Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy feminista mondhat ilyet?

El Studiante duck kérdése:

Egy feminista mondhat ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az illemtan azt tanítja, hogy nőt sose bántunk (de igazábol senkit sem szabad).Feltételezzük hogy a férfi-férfi bunyó elfogadott, akkor a férfi-feminista is elfogadott? (mivel a feministák az egyenlő jogokért küzdenek)

Tudom, idióta kérdés.



2019. ápr. 28. 23:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

1. Nem az illemtan tanítja,hanem tényként létezik,hogy az erősebb ne bántsa a gyengébbet. Nem feltétlen férfi a nőt. Mivel a nők fizikailag gyengébbek,ezért nem fair ellenük egy erősebb fizikumú férfinak fellépni. Ugyanez gyerek ellen sem jó.


2. A feminizmus nem azt mondja,hogy a két nem fizikuma is egyenlő,hanem,hogy a jogaik egyenlőek. Jogszerint ha egy férfi megver egy nőt,ugyanannyit kap,mintha egy másik gyengébb férfit vert volna meg.


3. Igen,az utolsó mondatod remekül lefedi a véleményem.

2019. ápr. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vallom magam különösebben femenistának, bár néha felforr az agyvizem, amikor lekezelően beszél velem valaki csak azért mert nincs egy pénisz a lábaim között.


Örülök neki, hogy szétválasztottad a femenista és a nő jelzőt, mert a kettő nagyon különböző csoport.


Na de a kérdésre válaszolva, én úgy gondolom, hogy habár fizikailag nem fair a bunyó egy nő és egy férfi között (ha a normál standard-eket nézzük), nekem nem okozna lelki gondot, ha egy férfivel kellene bunyóznom bármi okból kifolyólag, de alapjáraton erőszak ellenes vagyok férfi, nő tökmindegy.


Érdekes megközelítés ebbe a fair vagy nem fair dologba belemenni, mert az egyértelmű, hogy a férfi és női test minden csak nem egyenlő (tisztelet a kivételnek) és akkor a sok felbőszült himsoviniszta jön, hogy akkor a jogoknak miért kéne egyenlőnek lennie, de szerintem nem ördögtől való gondolat, hogy ha már olyan nagyra tartjuk a fajunkat akkor esetleg az állatok fölé kellene emelkedni gondolkodásban is és nem leragadni ott hogy a fizikai erő és a jogok egyenes arányosságban kell, hogy legyenek.

2019. ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Mintha a nehézsúlyú és könnyűsúlyú boxolot osszeeresztened, mert hát mindketten boxolok...
2019. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég 1× egy női-férfi MMA mérkőzést harangoztak be, de az utolsó pillanatban lefújták a dolgot. Nem hinném, hogy a te verziód is megvalósulna, bár kétségen kívüli, hogy lenne pár érdeklődő egy-egy férfi vs. női bunyóra.
2019. ápr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed megmosolyogtatott:) Hogy jut valakinek ilyen eszébe?:)


Egyébként szerintem leállni megverni akkor se volna fer.

:)

2019. ápr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

"lenne pár érdeklődő egy-egy férfi vs. női bunyóra"


Sokan ingyen végignézik, ahogy apa elveri anyát.


Amúgy az az ember milyen lelkivilágú lehet, aki azt meghallva, hogy a nők egyenjogúak a férfiakkal az jut eszébe, hogy de jó, akkor verhet nőket...

2019. ápr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ ... Az egyenlőségért küzdő feministák szermében ez ugyan olyan abszurd mint bárki másnak...


... de a modern, gyakran "third wave" feministáknak nevezett (ami nem feltétlenűl pontos, de ne menjünk bele mért) feministáknak elvileg a férfi - nő verekedés elfogadott.


, mert ha nem lenne akkor azzal a idiológiai inkonszitenciával kéne szembe nézniük, hogy azt mondják hogy a férfi és nő között semmilyen biológiai külömbség nincs...



Ez óriási hülyeségnek hangzik egy józan paraszti ésszel ellátott embernek, de ezek igazi dolgok.



Pl.: Nem rég láttam egy videot, ahol Ben Shapiro kifejtette a fiziológiai külömbségeket a nő és férfi között. Azaz a férfiak átlagban magasabbak, erősebbek, sűrűbb csontozatuk van stb... Erre egy feminista felállt mindent meg cáfolt, majd sírva fakadt ... kicsit ordibált és kiment a teremből.



... de ugyan ez rengeteg pro trangender érvelésre is vissza vezethető.



(Itt egy kicsit, de hangos kisebbségről van szó, ami még szerencsére itthon nem nagyon létezik)

2019. ápr. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok, és gyors választ :)
2019. ápr. 29. 05:20
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az utolsó mondatodra te magad vagy az élő példa 9-es. :/
2019. ápr. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem vallottam magam feministának, de elég tomboy alkat vagyok, már az oviban is levertem a fiúkat - bár ezt szerencsére hamar kinőttem :D

Sosem néztem, hogy mi férfi-nő dolog, csak azt, hogy én mire vagyok képes és mire nem.

Engem speciel irtózatosan idegesít, hogy a "nőket nem verünk" világnézet már túl van tolva a férfiak fejében. Nyilván nem a családi erőszakról beszélek, hanem a sportokról például.

Én kung-fuzom, szörnyen utálom, ha férfivel kerülök párba. Nem, nem azt nézik, hogy mennyit bírok el, hanem csak meglegyintgetnek, még akkor is, ha pajzsot tartok. Többször szóltam már rá a társamra, hogy tegye már oda magát, de nem, egyszerűen képtelen rá. Amikor megérzik, hogy van bennem erő, némelyek összekapják magukat (vagy vérszemet kapnak :D) és onnantól már próbálgatják, meddig mehetnek el, de ez erős kisebbség. Ez mind szép és jó, egészen addig, amíg bele nem gondol az ember, hogy azért nem fejlődik, mert nem kell erővel visszavernie a támadásokat. Aztán utána persze mindig jön egy nő, aki lilára püföl, mert még mindig nem szoktam hozzá a terheléshez, pedig már rég kellett volna :)

2019. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!