Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet az oka, hogy ennyi...

Mi lehet az oka, hogy ennyi fiatal, drogos kéregető van az utcán?

Figyelt kérdés

Most épp Vác városról beszélek, mert itt vagyok jártas, de gondolom Budapesten sem másabb a helyzet.


Tizenéves fiatal gyerekek (persze főképp kisebbségiek) szólítgatnak le engem is, hogy ,,Tesóóó, légyszi dobjál már meg egy ......."


Annyit kell tudni, hogy elég ismert vagyok a városban, az egyik vendéglátóhelyen dolgozom, nem állok rosszul, és ezt ezek a fiatalok is tudják. Nem adok nekik, hanem azt javaslom mindig, hogy menjen el dolgozni.

Egyébként hasonlóan nehéz helyzetben lennék én is, ha nem emberelem meg magam, mivel gyermekotthonban nőttem fel. Most 19 évesen még munka mellett iskolába járok, és semmi szülői segítséget nem kapok.


Isten mentsen, hogy magamat fényezzem. De ők is megtehetnék ezt. Ha akarnának, tudnának dolgozni.

A pénzt persze drogra kérik.

Sajnos napi szinten történik ez és nagyon idegőrlő, hogy nem lehet tőlük nyugodtan kimenni az utcára anélkül, hogy ne jönnének veled szembe. Mert szó szerint kimegy az ember elé, hogy nehogy kikerülhessem.


És persze ha nem adunk nekik, akkor agresszívak lesznek, támadóan lépnek fel és persze megjegyzik az arcodat és legközelebb is próbálkoznak csak azért is, hogy idegesítsenek.


Ti is tapasztaltok hasonlót? Mi a véleményetek a jelenségről?


19/F



2019. jún. 29. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyen elöbb halnànak meg mint hogy dolgozzanak. Azt nem értem ezekkel a kéregetökel miért nem csinàlnak màr valamit. Büntetni kéne öket. Pl rendörök làtnak ilyet akkor elverhetnék ezeket.
2019. jún. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt Miskolcon, akiket én ismertem akkor még rendezett életük volt, bár a legtöbb közülük cigány, ebből adódóan nélkülöztek már akkor is, ugye munkahelyeken is inkább tartják az üres helyet, csak lehetőleg magyar menjen oda.

Amikor végeztünk a szakközéppel, elkezdtem dolgozni, ezeket sokáig látni sem lehetett, pár éve pedig hogy bejött a sok új drog, úgy meg is nőttek a betörések, rablások.

Vannak arra felé ilyen légópincék, ott szoktak aludni, némelyik úgy elvágta magától az életet, hogy most 24-26 évesen az utcán élnek, én felismerem arcról mindegyiket.


Egyébként nem kell ezeket félteni, attól hogy szakad le némelyikről a ruha, megtalálják a pénz forrást, a nagyon fiatalok kéregetnek még, errefelé is, mert nem bíznak rájuk dolgokat, pl adjon el X mennyiséget, és valamennyit megtarthat belőle.



Szerintem örülj ha még egyáltalán kérnek, nem tudom arra milyen a helyzet, de itt hamar telefon vagy táska nélkül találja magát az ember.

2019. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy lusták, mint a dög.
2019. jún. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ütni kell az ilyeneket. Undorító állatok,nem szabad őket megtűrni.
2020. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért mert nekik büdös a munka,tanulni sem alkarnak de viszont dolgozni sem csak lenni és kész hiszen a hülye magyar majd úgy is ad na még a f*szómat takarodjon el mind dolgozni
2020. jún. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 voltak nekik jó táborok még anno,régi szép idők.
2020. jún. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem igazan tudom hogy mi volt anno hisz csak 19 éves vagyok de az, az egy biztos hogy ha továbbra is ezt csinálják és szaporodnak mint a nyúl. Nem lesz szerintem jó vége eszre a magyar honfitársaknak is be telik az a bizonyos pohár

5-ös voltam ja és még hozza tévé én is roma vagyok :)

2020. jún. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amelyik normális,azzal semmi bajom. Csak a kötekedős embereket nem szeretem,mert valami miatt mindig is engem találtak be.
2020. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ok: Magyarország előre megy, nem hátra!
2022. jan. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!