Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha az egyetemi...

Normális, ha az egyetemi tanulmányaim végén jöttem rá, hogy nem akarok diplomát, hanem szakmunkásként akarok dolgozni?

Figyelt kérdés
Már nem sok van hátra a diplomáig, a finisben vagyok, de ehhez nagyon sok csúszás kellett, mert nehezen haladtam a tárgyaimmal és időközben meg is utáltam amit tanulok. Most arra gondoltam, hogy legszívesebben otthagynám az egyetemet és tanulnék egy kétkezi szakmát, mert utálom amit tanulok, eleve mindig is utáltam tanulni (valószínűleg ezért is bukdácsoltam sokat), utálok ülőmunkát végezni ahol leég az agyam és stresszelek (alapból feszült és ingerült vagyok). Ehelyett olyan melót szeretnék csinálni, ami nem nehéz a fejemnek, könnyű megtanulni, mindig ugyanazokat a dolgokat kell csinálni (ergo nem kell hülye önfejlesztéssel meg céges továbbképzésekkel meg nyelvtanulással kínoznom magamat). Ahol a szabadban lehetek, ahol nem kell túlórázással az irodában meg projekt-előadásokon izzadnom tele görccsel és kétséggel. Utálom ezt a sterilitást és megfelelési kényszert és legszívesebben csak a két kezemmel dolgoznék életem végéig (azt is külföldön). Hallottam, hogy itthon semmibe nézett burkolók/asztalosok/CNC-sek mennyit keresnek nyugaton és elképesztő számokat hallottam (ott pedig senki előtt nem kellene szégyellnem a szakmámat). Ráadásul állítólag elég egy nagyon alap nyelvtudás is (bár nekem angolból már van egy B1 szint). Szóval én nem akarok beleőrülni a követelményekbe/tanulásba/elvárásokba és már herótom van az egész egyetemtől (és még az államvizsga csak ezután fog jönni). A diplomás munkahely keresés (nulla tapasztalat és elhivatottság hiányában) pedig még ennél is durvább lenne, ha egyáltalán eljutnék odáig. Az emberek véleményét pedig lesz***m, hogy nem lennék "értelmiségi". Mondjatok valami véleményt vagy tanácsot!

2019. jún. 26. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Van ilyen, a férjem pl diplomázás után döntött úgy, hogy autószerelő akar lenni, az is lett. Majd megfelelő tapasztalat után elvégezte az eredetvizsgáló és a műszaki vizsgabiztosi képzést, most ebben dolgozik. Ő így érzi jól magát, annyit legalább keres, mint az eredeti végzettségével keresne. 2-3 éven belül saját vizsgabázist szeretne nyitni.
2019. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a finishben ne add fel. Nekem is van olyan szakmám, amiben sosem dolgoztam, de attól még hátrányomra nem vált, hogy befejeztem. Egyetem után menj el CNC tanfolyamra és csináld azt. Nem ettől függ, hogy ki az értelmiségi és ki nem egyébként.
2019. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Normális :)

Amikor megkaptam a diplomám, már én is tudtam, hogy nem akarok ezen a területen dolgozni. Nem az én világom. Ettől függetlenül a diploma hasznos, mert sok helyen kellett már, függetlenül attól, hogy milyen szak, de legyen felsőfokú végzettségem.

Ne hagyd ott semmiképp! Ha nem is akarsz azon a területen elhelyezkedni, akkor is jól jöhet, ha nem is látod ezt még előre. Főleg, ha a vége fel vagy, akkor még nagyobb hülyeség abbahagyni.

Ha végeztél tanulhatsz szakmát bármikor még az életed folyamán.

2019. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3: És az egyetem mellett elkezdhetnék már most tanulni egy szakmát? Gyakorlatilag már alig van néhány tárgyam hátra (+ a diplomamunka, ami megint irtó nehéz lesz érdeklődés hiányában), viszont jóval elmúltam 25 és esti képzésen tudnám csak csinálni az életkoromból adódóan (a tárgyakkal nem ütközve). Még most is csúszhatok akár éveket és akkor leszek vagy 30 éves mire esetleg lesz diplomám. Onnan pedig megint +2 év egy szakma, tehát nem lenne jobb már diploma mellett elkezdeni mást tanulni? Mert máskülönben, ha az időt húzom, cirka 35 lennék mire lenne normális egzisztenciám (ha akkor az életkorom miatt egyáltalán alkalmazni fognak).
2019. jún. 26. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fejezd be az egyetemet. Ha alig van vissza, akkor miért csúsznál még éveket? Ha most még másba is belekezdesz, akkor biztosan nem fogod rendesen csinálni, és akkor tényleg elúszhat.
2019. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pacsi!

Idén végeztem és nem akarok a szakmában dolgozni.

Annyit tudok tanácsolni, hogy ha már ennyi időt elpazaroltál rá, akkor fejezd be rendesen, és tudsz egy dolgot, nem hiábavaló volt.

Én az irásod alapján még valami vállalkozást is eltudok neked képzelni, miután megtanultad a vágyott szakmát. Az eszed megvan hozzá, kár lenne ha valami főnök kihasználna.

2019. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Ha alig van vissza, akkor miért csúsznál még éveket?"


Mondjuk azért, mert néhány kritikus tárgyam maradt még illetve a diplomamunkámat el se kezdtem, ami még nehezebb lesz mint bármelyik eddigi vizsgán, lévén, hogy semmi szakmai tudásom és kompetenciám (de főleg elhivatottságom) nincs csak az előző években megtanultam magolni az anyagokat 2-esre és átbukdácsoltam nehezen a vizsgákon. De egy diplomamunka megint más tészta, főleg, hogy utálom amit tanulok és egy olyan témát se fogok találni, amihez egyrészt érteni fogok (források feldolgozása, tanulmányi/szakmai tapasztalatok felhasználása és ezek hiányában gyakorlati munka megoldása) másrészt ami érdekelni fog.

2019. jún. 26. 12:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem olyan nehéz egy diplomamunka megírása.

Csak következetesnek, módszeresnek kell lenni.

És élvezni sem kell. Nem mindenki örömmel csinálja, sőt :)

Kell egy téma. Ahhoz keresel anyagok. Összeraksz egy körülbelüli tartalomjegyzéket. Ahhoz alcímek. Minden alcím alá írsz. És kész. Ha kell, akkor valamilyen kutatást is készítesz. Nem muszáj kérdőívezni. Én pl. bizonyos tv műsorokat vizsgáltam különböző csatornákon. Ezt még speciel élveztem is. De ugye ez szaktól függ. Viszonylag rövid idő alatt meg is lehet írni.

2019. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt mondod így is alig bírod letenni a maradék tárgyakat. Ha már most belevágnál az egyetem mellett egy másik képzésbe, szerinted mennyi eséllyel végeznéd el az egyetemet úgy, hogy amúgy is debil vagy? Látszik, hogy nem az eszedből fogsz megélni, de mostmár azt a fél-1 évet még szándd rá az egyetemre, mert nem tudhatod, hogy később nem-e ezen fog múlni valami, és te is nyugodtan aludnál, ha a kezedben lenne a diplomád, és nem kéne azon bosszankodnod, hogy hosszú éveket güriztél a semmiért.
2019. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!