Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Iskolai bántalmazásokat, hogy...

Iskolai bántalmazásokat, hogy felejtettétek el?

Figyelt kérdés
2019. jún. 28. 03:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sehogy. :-( több mint 25 év után sem.
2019. jún. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem felejtettem el, szimplán csak már rég volt ezért nem emésztem magam vele.
2019. jún. 28. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem felejtettem el, szimplán elfogadtam, hogy ez a múlt, és semmi keresnivalója a jelenben. Ezen felül megtörtént dolgokról beszélünk, amiken nem változtathat semmi.
2019. jún. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, próbáltam pszichológushoz menni vele, de felszakította a sebeket, és csak rosszabb lett.
2019. jún. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

egyáltalán nem foglalkozom vele, nem határozza meg az életemet, mert nem cipelem ezt a terhet


persze osztálytalálkozóra nem fogok elmenni, hiába is hívnak, nem haragszom, csak nem vagyok kíváncsi rájuk

akikkel meg jóban voltam, azokkal szívesen beszélgetek

2019. jún. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Úgy vagyok vele hogy az a régi életem. Akkor 6-10 éves voltam, mostmár viszont majdnem 19. Annak az érzésnek semmi köze a mostani életemhez, nem befolyásolhatja. Már vannak barátaim akik szeretnek, nem kell megalázittságot éreznem. Persze ehhez kellett pszichológus is...
2019. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal súlyosabb dolgok is értek az életben az iskolai bántalmazásnál, így az valamennyire eltörpült a többi dolog mellett, pedig nagyon sokáig volt benne részem. Az otthoni bántalmazáson például nehezebb volt túllépnem. Terápiával és önismereti csoporttal néhány év alatt sikerült.
2019. jún. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem felejtettem el, bosszut alltam akin tudtam. Volt egy srac aki minden nap csesztetett kozepsuliban, tanarok szartak ra. Tesioran mindig nekem rugta a labdat, kosarlabdat etc.

Leerettsegiztunk, mindenki mas egyetemre mebt tovabbtanulni. Gondoltam vegre vege.

De egy nap posztolgatott kepeket facebookon (ismerosom ismerose).Megtudtam hol tanul most, kifigyeltem

hol parkol es kiszurtam a kerekeit, vekentem kutyaszarral a kilincset. Gyerekes tudom, de nem bantam meg.

2019. jún. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem felejtettem el, és nem is fogok soha jópofizni ezekkel a személyekkel akár hány év fog el telni.
2019. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

üdv, 50 éves vagyok. Nem felejtettem el. Sőt nagyon sokat gondolkodtam rajta. A körülöttem lévő felnőttek felelősségén is.


Aztán meg pszichológushoz is jártam és sok pszicológiát is tanultam. Nem csak ezért, egyéb nehézségek is közbejöttek, de biztos, hogy része volt ez is.


Én sok-sok kérdést tettem fel magamnak ezzel kapcsolatban:

Milyenek voltak az akkori önmagam érzései? Miért nem tudtam megvédeni magam? Ki védhetett volna meg? Mi fáj most leginkább az egész történetből? Miért tehették meg velem? Kinek a cserbenhagyása fáj leginkább? Miért nem hittek nekem? stb



Ha jól értem, téged súlyos trauma ért. Ezt nem lehet elfedni, hanem ahogy engedi magát az érzés, érdemes foglalkozni vele. Magad is sokat tehetsz ezért, de szakember segítségével megértheted mi történt akkor.


Akkor gyerek voltál, és nem tudtad magad megvédeni, és mások sem védtek meg.

Sajnáld meg az akkori önmagad, mert valami igazságtalanság történt veled, és ez most is, ugyanúgy tud fájni.

Ez egy (hosszú) folyamat, fájdalmas a szembesülés - legalábbis sok pontja az lehet, de te egy idő után (észrevétlenül) más leszel és a viszonyod is más lesz a történtekhez. Sokféle módon történhet ez meg, mindenkivel máshogyan (megbocsájtás, elengedés, radikális szakítás a múlttal) - nincs ár recept. Nekem az önismeret segített.


Szembesítésnek nekem sem volt felszabadító ereje - mindenki hárított. Osztálytalálkozókra én se megyek. Akit szerettem akkor, most is fontos. Ez így elég.


Amit egyedül bánok, hogy volt egy fiú, akit nálam is jobban bántottak. Neki egyszer szeretném elmondani, hogy tudom, hogy neki volt a legrosszabb, és igazságtalanok voltak vele (is). Talán miatta elmegyek egy osztálytalálkozóra :)

2019. júl. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!