Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itt tényleg ennyi embernek...

Itt tényleg ennyi embernek bejön az élet vagy csak a valóság helyett a vágyaikat írják le?

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

nekem bejött, meg találkoztam innen pár emberrel, nem mindenkinek jött be, de ők nem is mondják magukról ezt


biztos vannak kamusok is, sőt elég sok, de attól, mert valaki ide jár, még lehet jó élete

2019. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jajj kérdező, ez nyilvánvaló! xD Itt mindenki 16 évesen, természetesen 0 szülői/egyéb támogatással lelépett otthonról, 20 éves korára meg bérből/fizetésből összeszedett egy lakásra valót, azóta is tök önálló meg minden, 22 évesen meg már jöhetnek is a kölykök a szigorúan saját melóból meglévő kis házikóba... xD
2019. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Lehazudják a csillagot is az égről. Az emberek az interneten szeretnek nagyokat mondani illetve ha nem is 100%-osan hazudni, túlozni és túlbecsüli a saját képességeiket. A többség nem fogja leírni, hogy milyen sz.r is az élet. Ugyanaz a helyzet, mint a közösségi médián. Mindenki teleteszi a falát azzal, hogy tök boldog és emiatt sokan "irigykednek is" vagy azt hiszik, hogy mindenki másnak tökéletes az élete. Nem, közel sem. Csak az emberek nem fogják kitenni a rosszat.
2019. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Definiáld mi az, hogy bejött az élet.


Ha a puszta anyagiakat írom le, hogy mennyit keresek, mennyi megtakarításom van, akkor rögtön jön a lepontozás, mert "bejött az élet" Ha arra terelődik a szó, hogy nincs barátnőm, akkor meg olyan leveleket kapok privátba Obelix és egyéb felhasználóktól, hogy "mi van te lúzer, sosem lesz csajod"


Vagy van akinek a bejött az élet azt jelenti, hogy milliárdos vállalkozó lesz nagy családdal. Másnak meg azt, hogy túllépve a gyermekkori traumáin felépít egy tök átlagos életet.

2019. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Akkor vázoljam a helyzetet kedves kérdező?


Ha csak annyit írok, hogy:


Orvos vagyok, nettó 290-et keresek de ez egy év múlva ha végzek a rezidensképzéssel kb. meg fog duplázódni. Van kocsim. Tízmillió forint megtakarításom, és idén háromszor megyek nyaralni.


Ez igaz. És jól is hangzik nem?


Amit elhallgattam az az, hogy abszolút nem vagyok elégedett az életemmel, magammal, a külsőmmel (magasság), igazi kölcsönös szerelemben pedig még soha nem volt részem, kalandban is alig pedig már 29 éves vagyok. A kocsim egy régi Swift, a három nyaralásból kettő belföldi és mind a háromra a szüleimmel megyek, mert párom nincs és barátom is csak kevés. A megtakarításból meg majd praxist fogok venni, tehát nem tudom magamra, jobb autóra, vagy lakásra költeni. Ó és öngyilkos gondolataim is elég gyakran vannak.


Nos. Egy anonim oldalon nem nehéz beállítani magad istencsászár királyként, még hazudni sem kell, csak elhallgatni pár fontos részletet. Páran egyébként hazudnak is.

2019. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekem az átlagos már azt jelenti, hogy bejött az élet.
2019. júl. 12. 20:04
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, ki olvassa a választ.


Volt például olyan kérdés, hogy megéri-e egyedül elmenni bárhova. Nagyjából kisregényt írtam, direkt felsoroltam, hogy az elmúlt 3 évben miket láttam, merre jártam egyedül. Múzeumok, túrák, városok, hobbijaim. Kifejtettem a "filozófiám" hogy heti-kétheti rendszerességgel beiktatok valami élményt, kimozdulást, ami feloldja a mókuskereket.


Teljesen eltérő válaszokat kaptam vissza.


Egyik válaszoló azt írta, hogy ő szívesen olvasta, és inspiráló, hogy átlagos, hétköznapi emberként mennyire élményekben gazdag életet lehet élni, anélkül, hogy milliókat költenék, vagy extra szabadidőm lenne.


Másik válaszoló meg azt írta, hogy ki a farkat érdekel ez a sok szar, hogy hol és merre jártam.

2019. júl. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Még ami eszembe jutott a rokonságom. Tipikus piócák, akik mindenben azt nézik, hogy szólhatnak le.


Mikor a keresetem volt a téma (átlag nettó 350) akkor olyan válaszokat kaptam, hogy "Csak ennyi" "Azt hittem több" "Hát ennyit itt is megkeresnél vidéken" "Pesten többet keresnek az emberek" "Hát ezért kár volt annyit tanulni". Mindezt úgy, hogy többet keresek 30 évesen mint az illető 40-50 évesen.


Vagy a céges autós beszélgetés a kedvencem:

Jó ez az autó, nem tudnád olcsón megvenni? - Minek?

Hát mert az mégis csak a sajátod lenne. - De minek?

Hát mert mégis csak jobb a saját... - Ok.


Mindezt úgy, hogy a cég állja a benzint, szervizt, és gyakorlatilag fillérembe nem kerül az autó. De vegyem mert, hát csak.


Vagy nagy hobbim a túrázás. Erre is kaptam egy hosszú kifejtést tőlük, hogy "Hát de mi a jó abban, hogy annyit mész?" meg hogy mekkora hülyeség meg időpazarlás.


Azért írtam ezt le, mert elsősorban magunknak kell rendben éreznünk az életünket. Persze, néha jó egy kis tanács, fenékbe billentés, iránymutatás. De vigyázni kell a piócákkal is, akiknek soha semmi nem elég és mindig lekicsinylően fognak beszélni rólunk.

2019. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#8 Nem vagyunk rokonok? Szerintem, az előbb az anyámról írtál.😃

Kérdező, rengeteg ember van itt, biztos vannak olyanok is akiknek bejött az élet. Nekem kb félig. Pénzből jól jönne több, de a magánéletem nagyon jó. Alapjáraton elégedett vagyok, de azt azért megjegyzem, hogy soha nem voltam túl nagy igényű. Ezt most értsd úgy, hogy nem akartam drága autót, luxus tárgyakat, nyaralásokat. Muskátlira legyen pénz, a többi nem számít.😀

2019. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Miss Endzsi ***** válasza:
67%
Nekem bejött az élet, pedig még tanulok, kevés pénzem van, és édesanyámmal élek együtt.
2019. júl. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!