Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könyörtelen, ostoba, gonosz...

Gabóca Kabóca kérdése:

Könyörtelen, ostoba, gonosz gyerekek vagy én vagyok túl. Érzékeny?

Figyelt kérdés
Ma délután kivittem lányomat játszótérre.Feltűnt hogy 4-5 gyereknek az volt a szórakozása hogy hangyákat,bodobácsokat,pókot,szöcskét vertek agyon zöld vadgesztenyékkel,kövekkel.Botokkal egymást is megdobálták.Az egyikük kb.2 évesnek majd a szemét dobta ki az 10 éves fiú közülük.Nagyszülők,szülők nyugodtan pofáztak a padon eközben...Csak nekem tűnik úgy hogy nyomorékok vagy inkább én vagyok nyomorék?

2019. júl. 8. 23:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sokan itt elfelejtik, hogy egy 10 éves gyerek nem hülye. Igenis rendelkezik önálló gondolatokkal.


Csak hogy saját példát hozzak, amire nem vagyok túl büszke: 10 évesen a bátyám által bekerültem egy olyan "baráti társaságba", ahol lopni jártak a gyerekek. Én is beszálltam, olyan 4-szer elloptam csokikat, gumicukrot. Pár hétig bírtam, mindvégig rettenetes bűntudat gyötört, amit magamban fejtettem meg, mert anyámnak nem mertem és nem is tudtam beszélni róla, és magamtól fejeztem be. Szóval nem gondolom, hogy egy tízéves olyan kisgyerek ilyen szempontból.

2019. aug. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%
Senki sem mondta, hogy egy 10 éves hülye, hanem hogy egy gyerek nem 10 évesen kezdődött, az előző éveire meg elég kevés befolyással bírhatott, vagyis akármilyen is legyen az a gyerek, azért nyilván túlnyomórészt nem ő a felelős, ezért is elég ostoba és gonosz dolog egy gyerek személyiségét az alapján megítélni, ahogy 10 évesen viselkedik.
2019. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!