szeretném ha azt hallhatnám itthon is hogy,

-Oké, de pontosan mennyi kell?

-X ezer ft

-Kiraktam az asztalra, majd ne felejtsd ott.


Szerintem ez egy értelmes megbeszélési mód.


2019. jún. 20. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, nem kaptál pénzt?
2019. jún. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én független vagyok, csak ezeket a dolgokat én is hallgatom ha kell ha nem, felnőttként.
2019. jún. 21. 00:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaziból nálunk pont úgy ment, ahogy leírtad:


-Oké, de pontosan mennyi kell?

-X ezer ft

-Kiraktam az asztalra, majd ne felejtsd ott.


De tényleg szörnyű érzés, ha a szülők folyamatosan veszekednek csipp-csupp ügyeken.

2019. jún. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogy mennyire magyar jelenség. A normális emberek és párok lazábban és átgondoltabban rendezik az anyagiakat. Hallottam már jó pár embertől is, hogy vezetnek egy listát a nagyobb kiadásokról, számlákról és közösen fizetik.

Azt viszont észrevettem, hogy tényleg több férfi kezeli lazábban a pénzt. Ha kell valamire, akkor sokszor gond nélkül adnak. A nőkre jellemzőbb, hogy problémáznak olyan kiadásokon, amik nem róluk szólnak. Több ismerősöm kapcsolatában is láttam olyat, hogy a nő lazán elköltött nagyobb összeget kozmetikumokra és olyan ruhákra, amiket nem is hordott, de nem tetszett nekik, ha mondjuk kocsira vagy számítógépre akart költeni a srác. Nekem ez elég fura, ilyen kapcsolatban biztos, hogy nem lennék senkivel sem...

2019. jún. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A feudális Japánban a szamurájok családjában a nő feladata volt a pénz kezelése. (Nyilván máshol is volt ilyen, erről hallottam biztosan.)


Amúgy nem illik mások tárcájában és pénzkezelési szokásaiban turkálni.

2019. jún. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Ha illik, ha nem, én sem szeretnék olyannal összekerülni akinél halálomig hallgatnám a cirkuszt, mint a családomban gyerekkoromtól. Ezért foglalkozni ezekkel a dolgokkal is, nem csendben maradni.

2019. jún. 21. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!