Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan hogy gonosz de...

Létezik olyan hogy gonosz de mélyen legbelül mégis jóindulatú ember?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátom. Átlagos testalkatú jóképű férfi.

Viszont eléggé különös viselkedése van. Lobbanékony és gyorsan betud pöccenni dolgokra, és néha még élvezi is ha konfliktus helyzetbe kerül. Viszont ha segíteni kell másokon abban a pillanatban rohan. 2-3 közeli jó haverja ha van. Alapból nem társaságkedvelő ember. Viszont ha beszélgetni van kedvem vele szinten leesek a székről olyan értelmesen fogalmaz meg gondolkodik. De ránézésre azt mondaná az ember , hogy az a tipikus rossz arc jellem de szexi változatba. Kolléganőm is elvan tőle ájulva , hogy létezik ilyen átmenet személyiségbe.


2019. febr. 13. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az embert nem a gondolatai vagy az érzései határozzák meg, hanem a cselekedetei és minden más teljesen lényegtelen. A kettősség, amiről te írsz, viszont egyáltalán nem új, elég sok ilyen ember van szerintem.
2019. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne, azaz létezhetne? Alapjában véve ez szinte általános. Mindig, mindenre nem jóindulatúskodhat egy ember, de mivel nem velejéig romlott, helyén van a szíve, ha valaki bajba kerül. Ha csak gonosz volna az emberi tulajdonsága, már rég börtönben ülne.
2019. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen emberek ismerik saját sebezhetőségüket, ezért kifelé tüskések, hogy őket bántás ne érje. Meg kell őket simogatni, értésükre adni, hogy nincs támadó szándék ellenük.
2019. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vree ***** válasza:
100%

Senki nem "tiszta" gonosz vagy jó. Alapvető tévedés azt hinni, hogy akiket kedvelünk, azok mindenre alkalmasak, akiket meg nem, azok semmire. Amikor valaki megpróbálja "megjavítani" az emberiséget, gyakran kiderül, hogy egy csomó értéket is kidob vele :D


Nekem nem tűnik meglepőnek egy ilyen embe, nekem úgy tűnik, hogy a legtöbb ember hasonló. Hagyja (az én nézetem szerint túlságosan is) az érzelmei által vezérelni magát súlyos döntésekben is, és inog a szélsőséges önzés és rosszindulat (akár pillanatnyi ellenszenv alapján is), és az önfeláldozó jószándék (ha személyes kapcsolatokról van szó) között. Én inkább azt mondanám,hogy ez az általános, és a hidegfejű/mindenkivel igazságos ember a ritka.

2019. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem létezik olyan, ezeknél a "gonoszság" inkább védekezés, vagy valaminek a túlkompenzálása (persze attól még a környezete számára ártalmas).

Mondjuk amit a haverodról írsz, az inkább csak hirtelen haragúságnak tűnik, nem gonoszságnak - így a leírásod alapján.

2019. febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hívják, hogy "jerk with a heart of gold"
2019. febr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy detto ugyanilyen ismerősöm, csak ő még pluszba önbizalomhiányos is és rondának gondolja magát, pedig olyan aranyos :/
2019. febr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Matekk001 válasza:
A harmadik kommentelonek pontosan sikerult engem leirnia, lattatlanba. En az a fajta ember vagyok aki kifele mast mutat mint amilyen valojaban. Nekem ez leginkabb a csalodasok miatt alakult ki sajnos. Ezert sokak nem ismerik az igazi enemet, csak azt hogy szemet vagyok. :D
2019. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Énénénénén. Nem rólad szólt a kérdés.
2019. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!