Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy szoktátok lekoptatni...

Ti hogy szoktátok lekoptatni a kéregetőket?

Figyelt kérdés

Én általában azt mondom nekik, hogy nincs nálam készpénz meg, hogy diák vagyok. De megesett, hogy odajött hozzám egy cigány és elkezdte nekem oszatni, hogy "hallod tesókám..." pedig lány vagyok. Engem ne tesókázzon egy hulladék... szóba se álltam vele, megse hallgattam hogy mit akar hanem ott hagytam, elsiettem. Az meg nyerítezett és szitkozódott utánam. Annyira megijedtem, hogy szinte már futottam mert féltem, hogy utánam jön.

Egy másik ilyen esetben meg mondtam németül, hogy "Entschuldigung ich verstehe es nicht". Hátha békén hagy. Erre a válasz; "Kein problem, euro ist besser."


Mindig jönnek azzal a sz*r dumával, hogy nincs pénzük haza menni, éheznek, nem tudnak kaját venni a gyerekeiknek, betegek stb. Közbe meg makk egészségesek, tudnának dolgozni és ami a legfontosabb, hogy egyáltalán nem úgy néznek ki mint aki csóró. Nem fogok előttük turkálni a táskámban meg a pénztárcámban.


A másik ami felháborít az az, hogy egy kávézó teraszán nem tudok megenni egy nyomorult melegszendvicset meg meginni egy kávét mert oda is oda jönnek kéregetni és b*sznak rá, hogy épp tele a pofám és ennék, akkor is zaklatnak.


Ti mit mondtok a kéregetőknek ha nem akartok nekik pénzt adni? Mit tesztek ilyen esetben?


Előre is köszönöm a válaszokat.


21/L



2018. dec. 20. 10:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

jön oda és határozottan mondom: "nem adok"

eddig mindig bejött, ennél jobb nem is volt


volt amikor elkezdi mesélni az élettörténetét, de megmondom, hogy "sajnálom, de akkor sem adok" és nem is tartok szemkontaktust, megyek tovább, vagy másfelé nézek, lekopnak hamar

2018. dec. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

Tökéletes módszerem nekem sincs sajnos, én a következőket szoktam bevetni:

Megpróbálok úgy csinálni, mintha észre sem vettem volna, és fapofával kikerülöm.

Ha nagyon erőszakos, akkor pedig közlöm vele, hogy elnézést, de nekem is van kire költenem és lassítás nélkül (!!!) tovább megyek. Ha akár egy pillanatra megtorpanok, akkor már jön agresszíven, és szórja az átkokat rám, hogy milyen vagyok, nem adok neki...

A férjemnek persze nincsenek ilyen problémái, ill. ha együtt megyünk, akkor sem jönnek persze a nyomulós kéregetők. Szerintem a nőkre utaznak, és ha megérzik a bizonytalanságot, akkor még rá is erősítenek.

2018. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem igazán jönnek oda hozzám tesók. :) Bár egyszer volt aki cigit akart kėrni. Nyugodtan beleszívtam a cigimbe amikor kėrdezte nem e adok neki egy szalat. Kifujtam felė a fütöt, közöltem vele, hogy nem cigizek. Picit állt ėrtetlen fejjel, majd távozott.

Idősebb magyarok ritkán odajönnek pl tesco parkolóba. Volt akinek adtam, ha volt a zsebemben pár száz apró. Pėnztárcát nem veszek elő.

2018. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Azt a költői kérdést teszem fel, hogy: "miért pont engem választott ki?"

Erre általában nehéz értelmeset mondani.


De a kéregetőknél sokkal irritálóbbak azok, akik bevásárlóközpontban, itt-ott megállítják az embert a nagyszerű üzleti ajánlataikkal, mint klubkártya, személyi kölcsön, adománygyűjtés, stb.

2018. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
#4 igen ők is nagyon irritálóak. De ha nekik azt mondod, hogy "bocs nem" akkor legalább nem kezdik el kiabálni azt, hogy "rákosodjon el a beled". :D
2018. dec. 20. 10:46
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Na és akkor mi van, ha szitkozódik, azzal csak magát minősíti. :]
2018. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Engem is nagyon idegesít, főleg az áruházak, hipermarketek előtt csöveznek igen agresszívan. Én szimplán ignorálom őket, pl. ha már látom, hogy kiszemelt magának már elkezdem rázni a kezem, hogy bocsi sietek és továbbállok. Vannak retkesék is, akik szitkozódnak, de ezt mindenkivel eljátsszák, ezt is le kell szarni. Viszont, több próbálkozás után a biztonságiaknak is szemet szúrnak és eltakarítják őket szerencsére:)
2018. dec. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Most nem tudok adni, Ferrarira gyűjtök.
2018. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
84%
Én lezavarom egy "nincs" "nem" "nem érdekel" szöveggel, egyszer egy részeg csöves vissza is szólt hogy "köcsög" mert nem adtam neki cigit (nem dohányzom). Visszafordultam, elindultam felé, megijedt teljesen és nem bírt bocsánatot kérni.
2018. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem tudok úgy tenni, mint aki nem veszi észre, akkor egy hangos, határozott "nem" és megyek tovább. Ha meg utánam ordít vagy szitkozódik, nem érdekel. Bár volt olyan pofátlan kéregető, aki minden reggel ugyanott tarhált "vonatjegyre", egyik nap megálltam és megmondtam neki, hogy ne nézzen már idiótának, hogy minden reggel ezzel szólít le, ha jobb szövegre nem futja legalább a helyszínt válogassa meg, mert ez így nagyon átlátszó. Nem jött oda hozzám soha többet. Amikor még dohányoztam, rendszeresen tarháltak le cigivel, az aznapi elsőnek még általában adtam, a többieknek viszont megmondtam, hogy a kollégának már adtam, kérjen tőle. Na ezután is elkerültek, nem igazán tudtak mit reagálni rá.
2018. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!