Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vonzom a furcsa, élősködő...

Vonzom a furcsa, élősködő embereket. Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nagyon furcsa, vérszívó, kihasználós embereket vonzok be, és nem tudom, hogy ez melyik tulajdonságomnak köszönhető. Konkrét eseményekre nem szeretnék most kitérni, mert akkor nagyon hosszú lenne a kérdés és nem olvasnátok el.


Korábban azt hittem, hogy ez a jelenség azért van nálam, mert nem jelölöm ki a határaimat. Komoly felnőtt lett belőlem, aki nem hagyja magát kihasználni. Mégis megtalálnak a lehúzó és semmirekellő emberek mindkét nemből, akiknek jó lennék erre-arra vagy csak villogni velem. Érzelmileg úgy gondolom, hogy stabil vagyok. Viszont ezzel ellenségeket szereztem. Volt egy nő, aki rajtam csüngött, majd próbált felettem uralkodni, ugatni nekem, beleszólni az életembe, miközben az övé romokban hevert, és én nem hagytam magam. Azóta pletykákat gyárt rólam. Exem ugyanez. A férfi (exem) konkrétan ugyanezt zongorázta végig, mint a nő: Először közel engedtem magamhoz őket -> elkezdtek beleszólni az életembe -> uralkodni akartak felettem, ledominálni -> nem hagytam magam -> több lett a rosszakaróm.


A célom csupán az lenne, hogy lehetőleg az ilyen emberek, mint akiket az imént jellemeztem, ne kerüljenek a közelembe. Sőt, inkább kerüljenek el, amint a látóterükbe kerülök. Nem hiányzik nekem a sok ellenség.


Mentálisan egészséges, jóindulatú, érzelmileg stabil embereket szeretnék inkább megismerni, ha már mindenképpen barátkozni akar velem valaki vagy kapcsolatot tőlem.


Tisztában vagyok azzal, hogy valami miatt mégis ezeket a fura embereket vonzom be, akik rossz hatással vannak a közérzetemre és az életemre?


Mi miatt? Hogyan tudnék változtatni a helyzetemen?


2019. jún. 22. 17:22
 1/6 A kérdező kommentje:
A "Tisztában vagyok azzal..." kezdetű mondat végén pont van a kérdőjel helyett. Az nem kérdés.
2019. jún. 22. 17:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor ezt csak valamiféle feltáró jellegű pszichoterápia derítheti ki. Sok a rejtett mechanizmus, amire az ember nem lát rá.
2019. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, ilyen nincs, hogy "bevonzod". Valami az előéletedben arrafelé vitte el az emberismereted, hogy ezeket tartod szimpatikusnak. Ennyi az egész.

Én pl. mindig a nárcisztikus, önző, irigy, hisztériás agyhalottakat találom meg. Mint rájöttem, anyám után. Nem is beszélünk már régóta. Egész életemben ezt kaptam, hát automatikusan ezt is keresem. Akármit próbálok csinálni, mindig ráérzek és csak ezeket halászom ki a tömegből. Feladtam, nem tudok mit csinálni, az értelmes emberek taszítanak, ezek meg nem kellenek, nem erőlködöm tovább.

2019. jún. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én azért nem adnám fel a helyedben! :) Aki tud segíteni, az írjon nyugodtan!
2019. jún. 22. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel én is pont így vagyok és engem is érdekelne a válasz. Szerintem kérdezz erről valakit, akinek feltétlenül hiszel, megbízol benne, mert így látatlanban, ismeretlenül borzasztó nehéz erre választ adni. Nekem megbízható családtag azt mondta, nincs kiállásom (lehet benne valami) és nem tudok az emberekkel bánni.Nem tudom, melyikhez hogy érdemes szolni (igaz).Munkahelyeimen jellemző, hogy gyakran botlok olyanokba, akik először barátságot mutatnak, aztán rám akarnak nőni, majd ha ez nem sikerül, akkor ellenségesek lesznek. Azonban megfigyeltem, hogy ezek másokkal is ugyanezt játsszák végig. Tehát eleve mindenki vérét szívják.Rossz természetű alakok. Én az ilyenekkel az első gyanús jeleknél minden kapcsolatot megszakitok.Hőbörögjenek felőlem. De szerencsére azért normális emberek is kerülnek utambanéha, velük igyekszem tartani a kapcsolatot. Tehát nem érzem úgy hogy hibás lennék amiért néha egy tetű akad az utamba.
2019. jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még hozzátenném, azok, akik később rád akarnak nőni és ellened fordulnak, az nem miattad alakul ki feltétlen! Itt arról lehet inkább szó, hogy ők eleve olyanok, csak képesek egy ideig rejteni előled ezt az oldalukat, amíg érdekeik azt diktálják, vagy amíg kellően ki nem ismertek téged. Tehát vagy érdekből mutatkoznak előtted másnak, vagy azért mert még nem tudják, hányadán állnak veled, mit merhetnek.

A fogukat akkor mutatják ki, mikor már biztonságban, fölényben érzik magukat.

Tehát valószínű, hogy mégsem jelölöd ki elég jól a határaidat, vagy későn ismered ki őket. Talán azt javasolhatnám, figyeld jobban azt, hogy a látókörödbe kerülők hogyan bánnak másokkal és a metakommunikációra, ami nagyon árulkodó lehet. Az irígy, lesújtó tekintet, a szájhúzogatás, ideges lábbal, kézzel dobolás, flegmaság, stb intő jelek már az elején ott vannak, amikor még csak szépeket mondanak és "barátságosak".Tehát érzed, hogy nem stimmel velük valami..ezekre az érzésekre hallgatni kell.Így visszagondolva én is láttam ezeket, csak nem állt össze idöben a kép.

2019. jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!