Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Voltatok már ennyire összezava...

Voltatok már ennyire összezavarodva életetek során?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok és a sztori ott kezdődik, hogy tavaly februárban egyetemet kellett választanom (mindenképpen egyetemre szerettem volna menni). Engem rengeteg minden érdekelt. Pszichológia lett volna az elsődleges, de mivel túl későn találtam ki és a magas ponthatárok miatt csak 2 emelt érettségivel kerültem volna be, ezt ejtettem. Szociológia... hmmm valamilyen szinten kapcsolódik is a pszichológiához.. ez érdekes lehet. Aztán eszembe volt még angol/töri tanár is a Pázmányon. Nagyon szerettem a bioszt, ezért biológus, vagy biomérnökön is gondolkoztam. Business szakok is nagyon tetszettek, Nemzetközi Gazdálkodás, Gazdálkodás és Menedzsment stb.. jog, mivel nagyon szerettem a törit, de ehhez is 2 emelt érettségi kellett volna, illetve a 460+ pont miatt lemondtam erről.


Azt hittem ezzel a felsorolással lefedtem mindent, ami akkor eszembe jutott, de nem hiszem, mert sok minden meggyújtja bennem azt a kis szikrát, hogy hmm, ez érdekes lehet. Megjelöltem már egyébként a szociológiát (Pázmányon), minden sínen volt és egy hirtelen gondolatsugallattól vezérelve kitöröltem, és áttettem programtervező informatikusra Veszprémbe a Pannonon.


Nos igen... azóta eltelt egy év itt a Pannonon prog.infón. Kolis voltam ebben az évben, most pedig nyártól albis leszek (sajnos eléggé zavaros a hátterem, tehát nekem az nem opció, hogy hazamegyek).


Viszont rosszul érzem magam itt. Minden nap csak azon jár az eszem, hogy vajon szeretni fogom-e a szakmámat? Nem fogom-e megbánni, ha ebből diplomázok? Jó lett volna talán a szociológiát választani.. stb, tudjátok, ezek az önsavazások, amit az ember megbánás alkalmával érez.


A vicc az, hogy az évem jól sikerült, első félév után ösztöndíjat kaptam, második félévbe pedig 1 tárgyam kivételével minden meglett, nagy része jó jegyekkel. Miközben minden barátom már átcsúszott önköltségesre, vagy közel jár hozzá. Szóval mondhatni, hogy megy. Sokan azt mondják, hogy tehetségem van hozzá.


De szerintem ez akkora bullshit.. szerintem bármit megtud tanulni az ember, nekem csak volt seggem foglalkozni a sok szar matekos tárggyal, a programozásokkal stb..


Annyira összevagyok zavarodva.. ugyan is, ha most itt hagyom, akkor pénzt kell összeraknom, hogy más egyetemre mehessek itt Magyarországon, ami legalább 1 év (mert februárban ugye megint megjelölök vmi szakot stb..). Vagy kimegyek külföldre, vagy akármi.


De ha itt hagyom a szakot, akkor mit válasszak? Jön a fenti dilemma ismételten.


Úgy érzem, hogy ezek miatt a dolgok miatt nagyon nehéz a fejem és nagyon sokat stresszelek a jövőm miatt. Nagyon rosszul érzem magam így a hetekben/napokban.


Éreztetek már így?



2019. jún. 25. 16:52
 1/5 A kérdező kommentje:

Továbbá hozzátenném még azt, hogy én nem érzem magam valami jól itt Veszprémbe. Mindig is arról álmodtam, hogy Budapesten, vagy valamilyen nagyvárosban fogok élni. Belegondolni még abba, hogy itt b*szni a rezet még 2 évet... borzalmas érzés fog el.


Tudom, tudom, sok hülye döntés következménye ez a szituáció.

2019. jún. 25. 16:54
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonló helyzetben, csak nekem azért volt nehéz, mert egyetlen szak volt, ami érdekelt, amihez értettem, de hosszú távon nem tudtam volna megélni belőle és nem is érdekelt. Túl sokat szorongtam, stresszeltem, aztán már eü problémáim is lettem, meg kellett műteni, ekkor döbbentem rá, hogy mit választana a szívem, mert az számít hosszú távon.


Szóval bármennyire is nehéz, tisztázd le magadban, hogy mi érdekel igazán, hogy mi iránt vagy annyira elhivatott, hogy el tudod viselni a rövidtávú kellemetlenségeket is. Kérj segítséget mástól is, sok sikert!

2019. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én voltam. Anno prog infre jártam, de szívesebben foglalkoztam volna emberekkel. Végül elvégeztem és dolgozni kezdtem benne. Egyáltalán nem bántam meg, hogy így alakult.
2019. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én elhiszem, hogy érdekel a szociológia.

De biztos hogy meg tudnál élni belőle?

Engem meg az egyiptológia érdekelt, de aztán beláttam mi a realitás, szintén programtervező informatikus szakra mentem (ELTE). Nem mondom azt, hogy szeretem a munkám, de nem is utálom, viszont hatalmas anyagi szabadságot és függetlenséget ad, és bőven van pénz a hobbijaimra is. Ja, és azóta már háromszor voltam Egyiptomban, jövőre megyek negyedszer.

Nézni kell a realitást is! :)

2019. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Programozni szeretsz? Ha igen, akkor szerintem semmiképpen ne válts szakot, csak egyetemet. Mondjuk menj át az ELTE-re, ha ilyen jó eredményeid vannak, kolit is biztos fogsz kapni.
2019. jún. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!