Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ideges emberek miért...

Az ideges emberek miért lesznek még idegesebbek, ha azt mondják nekik, hogy "nyugi"?

Figyelt kérdés

2019. júl. 13. 21:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert hülyeség.

"Éhes vagyok" - "Egyél"

Semmi értelme

2019. júl. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
... Voltál te már ideges? :D
2019. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
8%

Én nem szoktam idegesebb lenni, ha valaki azt mondja nyugodjak meg.

Biztos fordítva vagyok bekötve, de sose értettem ezt a dolgot. Szóval nem tudom.

2019. júl. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mindennap :D igazából engem nagyon felkdegesít, ha ezt mondják, de mások okai érdekelnek
2019. júl. 13. 21:10
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de például apámnak bármit mondanak ideges lesz :D szóval nem lepődök meg rajta.
2019. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
12%
Attól jobb hogy minden másnap megkérdezed?
2019. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ami engem illet, nem tudnám megmondani.

De az még jobban idegesít, ha akkor titulálnak idegesnek és próbálnak csitítani, amikor nem is vagyok az. Tény, hogy van egy lendületes temperamentumom, főleg ha izgatott vagyok valamiért. De az nem egyenlő azzal, hogy ideges vagyok. No mindegy.

2019. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem ismeri el a valóságomat, semmibe veszi az érzéseimet.
2019. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%

Pontosan tudják, hogy feszültek, ha elfolyják, csak nő a belső feszkó. Nem segít, hanem patológiai esetté válik.

Adott pillanatban azzal csökkenti a feszültségét, amit te zavarónak vélsz. Tehát, ha azt mondod nyugi, akkor elveszed azt a kevés feszültség csökkentő erejét is a kitörésnek, ami rajta segített volna.

A vegyél nagy levegőt. Számolj tízig. És mond el nekem úgy, hogy segíteni tudjak, mi a problémád.

Na egy ilyen válasz azt mutatja, hogy észre vetted, hogy feszült. Máris segítesz neki azzal, hogy nyugtató gyakorlatokat mutatsz, és jelezd azt is, hogy neked szükséged van egy összessedett leírására a szitunak, amit tőle vársz, hogy tovább tudj segíteni. Ezzel valódi fesszkót tudsz csökkenteni, mert nem állsz bele a sorba, ami őt felqrja idegileg, hanem kívül állóként látod magad. Ezzel jelezd, hogy nem vele van gondod. Ha ez nem világos, ki kell mondani: neked most nem velem van gondod (feltéve, ha ez igaz), én segíteni próbálok, ehhez nekem szükségem van egy minél objektívebb képre, hogy lássam, miben tudok segíteni. Mond el, mi történt mit érzel, mit gondolsz.

Ha sikerül megfogalmaznia az érzelmeit, az segít tisztán látnia. Ha sikerül külön megfogalmazni a gondolatait, akkor elindulna gondolkodása a pánik helyett. Ezért fontos, hogy ne hülyeséget tanítsanak az iskolában. Sokan nem. Tudják mi az érzelem és a gondolat között a különbség. A gondolat irányítható. Az "az az érzésem, nem hagynak érvényesülni" egy hamis dolog. Ez egy gondolat. Ez nem érzelem. Szóval ha ezt tudja valaki és kimodja az érzelmeit és gondolatait már nyugodtabban tudja megtalálni az irányításhoz szükséges lépéseket.


Ha segítesz neki es pozitív megfogalmazást használsz, azaz nem mondasz ellent neki. Valamint nem sujkolod bele a gondolataidat, hanem felteszed a lehetőségeket, amiket látsz, akkor ő fog választani. És nem te fogsz helyette cselekedni, "nem te mondod meg neki, mit tegyen". Ezzel is segíted a kontroll megtalálását.

Ha van kontroll, csökken az idegesség.


A "nyugodjál le a p-be, mert attól megnyugszol" NEM az ideges embernek szól, hanem rólad, aki nem akar törődni az idegességével és nem hajlandó elviselni, de még csak meghallgatni sem, mi a baja. Ez határozottan növeli a feszültséget.


Ez GG.

2019. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon függ attól, hogy ki és hogyan mondja. Nehéz is különbséget tenni.

Mert sokszor azért mondják ezt a "nyugi"-t, mert bagatellizálják a problémát, és mert kétségbe vonják a másik fél érzelmeinek (vagy annak mértékének) a jogosságát. Vagy mert egyszerűen kényelmesebb lenne nekik a szitu, ha a másik nem lenne ideges, és ilyen -tulajdonképpen- önző megfontolásból szeretnék, ha a másik végre nyugodt lenne.

De van másféle "nyugi" is... Például olyan, mikor azt akarja kifejezni valaki, hogy együttérez a másikkal, és szeretné, ha ő jobban érezné magát, nem lenne ideges.

2019. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!