Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minden szülőtől elvárható...

Minden szülőtől elvárható lenne hogy elindítsa a gyerekét az életben?

Figyelt kérdés
Pár millió kezdőtőkével.

2019. júl. 10. 21:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
82%
Szerintem ha van neki miből akkor igen
2019. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

És vannak, akiknek nincs miből.

Apámnak 5 haza van, amit bérbe ad BP-n. Pont annyit kaptam tőle, amennyire őszinte egy átlag politikus.

2019. júl. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Te miről beszélsz? Örüljön a kölke, hogy kapott egy életet. Tegyen érte, ha el akar indulni.
2019. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy normális szülőtől elvárható, hogy valamit nyújtson. Ha ez nem megy, akkor minek vállal gyereket? Nekem nem lenne pofám minimálbérre 2-3 gyereket szülni egy kis putris albérletbe.
2019. júl. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, ha nem is pénzzel. De azzal hogy támogatják a tanulásban, lakhatásban amíg önellátó lesz, illene. Meg persze ha megtehetik, anyagilag is. Ez utóbbi alatt nem azt értem hogy tegyenek alá egy lakást vagy ilyesmi de nagyban megkönnyíti egy mai fiatal életét ha az önrész már megvan neki egy lakáshitelhez. És ha valaki nem a semmire szült gyereket és kiskora óta félretesz neki, simán összegyűlik az összeg mire a gyereknek szüksége lenne rá. És tudom hogy le leszek érte húzva de én még mindig azt tartom, hogy szülő nyakára, minimálbérre, albérletbe stb. gyereket vállalni felelőtlenség mert szép a közhely hogy csak szeretet kell de szeretettel sem kaját, sem télikabátot, sem kollégiumi díjat fizetni nem lehet.
2019. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
3: Hogyne, akkor mától tegyük ki az újszülött gyerekeket a híd alá és mondjuk, hogy örüljön az életének? Barom.
2019. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Minden szülő annyit és azt kapja idővel vissza amit és amennyit adott. A világ így kerek.


Csak aztán sírás ne legyen ha a fagyi visszanyal.

Akkor persze elő lehet adni a mártírkodást, hogy "szegfény, gyenge, magatehetetlen öregember vagyok, akiről senki nem gondoskodik".


Aha... Miért is lettél az? Vajon miért hagyott magadra mindenki? Ja, hát azt a részt már nem mondja el egy sem.

2019. júl. 11. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt mondtam, hogy elvárható hogy a szülő elindítsa a gyereket az életben mind anyagilag, mind érzelmileg.


Aki erre nem képes, az minek vállal gyereket?


Tudom, lehetetlen korlátozni, de valahol szomorú, hogy minden valamire való tudáshoz tanfolyamok, papírok, képzés, alkalmasság kell. Lásd diploma, szakképesítés, jogosultságok. A nyelvtudásod igazolni kell, a vezetési tudásod szintén jogosítvánnyal, stb. Ehhez képest a gyerekvállalás egy életre szóló 0-24-es feladat, mégsem nézi senki, hogy alkalmas-e rá az illető csak fial mindenki mert szeretnek b..szni.

2019. júl. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha magamat és ismerőseimet nézem, ugyanazzal a tudással, ugyanazzal a fizetéssel jelentősen előrébb vannak az életben mint én, mert többet kaptak a szülőktől mint én.


18 évesen kollégista voltam, másoknak lakást vettek. Míg én 3-4 fős szobákban laktam addig ők lakótárssal és vissza törlesztették a lakás árát.

Amikor oda jutottam, hogy albérleti szoba, azt is magamnak fizettem diákmunkából. Nekik addigra ott volt a saját, kifizetett lakás.

Most 30 évesen eljutottam oda, hogy ki tudnék fizetni egy teljes albérletet, közben lakás árak elszálltak, sajátra esélyem sincs. Albérlet sosem lesz az enyém. Ők közben félre tettek annyit, hogy eladva az eddigi kisebb lakást, vehetnek egy nagyobbat.


Vagy jogosítványt is minden ismerősömnek fizették, én közel 30 évesen munka mellett csináltam meg saját pénzből. Míg ismerőseim kocsit kaptak, én 30 évesen jutottam oda, hogy legalább céges autóm van.


Vagy az sem mindegy, hogy valaki elmehet nyaralni, síelni, miegymás, mert lakás, autó, minden más adott. Míg nekem kétszer meg kell gondolni mire költöm el a pénzem és muszáj egyensúlyt tartani a költés és spórolás között.


Vagy egészségügyi dolgaim is vannak. El kéne menni szemműtétre, több 100 ezer forint. Fogszabályzó is kellene felnőtt fejjel, mert azt se kaptam kis koromban, az is 100+ ezer, vagy tele vagyok anyajegyekkel, párat le kellene szedetni, az is több 10 ezer ha nem SZTK-s mészárszékre megyek. Nem mindegy, hogy ezt valakinek fiatalon ki tudják fizetni, mag magamnak kell több havi fizetésből.


Ettől függetlenül halad az életem, csak én 40 évesen leszek ott, ahol az ismerőseim 25-30 évesen.

2019. júl. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Illetve nem csak anyagi, érzelmi oldalról sem mindegy, hogy számíthatsz-e a szüleidre.


Nem mindegy, hogy 18 éves koromtól megkaptam, hogy takarodjak el a házból. Akkor is, ha 3 havonta egyszer voltam "otthon". Ismerőseim nagy része a mai napig rendszeresen haza jár, jó kapcsolatot ápol a szüleivel.


És ha pár havonta haza nézek, akkor az is inkább "tisztelet kör", de szívem szerint soha többet fel sem keresném a családom, rokonságom.


Vagy ismerőseim azzal biztatják, hogy meg tudják csinálni, segítik, tanácsot adnak nekik, ezzel szemben gyerekkoromtól kezdve azt kaptam, hogy egy senki vagyok, aki semmire nem fogja vinni.


De pont ezért kerülöm a lehúzós rokonságomat is. Miért csak ennyit keresel? Miért csak céges autód van? Miért csak szobát bérelsz? Miért túrázni jársz ismerkedés helyett? Meg igazából minden miért, ami nekem jó és szórakoztat...

2019. júl. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!