Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könyörtelen, ostoba, gonosz...

Gabóca Kabóca kérdése:

Könyörtelen, ostoba, gonosz gyerekek vagy én vagyok túl. Érzékeny?

Figyelt kérdés
Ma délután kivittem lányomat játszótérre.Feltűnt hogy 4-5 gyereknek az volt a szórakozása hogy hangyákat,bodobácsokat,pókot,szöcskét vertek agyon zöld vadgesztenyékkel,kövekkel.Botokkal egymást is megdobálták.Az egyikük kb.2 évesnek majd a szemét dobta ki az 10 éves fiú közülük.Nagyszülők,szülők nyugodtan pofáztak a padon eközben...Csak nekem tűnik úgy hogy nyomorékok vagy inkább én vagyok nyomorék?

2019. júl. 8. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Jól látod, ők a nyomorékok. A mai generáció elképesztően selejt...
2019. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem igaz , hogy a mai generáció egy selejt.

Mindig, minden generációban voltak selejtek, így vagy úgy

És igen, ezek itt bizony selejtek.

Nem szabadna ilyet mondanom, de nem értem az ilyenek miért élnek..

2019. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Ne is mond.

Nyaralásunk alatt láttunk kis sirály fiókákat, ahogy a parton aludtak. Senkit nem zavartak, tágas rész, pláne, hogy az az ő otthonuk volt. Erre két kisgyerek elkezdi üldözni őket, meg homokkal dobálni.

Először én mentem oda leteremteni őket, majd az apám. Aztán az anyjuk minket szidott, hogy "megijesztjük a gyerekeit". Basszus, a kis sirályok talán nem ijedtek meg?

Te nem vagy nyomorék, de a gyerekek ÉS a szüleik bőven azok.

Komolyan, én gyerekként (kb 7 évesen) ráléptem egy csigára, és napokig bűntudatom volt miatta.

Veszekedtem én a húgaimmal, de kővel dobálózni? Gratula, aztán majd sír, ha megvakul.

És nem vagyok olyan idős, hogy ez generációs különbség legyen (18 vagyok végtére is), sokkal inkább a rossz "nevelés" oka, ha egy egy gyerekbe ennyire nem szorult empátia és ész.

2019. júl. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
89%
A gyerekek a világ legkegyetlenebb lényei. Sok ilyennel találkoztam már amit írtál de egy van ami beleégett az agyamba, ismerősnél a 6 év körüli kislány egy élő békát elkezdett egy éles kővel széttrancsírozni, rászóltam hogy ezt nem szabad, az állatnak fáj, mire rám nézett, vigyorgott és csakazértis csinálta tovább azzal a hülye vigyorral az arcán. Legszívesebben olyat lekentem volna neki hogy a Szaturnuszig szállt volna.
2019. júl. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonymousreview60 ***** válasza:
76%
Azok nagyon neveletlen gyerekek,és igen tkp. tudatlanságból gonoszságot követnek el, amiről leszoktatni őket a mi dolgunk. Nem csak az apja, anyja, hanem a te, én, a szomszéd, a tanárnő dolga is, ahogyan ez még gyerekkoromban az átkosban volt. Aki nem így gondolja, az bekaphatja, és ugyancsak nevelésre szorul.
2019. júl. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Az erőszaktevő gyerekek maguk is erőszak áldozatai, otthon vagy kisebb-nagyobb közösségekben folyamatos és rendszeres fizikai, vagy szóveli bántalmazásnak vannak kitéve, amit jóformán tehetetlenül tűrniük kell, részben azért mert senki nem akarja észre venni vagy kezelni ezeket az eseteket, vagy nem tulajdonítanak jelentőséget neki (tanulja meg, védje meg magát, oldják meg egymás között). Ezek a gyerekek minden felhalmozott sérelmeiket ki fogják élni a náluk gyengébbeken, de nem azért mert kegyetlenek, hanem mert így tudják kiadni magukból azok akik nem üthetnek vissza, nem sírhatják ki magukból mert nem szabad, nincs kinek. Olyan mikor egy feszült időszak után eléd raknak egy boxzsákot és ész nélkül püfölöd. Ez van a bogarakkal is. Végre valaki aki nekem kiszolgáltatott és nem én neki. Az ismerkedési szokásaikba épült, hogy kipróbàlják meddig lehet elmenni a másikkal, és minél tovább, annál nagyobb biztonságban érzik magukat, ez adja az örömet számukra. Ha szerintetek erről egy 7-10 éves tehet, vagy alapból selejtnek született, szerintem az is elég nagy probléma. Az meg még nagyobb, hogy ezt valaki bántalmazással kezelné.
2019. júl. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Egyetértek a 6-os válaszolóval. A felnőttek felelőssége (felelőtlensége), hogyha egy gyerek ilyesmiket csinál. Simán lehet, hogy bántalmazott az a gyerek, de minimum elhanyagolt, vagy a szülei vannak híján minden empátiának, és sosem beszélgettek el vele arról, hogy az állatok is érző lények.
2019. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Azt kell megérteni, miért nem tudnak mérlegelni, mi a helyes és a helytelen. Mi a céljuk a tetteikkel. Miből indul ki.


Lehetséges, hogy a gyermeket kiskirályként kezelik és ebből kiindulva nem ismeri a helyes és a helytelen között a különbséget.


De lehet, megélt egy traumát, amin nem segítették át a szülei, benne maradt, nem dolgozta fel és így próbálja magára hívni a figyelmet egyrészt... másrészt pedig kiadni magából az érzéseket, amik kialakultak a trauma miatt.


Egyik se elfogadható a gyermektől, de nem lehet ráolvani egy gyerekre, hogy gonosz, meg ő az antikrisztus, mert tesz valamit; hanem megérteni, miért teszi, amit tesz és, hogyan lehet olyan lelkiállapotba segíteni, hogy ezt ne vágyja cselekedni. Mindenképp a szülőknek kell iléyenkor lépniük, hogy a gyermekkel szigorúbban lépjenek fel vagy biztosítják a szaksegítséget.

2019. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Pl; Valakit kiskorában molesztált a nevelőapja... Az édesanyja kidpbta a nevelőapát, de a gyermeknek nem biztosította a szaksegítséget. A gyermek nagyobb korára befogad egy állatot és vágyat érez, hogy titokban elverje a fürdőszobában... Vagy talál egy fészket és kiszedegeti a tojásokat és földhüöz vágja.


Maga se érti miért, csak érzi, ezt kell tennie.


Hogy mit látnak mások? Hogy ő egy pszichopata állat, akinek a kezeit kéne levágni és elverni.


Hogy mi a valóság? A lány anno védtelen volt és tovább adná a fájdalmat, amit kapott, ami érlelődött benne, mert nem tudta megemészteni, plusz lefedte a tény kreálta lepel, hogy már nincs baj. Így csábítóvá vállik egy védtelen állat bántalmazása, hiszen ő is védtelen - nem tudatos ez nála, de valahogy így működik.


És itt ismét Beth Thomas esetére tudok utalni (bántalmazott, megerőszakolt lány), aki a kutyát megsebezte, madáfiókákat ölt meg, a testvérének a fejét a földbe verte ésmegfelelő pszichoterápia segítségével megtanulta, hogyan adja ki a fájdalmát, hogyan fejezze ki a nemtetszését és megtanulta, mi a helyes és a helytelen, úgy, hogy őmaga tudja meghatározni. Évek elteltével sírt amiatt, hogy hogyan tudott kiskorában úgy viselkedni ahogy. Film és dokumentumfilm is készült róla.

2019. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
74%

Én akkor megkérdeztem a kislányt hogy miért csinálja ezt és azt mondta hogy mert jó érzés. A kutyát is azért rugdalta mert tetszett neki ahogy az állat fél, hatalmat érez olyankor. Egyébként a szülei szeretik az állatokat és nem engedik hogy ilyeneket csináljon, akkor csinálta amikor nem látták és utána letagadta.

Amúgy én is ismerek olyan gyereket ahol a szülők meg a nagymama pici kora óta mondogatja hogy fúj cica rúgjad és a gyerek ezt tartja természetesnek. Szomorú.

2019. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!