Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák szerint ez...

A feministák szerint ez egyenjogúság lenne?

Figyelt kérdés

A férfinek be kell segíteni a házimunkában, fözésben, takarításban, de a kertet ássa fel szintén a férfi, mert hát a nö gyengébb.


A bavásárlást is a férfi dolga csinálni, mert a nönek nem jut ideje a harisnyák meg a havi 3 pár cipö és egyéb ruhák beszerzése mellett rá.


Állásintejún is a nö kell hogy elönyt élvezzen szaktudástól és tapasztalattól függetlenül, mert neki nagyobb szüksége van a pénzre.


Ez így ok lenne mint "egyenjogúság"?


2019. jún. 27. 10:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
fröcsögöd itt a rinyát és a hülyeségeket, majd ha értelmesen feltudod tenni a kérdést, akkor várj válaszokat, addig meg gondolom a megerősítést szeretnéd, hogy "igen te jól tudod, minden nő szemét" :D
2019. jún. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom te ezt a pejorativ ertelemben vett feministakrol feltetelezed. Akkor en leirom neked sajat velemenyemet kijelenteseidröl, mint feminista:


"A férfinek be kell segíteni a házimunkában, fözésben, takarításban, de a kertet ássa fel szintén a férfi, mert hát a nö gyengébb."


Igen, be kell segiteni, mert a nö nem rabszolga. Termeszetesen, a munkamegosztas, hogy pl ki assa fel a kertet es ki mososgat az mar KOMMUNIKACIO kerdese. De normalis parkapcsolatban ez nem lehet problema.


"A bavásárlást is a férfi dolga csinálni, mert a nönek nem jut ideje a harisnyák meg a havi 3 pár cipö és egyéb ruhák beszerzése mellett rá."


Nem, ez nem igy van, ezt senki nem gondolja igy, csak valoszinüleg a Gold digger lanyok, de ök messze nem feministak.


"Állásintejún is a nö kell hogy elönyt élvezzen szaktudástól és tapasztalattól függetlenül, mert neki nagyobb szüksége van a pénzre."


Nem. Az kellene, hogy a nök ugyanazert a munkaert ugyanolyan bert kapjanak, mint a ferfiak.


Kiegeszitve: magaban a szoban is benne van, hogy mit szeretnenk: Egyenjogusag. A te feltetelezeseid pont azt irjak le, amit bizonyos ferfiak (szerencsere sok a kivetel) varnak el a nöktöl, tehat hazimunka, fözes, gyermekneveles, de dolgozzon is egyszerre es persze legyen tünderi kedves es szexre kesz minden este ezek utan...

2019. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom felásni a kertet, szóval ebben az esetben, ha a férfi nem csinálja meg, akkor nem lesz felásva. De lehet hívni traktorost, aki felszántja, nem kell magunkat szívatni ezzel.

Ha mindkét fél dolgozik, akkor a házimunka feleződik, miért is lenne másképp? Ha valaki otthon van, akkor nyilván több ideje van megcsinálni a házimunkát, de attól még besegíthet a másik fél is, tekintve, hogy ő is ott lakik, az ő szennyese, étele, mosogatnivalója is ugyanúgy ott van. A vásárlásnál max egyszerűbb beugrani meló után a boltba, de nem gondolom, hogy ez a férfi dolga lenne kizárólag, max nálatok van így.

Az állásinterjúsat nem gondolom megalapozottnak, ezt hol tapasztaltad? Pont a férfiak szoktak jobban rászorulni a melóra, tekintve, hogy van olyan élethelyzet, amikor ők a családfenntartók.

Én nem szeretem a pozitív diszkriminációt sem, pedig nő vagyok, és feminista, de rengeteg helyzetben voltam már, voltam én az egyetlen kereső, amíg férjem munkanélküli volt, kerestem kétszer annyit, mint ő, meg harmadannyit se, voltam diák, meg munkanélküli is. De mindig ki tudtuk alakítani, hogy mi a megfelelő nekünk házimunka és egyebek tekintetében, és ennek semmi köze nem volt a nemünkhöz, inkább az adott helyzethez alkalmazkodtunk.

2019. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Egy feminista nem várja el, hogy egy férfi mindent megcsináljon helyette. Ezt jelenti a feminizmus, hogy nem szorul állandóan másokra, egyedül is meg tud állni a 2 lábán. És nyilván minden feministának célja, hogy jogilag is lehetőség legyen arra, hogy ne szoruljon másra. Azt meg senki se mondja, hogy a nőnek kell előnyt élveznie állásinterjún, max egy butthurt szerencsétlen. Viszont sok nőt nem is alkalmaznak, mert jajj, mi lesz, ha majd jön a gyerek 😱 Vagy ha már van, akkor tuti beteges, mindmeghalunk 😱😱😱 Én feministának vallom magam, mivel anyám egy életképtelen "háztartásbeli", akit a mai napig apám tart el, ő meg nyugodtan tv-zik és semmit se tesz egész nap. Ez toxic femininity, amiből kösz, de nem kérek. Azért vallom magam feministának, mert ennek az ellenkezője akarok lenni, nem azért, mert bármi bajom lenne az ellenkező nem tagjaival.
2019. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
10%
Régen egy asszonynak szégyen volt az, hogy az ura besegített a főzésben,takarításban. Nem értem most miért büszkék néhányan arra, hogy egész nap semmit nem csinálnak.
2019. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
5-ös. Te csak hiszed. Megkerdeznem en azokat az asszonyokat. Csak ugy öszinten. Persze ök is azt mondtak, amit az uruk meg a tarsadalom hallani akart. De kinek nem jo a segitseg?! Es itt most nem arrol van szo, hogy miközben a pasas föz, a nö nem csinal semmit, hanem arrol, hogy pl. a parom sokkal jobban föz, mint en, tehat jobb, ha ö csinalja, addig en meg mellette mosogatok, besegitek, közben meg beszelgetünk es mindenki boldog...
2019. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
De ki a fszom ismer olyan nőt, aki nem csinál semmit? Azt meg minek vette el?
2019. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"A férfinek be kell segíteni a házimunkában"

Segítenie? Segítenie?? Miért, a férfi nem ott lakik, vagy mi? :D

Imádom ezt a "segít" kifejezést, mintha tényleg valamiféle szívesség lenne, hogy ő is tesz azért, hogy ne egy lepratelep legyen a KÖZÖS otthon.

Akkor ez alapján én is "segítek" a páromnak, ha elmegyek főállásban dolgozni? :D


"A bavásárlást is a férfi dolga csinálni"

Őszintén szólva, én ilyet még nem láttam. Az ismerősi körömben vagy a nő vásárol be, vagy a pár közösen.

Biztos létezik olyan is, hogy a férfi vásárol be, annak biztos van oka (neki van nagyobb autója, neki van több ideje, nála van több kp, ő szeret jobban boltba menni, stb)


Álláskereséskor a nők hátrányban vannak, akárhogy szeretnéd szépíteni.

2019. jún. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"Álláskereséskor a nők hátrányban vannak, akárhogy szeretnéd szépíteni."


Van ilyen is. Tapasztaltam fentebb említett dolgokat, amkor belekötöttek hogy ven-e gyerek, meg lesze (holott semi köze hozzá), de nálunk a cégnél meg látok olyant aki 3 éve cask van, de minek, mert felvették, hogy meglegyen a kötelezö nöi kvóta. Van egy másik csaj is a csapatban, ö helytáll annak ellenére hogy nemrég jot vissza 2 szülés után.

2019. jún. 27. 15:28
 10/21 A kérdező kommentje:

"Segítenie? Segítenie?? Miért, a férfi nem ott lakik, vagy mi? :D


Imádom ezt a "segít" kifejezést, mintha tényleg valamiféle szívesség lenne, hogy ő is tesz azért, hogy ne egy lepratelep legyen a KÖZÖS otthon."


Bocs, nem tudtam hogy feminácikál ez is sértés.

Gondolom, akkor szerinted a nönek is kellene renováláskor maltert hordani, meg a cementeszsákokat.

2019. jún. 27. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!