Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy otthon egyedül...

Normális, hogy otthon egyedül szívesen adok elő infantilis gyerekes táncokat és szinte "megőrülök", de társaságban pedig görcsös vagyok?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon szorongó, gátlásos, zárkózott, feszült stb. típus vagyok. Tipikusan az az ember, aki egy lakodalmon is befeszengve lép jobbról balra hideg tekintettel, miközben körülötte mindenki pörög, izzad, mulatozva nevet és kiugrik a bőréből. Ez az az énem ami az emberek között van. Amikor viszont otthon egyedül unatkozom, akkor annyira fel tudok pörögni és annyira be tudok lazulni, hogy mindenféle Michael Jackson mozdulatot meg táncstílust előadok magamnak, igaz ilyen 5 éves infantilis stílusban, mert alapvetően a külsőm is infantilis. Sovány és alacsony vagyok kisfiús beütéssel. De ha ezt előadnám felnőtt emberek között, akkor tuti elmebeteg visszamaradottnak gondolnának pedig szeretem magamat így szórakoztatni és élvezem. Mások viszont hogy tudnak annyira lazák lenni, hogy közben nem válnak vicc tárgyává/nevetségessé és jól áll nekik? Nekem ez nagyon nem megy.

Magamat ilyennek érzem (és valójában így is nézek ki) amikor laza vagyok egyedül és jól érzem magamat: https://www.youtube.com/watch?v=_2zEqSCD7F4

Másokat pedig ilyennek látok és emiatt iszonyatosan befeszengek:

[link]


Esetleg van köztetek, aki szintén magára ismert a kérdésem elolvasása után? Természetesen fiú vagyok és azt is észrevettem, hogy minél jobban néz ki valaki, annál jobban áll neki a tánc. Lásd a videóban szereplő szexis vékony csajokat meg izmos, jóképű pasikat.



2019. júl. 2. 12:41
 1/9 Halmai Annamária ***** válasza:
100%

Ezzel az emberek jó nagy része van így. Otthon énekelnek a zuhany alatt de mások előtt ezt nem mernék megtenni (szerencsére). A legtöbb ember vagy olyan társaságban érzi magát oldottnak ahol biztonságban érzi magát, vagy olyanban ahol sötét van és nem figyelik árgus szemek.

Viszont nyilván önértékelési zavaraid vannak, nem tartod magad szépnek, stb. Ezért elengedni sem mered magad igazán. Ez akkor fog változni ha pozitív lesz az énképed. Persze akkor sem kell parolázni mint valami idióta mert az meg már gáz.

2019. júl. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, csak lányban :)

Szerintem ezzel nincs nagy gond, a lényeg az, hogy vannak helyzetek mikor teljesen önmagad tudsz lenni és jól szórakozol. Még nagyon sokan nem érzik magukat jól nagy társaságban. Én azt vettem észre, hogy csak 2-3 jó barátom társaságában tudom elengedni magam, akiket megszoktam és nem zavar, ha ki is nevetnek(jó értelemben) mindenki mással, családtaggal, ismerősökkel feszengő és görcsölő vagyok, amikor nem esik jól megszólalnom se, és folyton azon pörgök nehogy valamit elszúrjak.

Én arra jöttem rá az évek alatt, hogy nem érdemes emiatt még jobban stresszelnem. Arra kell fektetnem a hangsúlyt ami jól esik és azokkal vegyem körül magam. Nem kell erőltetnem sem az emberi kapcsolatokat, mert vannak akikkel érzem, hogy jól kijövök, és vannak akikkel bárhogy próbálkozom, nem. Ezeket elkell engedni és nem erőltetni.

Nem tudom van-e ilyen társ vagy barát az életedben, akivel teljesen önmagad tudsz lenni, de ez sokat segitene a helyzeteden. Egy ilyen ember társaságában bárhol vagy, könnyebben feloldódsz.

Az viszont fejben dől el, hogy ne vedd magadra az esetleges hibákat, amiket elkövetsz és mások láthatták, hisz mindenki hibázik. Hidd el, fele annyira sem érdekli az embereket amit csinálsz, mint ahogy te magadban elképzeled.


Ha van kedved beszélni erről részletesebben irhatsz privátot, talán segit pár általam szerzett tapasztalat, hogyan győztem le az ilyen érzéseket,amelyek most benend is vannak. 22n

2019. júl. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Hááát, ha tényleg így nézel ki, akkor minimum a szakmunkás bajusztól illene megszabadulni, ha vagy legalább 12 éves. Emellett a szoli is inkább csajoknak való, neked egyáltalán nem áll jól.


Mellesleg a zenei ízlésen se árt csiszolni. Egy kis heaby metál, és rögtön jobban érzed magad. A tuc-tuc 20 évvel ezelőtt volt.

2019. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
Hát figyelj, én mehetnék példának a szótárba az introvertált szócikkhez de otthon metálra táncolom a Macskák koreográfiáját :D meg tényleg így van ez a zuhany alatt énekléssel is, a legtöbb ember csak egyedül, otthon vállalja be.
2019. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanez vagyok, csak lányban. Szerintem amúgy ez kivétel nélkül minden emberre igaz kb., hogy otthon, egyedül felszabadultabban viselkedik, mint társaságban..Csak eltérő mértékben.
2019. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok 😂 keress olyan barátokat akik előtt mersz hülye lenni.
2019. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1-2 éve még én is táncoltam meg ugráltam a szobámban, amikor egyedül voltam itthon, de mára ez a tombolhatnékom megszűnt, és nem azért, mert cikinek éreztem, hanem egyszerűen csak elmúlt. Szerintem kevés olyan embert lehet találni, aki még nálam is feszültebb, csendesebb egy társaságban. Én konkrétan, ha nem kérdeznek, meg sem szólalok. Ezzel ellentétben itthon nagyon is szeretek magammal hangosan beszélgetni.:D 18/L
2019. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó ez, de idővel kellene nyitnod a világ felé is. Otthon begyakorlod, a közönségben meg kipróbálod.
2019. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még csak a főkérdést olvastam el; szerintem igen, normális.
2019. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!