Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek élnek köztünk...

Szerintetek élnek köztünk olyan emberek, akik egy jövőbeli technikával már hosszabb életűek lehetnek majd? Esetleg megvásárolhatják a szépséget/jó genetikát?

Figyelt kérdés
Hihetetlenül irigy vagyok a szép és jó adottságú emberekre, mert én átlag alatti vagyok és mindenki levegőnek néz. Egyedül az vigasztal, hogy előbb-utóbb úgy is mindenki meghal és végül mindenki egyenlő lesz és nem lesz többé értelme a cikizésnek/lenézésnek/visszautasításnak stb. De szerintetek él már köztünk olyan (nagyon fiatal) ember a Földön, aki számára már lehetőség lesz a jövőben egy olyan technológia/orvosi vívmányt igénybe venni, amivel akár több száz évre is lerövidítheti a sejtjei öregedését és gátolja az egészségének romlását? Esetleg módosíthatja a genetikáját, hogy még tökéletesebb külseje legyen? Lefogadom, hogy nincs köztünk orvos/genetikus, de hátha valami informáltabb a témában, mint én.

2019. júl. 4. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem minden a szépség. Tudom, aki nem túl szép, annak ez csekély vigasz, de én annyi csúnya fiút/lányt láttam már, aki sikeres, művelt, jól néz ki a párja és abszolút magabiztos és társasági ember.

Szerintem a magabiztosság a döntő sok esetben. Tudod, van egy mese (a címére nem emlékszem, de népmese, vagy grimm talán), ami két lány testvérről szól, akik eladó sorba kerülnek, az egyik szép, de buta, undok, a másik ronda, de kedves. És jönnek a kérők...először mindenki a szép köré sereglik, de amikor az okos megszólal, otthagyják a szépet és az okos iránt érdeklődnek. Szerintem tanulságos...

2019. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze. A mai emberek többsége már fog élni abban a korban, amikor erre lesz lehetőség. Csak nem sokan fogják tudni megfizetni, vagy a kormányok blokkolják majd az ilyen törekvéseket...


A technológia gyakorlatilag rendelkezésre áll. Génmódosítás crispr/cas9-cel. Konkrétan bármely részed vármely dns-ét kiollózhatod, és helyére nagyon sokmindent betehetsz.


Namost az elkövetkező időknek az lesz a feladata, hogy rájöjjünk, a dns egyes részei miért is felelnek konkréten, és egyes változtatások milyen hatással lesznek ránk. Kínában volt nagy botrány, hogy egy orvos ilyen génmódosított babákat csinált. Ezzel megelőzve valami betegséget, viszont érzékenyebbé téve őket más dolgokra, illetve ki tudja milyen mellékhatásokkal.


Szóval egy lépésre vagyunk a dizájnerbabáktól és dizájneremberektől.


És ez csak az emberek. Minden élő szervezetet és sejtet így lehet módosítani. Ez azt jelenti, hogy bármilyen állatot, bármilyen növényt (élelmezési szempontból ez nagyon fontos, és hatalmas tanácskozás megy rajta, hogy elérjék, hogy ezt a fajta génszerkesztést ne tekintsék génmódosításnak, ami nagyon sok országban tiltott (pl nálunk tiltott termelni, de behozni szabad)), és ugye a baktériumok-vírusok is ide tartoznak, ami rossz kezekben végzetes lehet, jó kezekben pedig áldás.


A számítástechnika, azon belül is az automatizálás és a mesterséges intelligencia fejlődése pedig exponenciálisan segíti ezen területek kiaknázását. 20-40 éven belül óriási előrelépések lesznek ezen a területen. Eljuthatunk az emberi lét és halhatatlanság peremére még ebben az évszázadban.


Javaslom „a következő egymillió év” c. Doku sorozatot, nat geo-s.

2019. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Talán ez jó lesz a tájékozódéshoz az előbb említett technológiával. Nem véletlenül foglalkozik az index külön aktában a crispr technológiával. Nem követem mindig én sem, csak elkapok egy-egy cikket belőle, de tényleg amit mondok, hogy itt minden kinyílik, egyre gyorsabban. És ez egyre veszélyesebb és egyre izgalmasabb lesz.

2019. júl. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Csak tudnám, mi a francnak akar az ember Istent játszani, amikor marhára nem az.
2019. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Eljuthatunk az emberi lét és halhatatlanság peremére még ebben az évszázadban."


Ez borzasztóan szomorú és igazságtalan. Gondolom lesz egy szűk pármilliós elit réteg, aki élvezni fogja az orvostudomány minden vívmányát miközben a milliárdos nőnek 683 évesen is Kate Upton teste lesz, a férje meg úgy néz ki, mint Ryan Gosling 23 centis farokkal és évezredeken keresztül orrba-szájba fognak dugni meg habzsolni az életet amíg milliárdok nyomorúságos tömege fog nekik szolgálni és halnak ki körülöttük. Nagyon remélem, hogy a Föld ezt másként fogja gondolni és olyan körülményeket hoz létre, ami nem fogja lehetővé tenni, hogy ez a gátlástalanság a gyakorlatban is kivitelezhető legyen.

2019. júl. 5. 09:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell keserítselek. Ez a réteg a Föld nélkül is meg fog tudni élni. Lehet, hogy a Marson, lehet hogy egy űrbázison (Elysium filmet nézd meg!!).


A technológia közel jár a készhez, az akadály már csak a pénz. Jelenleg senkinek sem üzlet ilyen körülményeket teremteni. De hamarosan az lesz. Elkezdődik az űrbányászat. Pl Elon Musk Mars projektjének is ez az egyetlen célja.

2019. júl. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6: Jó, de akkor azzal az addigra 9-12 milliárd emberrel mi lesz? Tényleg megvalósul az az elképesztően utópisztikus rabszolgatartó társadalom, hogy pár millió ember hallhatatlan lesz, a többi sok-sok milliárd ember meg értük fog gürizni az idők végezetéig és a rabszolgák folyamatosan cserélődni fognak, mert ők nem jutnak hozzá a hallhatatlanság forrásához? Tényleg az lesz, hogy a valóságban is megvalósul a görög mitológia csak görög istenek helyett multimilliomosok fognak lakni és nem az Olümposzon, hanem mondjuk a Marson?
2019. júl. 6. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Abszolút benne van a pakliban, igen. Nyilván azért a halandóknak sem lesz gondjuk az életben. A virtuális valóságba bármikor elmenekülhetnek.
2019. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Levegőnek néz. És? Miért, nem találsz ki valami jó hobbyt?
2019. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!