Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember miért az...

A legtöbb ember miért az igénytelen zenékért rajong?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy valószínűleg nagy port fogok kavarni ezzel a kérdéssel.

Azt sosem értettem, hogy az emberek többsége (11-16 éves kor között) miért az igénytelen sz*rokat szereti. Itt most gondolok a szétautotune-olt, semmitmondó zenének nevezett akármikre. A szövegüknek minden második szava káromkodás, és a szövege nem szól semmiről, csak a szexről, bulizásról, meg az önfényezésről. Ráadásul semmi tehetség nem kell hozzá, a zenét 10-15 perc alatt össze lehet dobni egy programban, énekhang javításához meg ott az autotune.

Szerintetek miért lehetnek ezek népszerűek? Miért ódzkodik a korosztály többsége azoktól a zenéktől, amelyek igényesen vannak megcsinálva tehetséges előadókkal, és értelmes szövegekkel?


Ezzel nem általánosítani akarok, hanem a popzene legigénytelenebb rétegére gondolok.


2019. jún. 28. 12:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Ez a trendi, ez a menő. Mikor én gyerek voltam, divat volt kinézni azokat, akik mondjuk Linkin Parkot hallgattak, ha viszont kívülről tudtad a Smack That szövegét, te voltál a császár. Ilyen a világ, kár is belemenni. Főleg hogy a téma maga szubjektív, így mindenkinek más az igazság.
2019. jún. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

A legtobb ember miert nem a sajat eletevel foglalkozik? Nem tudom milyen valaszt varsz.

En ugy gondolom, hogy azert, mert csak es neked nincsem semmi kozod hozza, hogy ki mit szeret, hallgat. Az igenytelenseg pedig relativ.

Foglalkozz a sajat dolgoddal

2019. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Mert tetszik, azt kész. Pont lesz...om, hogy te vagy más mit gondol erről. Nem azért hallgatom mert “menő”, hanem mert jó érzés.
2019. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
41%

Miért várjuk el egy 11 évestől hogy az Imagine szövegét és mondanivalóját tegye magáévá? Miért kell gyerekek izlését szidni?

Nyilván a divaton kívűl azért hallgatják mert az a zene van az ő szintjükön. Egy "májkelkorsz" kaliberű zenét nem kell elemezgetni, csak hallgatni. Van egy egyszerű, énekelhető ritmusa, ami azin kívűl hogy kicsit kikapcsolja őket még közösséget is formál belőlük, mert együtt lehet énekelni.

Egyébként egy zene igényessége nem feltétlenül jelenti a minőségét. Ha pl a mulatósra gondolok.

De ez a kérdés olyan mintha azt mondanád hogy "miért szeretik ennyire a 11-16 éves lányok a haspólót?"

Az olyan zenékben ami neked nem tetszik de másnak igen, van valami amit te nem látsz de más igen.

2019. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy van hozzá közöm, mert a saját környezetemben lévők próbálják rámerőltetni, illetve én el vagyok ítélve, amiért mást szeretek. Pedig én soha senkire nem erőltettem.
2019. jún. 28. 13:18
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem szidom mások ízlését, ameddig nem szidják az enyémet. Márpedig k*rvára szidnak érte :D
2019. jún. 28. 13:19
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

“Azt sosem értettem, hogy az emberek többsége (11-16 éves kor között) miért az igénytelen sz*rokat szereti.”


De igen, szidod. :) az, hogy neked valami igénytelen, az a te dolgod, ahogy az is, hogy mit hallgatsz..ízlésről egyébként nem szokás vitatkozni, ha valakinek nem tetszik az amit én hallgatok, hát istenem. Azt mondd és gondol amit akar, nem igazán érdekel. Van ennél nagyobb problémám is.

2019. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

És te miért nem szarad le ha a te zenei ízlésedet kritizálják? Valószínűleg ők leszarnák ha te kritizálnád az övéket. Ráderőltetni csak azt lehet amit hagysz. Zenei ízlést, azt hogy milyen filmet szeretsz stb, nem lehet ráderőltetni, mert alapból nem tudsz vele azonosulni..

Én is hallgatok Missht, Hirot stb, de tudom hogy a szövegük kb szart nem ér, max csak annyi benne a jó, hogy buliban tudom nyomatni a szöveget a többiekkel, jó a ritmusuk, illetve fülbemászó a dallamuk.

2019. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

#8


Nem hagyom természetesen, hogy rámerőltessék, csak próbálják. Amikor kérdezte valaki, hogy szeretem-e xy előadót, és azt mondtam, hogy nem, akkor meg egyből jött a felháborodás, meg hogy nem vagyok normális, amiért nem szeretem. :D

2019. jún. 28. 13:32
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik ez tetszik, felesleges az ízlésekről vitatkozni. Nekem ez annál jobb, legalább nem járnak hatalmas tömegek azokra a koncertekre, ahová én megyek és nem teszik számomra élvezhetetlenné a dolgot. Arra meg tojok magasról, hogy mások mit gondolnak az ízlésemről :D
2019. jún. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!