Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy iszonyatosan...

Normális, hogy iszonyatosan elolvadok a kölyökkutyáktól/macskáktól (meg minden újszülött állattól), ellenben a csecsemőktől rosszul vagyok?

Figyelt kérdés

Annyira őrületes a 2 közötti különbség:

[link]

[link]

A kiskutyáról csak úgy sugárzik az őszinte ártatlan ragaszkodás és szeretet, ennek a gyereknek az arcáról meg már most látni lehet azt a cinikus pillantást, ami a felnőttekre is jellemző. Én alapból azt se értem, mit lehet annyira örülni egy csecsemőn ha nem a szülője vagy. Mindig megy a tutujgatás, "mucibucibuci" meg "agugugu" és a többi infantilis ripacskodás a rokonok/publikum előtt, miközben üveghangon ordít a gyerek, nyáladzik és csapkod a karjaival össze vissza. Eleve mit örüljek egy olyan gyereknek, akihez semmi közöm és lehet majd 30 év múlva ő fog elbocsátani a munkahelyemről vagy ártani nekem. Szerintem a gyermekvállalás hátterében eleve csak önös érdekek húzódnak: a családi vagyon továbbörököltetése, a lehető legjobb iskoláztatás és konkurencia a többivel szemben, hogy jól meg legyen alapozva a jövője a "taposs el mindenkit, te vagy a legjobb/legszebb gyermek" életfelfogáshoz. Lehet ez a frusztráltságom abból is fakad, hogy 26 éves fiúként mennyire szembesültem azzal, hogy az összes ember önös érdeket követő, gátlástalan és érzéketlen ösztönlény. Egy genetikai osztályharcnak vagyunk a résztvevői, ahol a gyengék és szegények lesüllyednek, a gazdagok és jó genetikájúak pedig győznek. Az állatok viszont őszinték, egyenlőek és naivan boldogak. Nem tudom őket nem szeretni, mert önös érdekből sose ártanának nekem.



2019. júl. 12. 18:18
 1/9 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Ez szimpla esztétika, egy kölyök állat sokkal szebb mint egy csecsemő, már csak a bundája miatt is. De ha megnézed az olyan állatkölyköket, amik pucéran születnek és utána lesz bundájuk (pl. nyúl) ők sem szépek addig amíg nincs rajtuk szőr. Másrészt az állatkölyök általában nem hangos mert sok esetben az volt a fontos hogy a ragadozók ne találják meg, míg az embergyerek üvölt ahogy a csövön kifér. Ráadásul sokkal hamarabb lesz "használható" mint az embergyerek aki sokáig csak bőg meg elöl-hátul ürít és teljes ellátásra szorul. Egy állatkölyökkel pár hónapos korára már játszhatsz, nem kell hozzá éjszaka olyan sokáig kelni, eszik önállóan, szobatiszta lesz stb. Tehát ha fullosan a praktikus oldalát nézzük akkor egyértelműen az állatkölyök nyer. Meg igazából megmondom őszintén, ha meglátok egy állatot, akkor is elfog egy jó érzés ha nem az enyém, míg ha meglátok egy gyereket, az egyetlen amit érezni tudok az a menekülési kényszer hogy nehogy odahozzák a közelembe vagy nehogy elkezdjen sírni.
2019. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, bár nem attól tartok, hogy majd az adott gyerek fog pár évtized múlva kirúgni, vagy hogy esetleg rossz ember lesz belőle, meg ilyenek...Csak simán nem tartom őket szépnek/aranyosnak.

Ha az újszülött emberek úgy néznének ki, mint az újszülött kiscicák, még meg is fontolnám a gyerekvállalást 😂

21l

2019. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Az állatok egyenlőek? Láttál te már közelről kutyát? Vagy legalább egyszer dominancia harcot?


Az állatok között kőkemény hierarchia van. Ember-állat között is.

2019. júl. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg, ha már ösztönlényekről beszélünk, pont hogy az állatok azok. Minden ösztönből csinálnak.
2019. júl. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Ennek a gyereknek az arcán nincs cinikus pillantás. Egyszerűen túl kicsi még ahhoz, nem tud így érezni.

Állatok közelében sem jártál még életedben sem. Nálunk vannak. Képzeld, tavaly keltek pulykák, és a fiúk azt csinálták, hogy kiválasztották a legkisebbet és agyonverték. Addig szekálták, míg el nem pusztult. A kutyák születésük után már azért harcolnak, hogy kié legyen a legjobb cickó. Bizonyos madarak fiókái kilökik a fészekből a tesót, hogy többet tudjanak enni. A cicák is tök aranyosak, de a világ egyik legkártékonyabb állata, Ausztráliában már rendesen vadásszák őket. Az ember sem különb, mi is állatok vagyunk.

2019. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Hát azt nem tudom, hogy normális -e, de az biztos, hogy most ez a mentalitás a divat.
2019. júl. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Ránézek a linkelt képre és egy furcsa érzés tör elő bennem, csecsemő, legszebb dolog amit ember hozhat létre , én a jövőt látom a kissrácban, egy olyan jövőt ami rossz, mégpedig azért mert lehet ezt a gyermeket üldözni fogják, származása miatt, bocs, ezt látom. A Kiskutya pedig egy ösztönlény, aki feltétel nélkül fog szeretni.
2019. júl. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem igen. A gyerek is csak ember. Ha a kis rokonom lenne, vagy egy baraté, akkor szeretném. Viszont ha csak egy idegennek a gyereke, akkor ő is idegen.

A kutyus meg egy másik faj, másként nézek rá, és cukibbnak tartom.

2019. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mankip válasza:
Szerintem a szeretet sugárzik a baba arcáról. A szemében ott az az értelem ami a kiskutyaeban nincs. Imadom az állatokat, de a csecsemők egyszerűen csodalatosak!
2019. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!