Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért dől mindenhonnan ez a...

Miért dől mindenhonnan ez a nagy feminista ökörség? Hogy a nők hátrányos helyzetben vannak stb?

Figyelt kérdés
Pl ahol én dolgozok teljesen ugyanarra a munkakörre vesznek fel nőket és férfiakat ugyanannyi pénzért de a férfinak 20-100 kilókat kell megmozgatni a nőknek 100 grammokat.(Ha pl irodai munka lenne aztmondom keressenek ugyanannyit de igy ez pont hogy a nőknek kedvez). Vagy mondhatnam a nyugdíj rendszer egy nő előbb mehet el nyugdíjba pedig statisztika hogy jóval tovább él mint egy férfi. Szóval a valóságba pont az ellenkezője van annak ami a médiából ömlik...

2019. júl. 8. 23:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Khmmm.....

[link]

"Az EU-ban egy nő átlagosan 15%-kal kevesebbet kap ugyanazért a munkáért, mint egy férfi munkavállaló."


[link]


"A kutatás szerint 2018-ban a fizikai dolgozók körében 54 000 forint volt az átlagos nettó bérek közötti különbség (224 000 forint a válaszadó férfiak és 170 000 forint a nők esetében), ám az irodai munkát végző megkérdezettek körében még látványosabb a bérszakadék: a férfiak nettó átlagkeresetéhez képest a nők átlagosan 50 ezer forinttal kevesebbet visznek haza."


[link]

"z EU-ban átlagosan 16 százalékkal kisebb a nők fizetése, mint a férfiaké."

"[Magyarországon] 14 százalék az eltérés"

2019. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

En is olvastam ilyen cikkeket azért is kérdezem.

Az irodai dolgozós tényleg jogtalan.

Fizikai munkánál jogos a megkülönböztetés szerintem( de nálunk nem így van ami elég bosszantó)

Na és a nyugdíjra mit mondasz?

2019. júl. 8. 23:56
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
A probléma nem az egyenlőségnél kezdődik (ami néhol még mindig nincs meg), hanem az erőltetett megoldásoknál. Lásd azokat a cégeket, akik előrébb helyezik a dolgozó nemét annak képességeivel szemben. Vagy mikor a női kollégád munkáját is rád, a férfira tolják át, holott a szerződésetekben betűre ugyan az a munkaköri leírás szerepel, és a hatályos jogszabályok sem rendelkeznek másképp. Mindezt csak azért, mert az illető nő. A nyugdíj egy érdekes kérdés, főleg most, hogy lassan nem lesz aki élvezhesse, mert a munkahelyéről viszik el az embert abban a bizonyos zsákban. De ezt sem érzem feltétlenül igazságosnak, inkább más módon kellene ezt megoldani.
2019. júl. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát ez az inkább lenne mindenkinek ugyanannyi a korhatár és akkor talán egy fokkal fenntarthatóbb lenne a nyugdíjrendszer.
2019. júl. 9. 00:48
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Mert csak így lehet felbomlasztani a családokat és tönkretenni a nőket.


A nők tönkretétele már több, mint 99%-ban sikerült is, ugyanis nincs nő, aki ne vallaná magát legalább egy kicsit feministának.


Hogy mi van a feminizmus hátterében, meg hogy hirtelen miért engednék a gazdáik, akik addig olyan "mély elnyomásban tartották őket", hogy most hirtelen csak úgy "fellázadjanak", meg sem fordul a fejükben -- ugynaúgy, mint ahogy a kommunisták sem tudják ezt a két dolgot összekötni.


Nyilván a gonosz, mocskos férfiak olyan jószívűek, hogy most hirtelen lehet feministáskodni. Akik elvileg megverték őket is visszazvarták őket a konyhába, most hagyják, hogy masírozzanak meg sikítozzanak és követelőzzenek, hogy nekik ilyen meg olyan rossz, meg ez és az jár, stb.


A feminizmus a femininitás legnagyobb ellensége.

2019. júl. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Te miért éreznéd magad jobban ha egy nő ugyanabban a munkakörben kevesebbet keres nálad? A te zsebed attól még nem lesz vastagabb sajnos. A nők fizikai adottságaikból kifolyólag sem képesek olyan erőkifejtésre mint egy férfi. Ez olyan, hogy ha egy női orvos nem bír egyedül felállítani egy beteget a földről, szemben egy férfi orvossal, akkor kapjon kevesebb fizetést ugyanazért a munkáért? Mielőtt félre értenél, nem nem vagyok femináci, de az üvegplafon egy létező jelenség. Egyébként még mindig patriarchális társadalmi berendezkedésben élünk. Nem azt mondom, hogy olyan nagyon katasztrofális a nők helyzete, de igazából a feminizmus és a női egyenjogúságnak csak egy töredéke szól a pénzről. De igazából ezen a részén annyi értelme van vitatkozni, mint azon, hogy miért keres többet egy politikus, mint egy orvos-tűzoltó-rendőr. Vannak egyébként nagyon érdekes és értelmes (!!!) tanulmányok, írások a nők helyzetéről, komolyan javaslom, hogy olvass el egy komolyabb írást, mert a nők többségének köszönhetően hatalmas ferdítések és félreértések vannak a lényeget illetően.


A nyugdíjról:

“a nők korai nyugdíjazásának alapgondolata az volt, hogy mivel ők általánosságban a férfiakhoz képest alacsonyabb jövedelműek, ezért hamarabb kikerülnek a munkaerőpiacról és helyettük fiatalabbak léphetnek be, emellett a gyermekfelügyelet is jobban megoldott, így kevesebb bölcsődét, óvodát kell fenntartani.“

2019. júl. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem nem egy orvosra gondoltam. Pl fizikai munka amit én is végzek mért keressek ugyanannyit mint egy nő amikor lehet 1000x több súlyt emelek meg. Persze menjek kesőbb nyugíjba mert biztos olyan jó volt 100 kilókat emelgetni.

A nyugdíjról: szóval a nők kevesebbet keresnek kevesebb ideig de mégis előbb mennek nyugdíjba es tovább élvezik az előnyeit nagyon logikus. Egy férfi nem tud felügyeletet nyújtani?( nekem pl több emlékem van gyerekkoromból a nagyapámról mint a nagyanyámról de mind1)

2019. júl. 9. 01:24
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mondom, olvass :)
2019. júl. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Azért mert igaz, sajnos, mondom ezt férfiként.

Ha jól értem neked tulajdonképpen két problémád van:

1. Te "keményebben" dolgozol, tehát vagy te kapj több fizetést vagy a női kollégáid kevesebbet.

2. Mivel mindketten "ugyanolyan fontosak" vagytok a társadalomnak, legyen uniform a nyugdíjkorhatár.


Az első problémád teljesen jogtalan, ahogy egy előző válaszban is látszott, rendszerszinten nemcsak az irodai, hanem a fizikai munkát végzők között is van egy jelentős különbség nemek alapján a fizetések között. Az hogy a te konkrét példád mást mutat, nem tükrözi a tömegek viszonyát, ezért is dől a "feminista ökörség".(Kb. mintha az kérdezted volna, hogy miért dől mindenhonnan az oxigén nevű ökörség, én nem látok semmit)

Másrészt nagyon kétlem, hogy ugyanaz a munkaszerződésetek nehéz fizikai munkásként, akkor pedig a különbözetet simán fedezheti valamilyen más felelősségi jogkör, ami a kollégádnak van.

Ha nem így lenne, és minden tekintetben azonos a papíron lévő szerződésetek, az akkor is csak egy felső plafon, amit a munkáltató elvárhat tőled, ha azt kéri a női kollégáidtól, hogy lógassák a lábaikat bambit iszogatva, akkor szíve joga, nem tehetsz semmit, teljesen jogszerű, legfeljebb ostobaság, hiszen nem hoz túl sok hasznot.

Negyedrészt a munkáltatónak nem célja a munkavállalók egészségkárosodása, hiszen ezzel munkaerőt veszít és kötelezettsége a munkahelyi balesetet szenvedőt kompenzálni. Mivel te jóval kisebb eséllyel fogsz megsérülni vélhetően, mint egy nálad jóval kisebb nő, ezért rád osztják az emelgetést, ezzel minimalizálva ezt a fajta kockázatot.


Nyugdíj szempontjából pedig szintén abszolút fals gondolataid vannak, te ha kétrét görnyedsz sem fogsz tudni szülni, ami a társadalom fenntarthatósága miatt gyakorlatilag a legfontosabb dolog társadalmi szinten az adók befizetése után. (Remélem nem kell ecsetelni, hogy ha megöregszel, akkor is szeretnél kenyeret enni, tévét nézni, gyakorikérdésekre hülyeségeket írni, így ezeknek a szolgáltatásoknak a fenntartására fiatalabb munkaerőre lesz szükség, na azok közül mindegyiknek lesz anyja. Ha ezeket az "előjogokat" elveszik a nőktől, hirtelen megcsappan a munkaképes populáció.)

Végül pedig fogalmad sincs arról, hogy N*9 hónap milyen fizikai változásokat hoz egy nő életében, társadalmi szinten ezt így kompenzálják jelenleg a civilizált társadalmakban. Ha nem tetszik, el lehet menni egy barlangba Délkelet-Ázsiában.

2019. júl. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Teljsen ugyanaz a szerződés nálunk. Az irodai dolgot én is ellenzem ott legyen ugyanaz a bér. De fizikai munkánál ne ugyanaz a bért adják ha nem ugyanazt várják el a két nemtől.(szóval ott szerintem jogos ha egy férfi többet keres én meg akkor megszívtam mert pont nem olyan helyen vagyok mint az átlag).

A nyugdíjról amit írsz az szerintem hülyeség. Ha a szüléssel akarsz érvelni akkor abba azt is vedd bele hogy a gyerekkel 3 évet otthon lehet lenne szóval addig nem kell dolgozni + előtte a táppénz.(És beleszámít a nyugdíjba). De eltekintünk ettől is akkor mi van azokkal a nőkkel akik nem szülnek? Azok is ugyanakkor mehetnek nyugdíjba mint az a nő akinek van 5 gyereke. Ilyen alapon akkor pl úgy kellene műkodnie a rendszernek hogy egy gyerek -2 év a korhatárból vagy hasonló.

2019. júl. 10. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!