Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire és hogyan ítélik meg...

Mennyire és hogyan ítélik meg az embert a Facebook-profilja alapján egy ismerkedés során?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra, történetekre, személyes hozzáállásra vagyok kíváncsi. Amikor egy másik embert megismerünk, baráti vagy párkapcsolati célból, akkor mennyiben számít egy Facebook-profil?

Nekem rengeteg negatív tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, mintha nem is az embert akarnák megismerni, hanem a profilját és az alapján ítélnek. Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a tapasztalata.

Ezek a szempontok mennyire fontosak, miért, és milyen következtetéseket vonnak le az emberről:

- ismerősök száma;

- profilkép;

- képek;

- posztok tartalma;

- kedvelt oldalak;

- csoporttagságok;

- egyéb szempont?

Egy ismerkedés során, pl. ha egy ellenkező neműt ismerünk meg, mert randizunk vele, akkor mennyire élnek (vissza) a másik fél kapcsolati hálójával: úgymint felkeresik a közös ismerősöket vagy bármelyik ismerősét, hogy az illetőről véleményt mondjanak? Nem vagyok üldözési mániás, hanem konkrétan megtörtént velem legalább egyszer (ennyiről tudok), hogy egy randizás után az egyik legjobb és legbizalmasabbnak ismert barátomat (egyben Fb-ismerősöm) felkeresték Facen keresztül a randipartner részéről és simán kiadott rólam információkat a hátam mögött, amit sokáig titkolt. Ez vajon mennyire egyedi eset, fogalmam sincs... Lehet, mindenki így csinálja, csak nem tudunk róla.

Sokszor mintha úgy tapasztalnám, hogy az élőben ismerkedésnél minden jól megy, aztán a Fb-ismerősség után (profil megtekintése után) megváltozik a viszony (rossz irányban). Minden érdekel, ami ezzel kapcsolatos történet, tapasztalat, durva élmények. Jöhet a pozitív is (ha van ilyen).



2019. ápr. 8. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Velem ilyen dolog nem történt meg én csak a saját gondolataim,véleményem tudom erről elmondani.

Ha nekem tetszik a lány akkor nem tud érdekelni a facebookja mármint hogy mennyi ismerőse van...stb persze átfutom hogy kicsit jobban megismerjem vagy lássam ezt az oldalát de nem ítélem el mert a facebook nem feltétlen a valóság. Volt már sok kellemes csalódásom de volt rosszabb is. :) 21/F

2019. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!