Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted aki nem dolgozik az...

Szerinted aki nem dolgozik az rossz ember?

Figyelt kérdés
Az emberek többsége ezt valahogy így gondolja. Miért? Az, hogy ki milyen ember, kinek miben lehet véleménye, kinek mihez van joga, ki mit tehet stb az miért attól függ, hogy az illető mit csinál? Vagy, hogy hogyan él? Mi a logika ebben?

2019. júl. 7. 16:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha te szereted eltartani azt, aki csak élősködik, hajrá. Én nem. És ezzel nem vagyok egyedül.


Más persze, ha valakinek átmenetileg nincs munkája, attól nem sajnálom, mindenkinek lehet rossz időszaka. De azért van egy határ.

2019. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nincs határ ezt rosszul látod, ne haragudj, hogy vitatkozom, nem szándékom egyébként. Tudod mi ihlette ezt a kérdést mondjuk harmadsorban? Elmondom:


Én is voltam munkanélküli. Pár hónapig az egyetemi képzés után, hát a továbbtanulásomhoz mérten ajánlottak munkát, és hát mondom nem dől össze a világ, egyelőre nem éhezek és a bizonytalanra nem cserélem ami látszólag biztos. Na most az a helyzet, hogy akkor furcsa megfigyelést tettem. Másképp néztek rám a helybeliek. Akik ismertek, tudták, hogy ki vagyok mi vagyok. És egy idő után világos volt, hogy nem érdeklődnek hanem kíváncsiskodnak. Nem illendőségi kérdésként tettek fel, ha kell minden áldott nap ha láttak, munkahellyel kapcsolatban. És egy idő után világos volt, hogy mit szeretnének. Azt szerették volna ha meghalok. Ez furcsa érzés. Hogy olyan emberek akikkel én esetenként se jó se rossz viszonyban nem voltam, és semmi közük ahhoz, hogy hogy élek, vagy épp mit csinálok, tényleg agyuk minden tekervényével arra voltak kíváncsiak, hogy 'milyen ember az ilyen' és szívük minden melegével azt szerették volna ha megdögölnék. Ez iszonyatosan bizarr érzés. Mikor én azt gondolom, semmit nem tettem. És szinte tudom, hogy kb ilyeneket vetettek fel a hátam mögött, mint amilyeneket most te felhoztál. Hogy erre kár gyógyszert, meg ételt, meg miegymást pazarolni, tehát legjobb lenne ha meghalna.


Na most, belenézve ebbe a tükörbe, sokmindent átértékel az ember. És ma már nehéz ezt megérteni. Bonyolult. Legalábbis nekem.

2019. júl. 7. 17:33
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Az hogy valaki rossz, nem függ ilyenektől.

Gondolom az emberek azért nem szeretik az ilyet, mert az ő adójukból vannak eltartva, és míg ők kidolgozzák a belüket (habár önszántukból teszik), akkor a másik is dolgozza ki.


"kinek miben lehet véleménye"

Bárkinek bármiben. Attól hogy sok ember utálja azt, aki nem dolgozik, még folytathatja a nem dolgozást. Semmi nem történik más véleménye miatt.


"Mi a logika ebben?"

Nem logika van ebben, hanem a szeretethiányos érzelmi kavalkád. Ha úgy érzed te dolgozol egész nap, szar az egész világ, és szenvedsz a munkában rengeteget, akkor előjöhet benned hogy amúgy téged direkt szivatni akar az élet. Sok ember ilyen érzésben nem magába fordul, hogy "mit tettem, amiért ezt érdemlem?", Hanem másik embert kezdi el gyűlölni, hogy ha már neki rossz, másnak is legyen az.


Ettől függetlenül, ahogy írtam, lehet az egész országnak rossz véleménye arról, amit teszek, vagy amit akárki tesz. Te is függetlenítsd magad azoktól, mások mit gondolnak.

2019. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de az emberek ész nélkül szeretnek ítélkezni a másik felett - gondolkodás helyett.
2019. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
21%

Ha valaki járulékot kap, az nem a te (hisztizős válaszoló) béredből kapja meg, hanem a sajátjából, mivel ennek az értéke nem fix, hanem az addigi munkájától függ.

Mindenkinek joga van járulékhoz. Ha irigyled, használd ki, és rájössz hogy nem olyan jó buli munkanélkülinek lenni, mint gondolnád.

2019. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!