Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen gonoszak az...

Miért ilyen gonoszak az emberek? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Lassan 30 éves fiú leszek. Minden nap tömegközlekedéssel utazom. És olykor elõrdul, hogy ey idegen ember elkezd nézni gúnyosan, mosolyogva, gúnyosan. Sosem láttam õket azelõtt, mégis valamiért elkezdenek nézni.

Volt egyszer, hogy sétáltam a Tescóban, és ahogy mentem a bejárat felé, nézelõdtem, azt vettem észre, hogy egy nálam nem sokkal idõsebb férfi áll a kasszánál a haverjával, és csak õ engem néz, majdnem vigyorogva. Nem foglalkoztam vele, hanem elkezdtem matatni a táskámban, kíváncsian várva, hogy odajön e, mikor végez.

Aztán, mikor végzett, és ment ki az üzletbõl, akkoris nézett, én meg mutogattam neki a fejemmel, hogy mi a probléma, de akkor elfordult ugyanazzal az undok, gúnyos fejjel.

Múltkor szálltam fel a villamosra, és oda álltam egy férfival szembe az ajtóba. Nála is azt vettem észre, hogy ugyanolyan vigyori fejjel néz. Igaz, õ csak "lopva", de néz. Mikor ránéztem, akkor elkapta a tekintetét, és enyhe vigyorral a képén más irányba nézett. Olyan 40 körüli férfi lehetett.

De, már fiatalabb nõknél is észrevettem, hogy néznek olyan gúnyosan.

Átlagos külsejû, kissé izmos(konditerembe járok már jópár éve), borotvált fejû srác vagyok, de ez nem mindig látszott, mert télen sapka volt rajtam. Normálisan, igényesen, öltözöm, nem slamposan, semmi kirívó nincs rajtam, úgyhogy nem értem, miért vannak ezek a helyzetek.

Ilyen helyzetekben mindig érdektelen vagyok, nem viszonozom a szemkontaktust, de már eléggé idegesítõ... Gondolkodom rajta, hogy ilyenkor érdemes e megkérdezni kedvesen, hogy mi olyan humoros rajtam, de aztán úgy vagyok vele, hogy felesleges, mert valószínûleg soha többé nem látom õket.

Azon gondolkodom, hogy az ilyen emberek mit érezhetnek - ha éreznek egyáltalán - hogy gúnyolódnak idegen embereken felnõtt létükre.



2019. júl. 7. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Már megint valaki, aki azt hiszi, mindenki rá figyel. Szerintem nagyon bemeséled magadnak.

Nem kell figyelni az embereket és kitalálni róluk meg magadról minden paranoid baromságot.

2019. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt érzem és ez valószínűleg önbizalomhiányból fakad.


18 L

2019. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
36%
Engem is folyamatosan piszkálnak de azok mind hülyék és te okosabb vagy náluk és nekem most a nyárra jött meg az hogy nagy lett az önbizalmam és így sokkal jobb.
2019. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

“Miert ilyen gonoszak az emberek”?

Ezek amiket felsoroltal semmi gonoszsagot nem takarnak. Csak rád néztek,te meg belelattal minden szrt.

2019. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok paranoiás, nincs üldözési mániám! Csak egyszerûen idegesítõ, ha valaki - ráadásul férfi - méreget, aztán vigyorog...

Sajnos, nekem sincs semmi önbizalmam, ami fõleg a tinikori, hosszú évek alatt eltûrt piszkálódásaiból fakad...

Igazazok van abban, hogy jobb, ha az ember közömbös marad ilyen helyzetekben, és nem hergeli magát. Hiszen az ilyen emberek olyanok, mint a hiénák! Megérzik a sebesült, könnyen elejthetõ prédát, és rátámadnak.

2019. júl. 7. 22:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Picit érzékenyebb vagy az átlagnál, Próbáld magad,magabiztosabbnak mutatni,(húzd ki magad,fejedet magasra) és rá se néz,ezekre az emberekre.Csináld úgy,hogy erő és magabiztosság sugározzék belőled.
2019. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
30 éves fiú :DDD
2019. júl. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tetszel nekik.
2019. júl. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igazad van, nyelvtanilag helytelen! *30 éves férfi vagy 30 éves srác vagyok. Így megfelel, uram?

Igen, érzékeny vagyok, de nem szoktm kimutatni, ha megbántanak.

2019. júl. 8. 06:51
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazad van! Magabiztosságot kell "sugároznom"!
2019. júl. 8. 06:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!