Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van rajtam kívül még olyan...

Van rajtam kívül még olyan ember, aki nem szeret/szokott strandra járni?

Figyelt kérdés

Nem annyira a kinézetem miatt nem szívesen megyek (nem vagyok ugyan izmos, de kövér sem), inkább amiatt lehet, hogy van egy enyhe szociális fóbiám. Konkrétan a strandra vonatkoztatva: nem tudok ott feloldódni, azt érzem, hogy engem néznek, szóval feszültségként élem meg, nem kikapcsolódásként.

Régebben szüleimmel jártunk a Balatonra, de közben felnőttem, ők már idősebbek, meg elég drága is lett. De az igaz ok nálam a tömegtől való félelem.

Pedig voltam kollégista, láttuk egymást gatya nélkül is, de valahogy az más volt, mert ők a szobatársaim, barátaim voltak, nem idegenek.

Amúgy sokat vagyok szabadban,ki vagyok napozva, de a strand nekem nem megy valahogy. Más is van így?


Köszönöm a válaszokat!


41F



2019. júl. 5. 22:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Utoljára kisgyerekként szerettem strandon lenni.


Egyrészt nekem sincs egy görög isten testem, ne szeretem mutogatni sem, feszült vagyok, ha mások előtt kell kevés ruhában mutatkoznom. Másrészt nem szeretem a tömeget, sem mások testét nézni.


Meg egyszerűen nem az én világom az egész vízben játszadozás meg egész nap parton henyélés, jobban vonz az, ha mehetek valamerre.


Másik ok egészségügyi, fehér a bőröm és tele vagyok anyajegyekkel. 5-10 perc alatt képes vagyok leégni. Barnulni sem szoktam, hiába vagyok sokat szabadban, túrázom, akkor is maximum olyan lesz a karom, mint másnak a "téli" színe.

2019. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
En csak a felkapott strandokat es furdoket (pl. lupa, demjen) nem szeretem.
2019. júl. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a sok emberrel és a fürdőruhával van bajom.Utálom a bikinit is és az egyrészest is.Egyrészt szégyenlős vagyok meg van annyi gerincem,hogy nem feszítek bikiniben egy csomó idegen előtt.Én se vagyok kíváncsi az ő testükre.Szóval a nagy baj az a fürdőruha,ennyi erővel az ember már fehérneműben is flangálhatna.

Szerintem gusztustalan dolog a strand,de miszáj járnom,mert nyaralásnál nem mondhatom azt,hogy nem,mert a szüleim leszólnak.De barátaimmal nem megyek,se a kerti medencébe

2019. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban szerettem, sokat jártunk. Ma már úgy vagyok vele, hogy inkább otthon beülök a fürdőkádba és olvasok egy újságot vagy egy könyvet. Nem a sok ember zavar a strandon és nem is igazából a drága belépő, hanem egyszerűen nem érdekes a hangulata, nem tud lekötni. Ugyanígy lennék a tengerparttal is.
2019. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm még egyszer Mindenkinek, aki megosztotta velem véleményét, tapasztalatát és azoknak is, akik esetleg ezután szólnak hozzá a témához!

Többen említettétek a fürdőruhát. Én pl. szeretek idehaza fecskét felvenni kertben, udvarban vagy a szőlőhegyen, ha dolgozom, de manapság a strandokon már ezért kinézik az embert. Valahogy nekem ez a típus kényelmes alsónadrágban is.(Brief azt hiszem a neve).

Említette valaki az anyajegyeket. Hát, nekem is van bőven, kisebbek, nagyobbak, régebben nem volt ennyi, igaz, a napsütés sem az, mint gyerekkorunkban.

Amikor kiskoromban jártunk a Balcsira, valahogy más volt az egésznek a hangulata, akkor még jobban szerettem menni, nem az a "Beach" hatás dominált, talán így tudnám megfogalmazni.

2019. júl. 6. 14:50
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Már gyerekként is csak akkor mentem, ha vittek. A napsütést még a magas hőmérsékletnél is jobban gyűlölöm; utálok napozni és barnulni, mióta az eszemet tudom; a tömegtől is rosszul vagyok, főleg akkor, ha alig-alig felöltöztetett, izzadt testek ezreiből áll. Víziszonyom van, úszni sem tudok, és az alakom sem kirakatba való. A medencék ötévente cserélt, klórral telenyomott vize kikészíti az amúgy is problémás bőrömet, és ki tudja, miféle kórokozók úsznak benne, a nyílt vizek meg tele vannak mindenféle nyálkás élőlényekkel és szeméttel. A nyílt, árnyéktalan vízpart egyébként is a lehető legrosszabb választás kánikula idején. Sokan nem hajlandóak beismerni, hogy ma már nem lehet úgy napozgatni, mint harminc-negyven éve, mert a sugárzás erősödése nem vicc. Maradok az árnyékos lakásban a ventilátor előtt, mert nincs pénzem hűtőházat bérelni, pedig nekem az lenne az ideális nyári lak.
2019. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem.

Meleg van, süt a nap, leégek vagy lebarnulok (mindkettőt utálom), tömeg a szarazon és a medencében, nyüzsögnek az emberek, visítanak a pulyák, üvölt valami ostoba zene, hosszú a sor, a kaja vacak és drága, a sör meleg, a víz retkes. És mindemellé baromi unalmas áztatni magamat vagy bamulni ki a fejemből.

Jobb itthon a hűvösben egy könyvvel.

35n

2019. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én a tömeget utálom. A Balatonon a május vége-június eleje meg a szeptember a jó, feltéve ha meleg a víz. A többi kibírhatatlanul zsúfolt.

Sokszor látom, hogy van pár bámulós ember. Van aki direkt bámul, van aki csak elbambul. Van aki ül a padon és mindenkit megbámul. Ezek ellen jó stratégia, ha visszabámulsz. Előbb-utóbb elfordul.

Amit még utálok, azok a hörgő gyerekek. Pedig szeretem a gyerekeket és az se zavar, ha sikongatnak. De néha hallok egypár kölyköt, akik órákon át tüdőből óbégatnak és túldühöngik a többi párszáz embert.

2019. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Persze :) én nem járok, pedig közel sem vagyok elhízva. Egyszerűen gyűlölöm, ha éget a Nap, a víz a legtöbb helyen retkes, belevizelnek, sz@rnak pl Balaton, az meg még drága is mindemellett. Okádék, nem is értem mit esznek rajta.
2019. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ismét :D még annyi, hogy nő vagyok és hánynom kell mikor a sok kigyúrt köcsögre "kell" szinte nyáladzanom, a sok proli oda kipattintja magát. Gyomrom felfordul az egésztől :') én erre nem áldozok pénzt/időt. Meg a visítozó gyerekek sem vomzanak.
2019. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!