Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elítélendő ha valaki...

Miért elítélendő ha valaki vagdossa magát?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom,hogy"undorító hogy vagdosod magad,szánalmas vág,gyenge,vágj mélyebbre".Én is voltam depressziós és párszor vagdostam is magam,szerintem ezt nem elítélni kell hanem segíteni hogy abbahagyja.Mit gondoltok erről?

2019. júl. 18. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Az a baj, aki ilyeneket csinál, leginkább csak feltűnéskedés miatt csinálja. Ha depressziós, akkor kérjen segítséget. Ha nem akar élni, akkor oldja meg. De ez a nyomi vagdosom magam mert akkor engem sajnálnak annyira gáz.
2019. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Alapbol ertelmes ember nem vagdossa magat, mert az nem segit a problemain.
2019. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 cosmos127 válasza:
43%

Én úgy gondolom, hogy ha az embernek komoly bajai vannak, és ténylegesen azt hiszi, hogy az a megoldás, ha kárt tesz magában, azon segíteni kell. Viszont azt utálom, ha valaki csak úm. ,,divatból" csinálja, és a neten sajnáltatja magát, és oda töltögeti föl a képeket a sebhelyeiről meg a pengéről. Ilyenkor általában nincs nagy bajuk. A ténylegesen problémás ember nem fedi fel magát direkt, hogy mások sajnálkozását hallgassa.

És az az ember sem normális, aki bárkinek is képes olyat írni, hogy az ilyenek meg is érdemlik, hogy vágják magukat, hogy természetes kiválasztódás, vágj mélyebbre, miért nem haltál eddig bele, stb.. Ez undorító, mert mindenki követ el hibákat, senki nem érdemel ilyen szavakat.

2019. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Látszik,hogy ti nem csináltátok..............
2019. júl. 18. 21:22
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Persze, hogy nem csináljuk, mert felnőtt gondolkodású értelmes emberek vagyunk. A problémáinkat megoldjuk és nem sajnáltatjuk magunkat, hogy aztán majd orvosi igazolások által az államon élősködjünk.
2019. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%
A depresszió sz@r. A depresszió + vagdosás még sz@rabb. Az alapvető életösztön azt diktálja, hogy a sz@r helyzetből minél hamarabb kikecmeregjünk, nem pedig azt, hogy szándékosan még sz@rabbá tegyük. Szerintem.
2019. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
A depresszióval az a helyzet hogy néhányan küzdenek ellene, próbálnak belőle kimászni, segítséget keresnek és általában találnak is, és vannak, akik nem tesznek ellene semmit, hanem vagdosással próbálnak figyelemhez jutni. Szánalmas, és ezt úgy mondom hogy én magam is voltam már azon a helyen, többször is. Gyűlöltem magam, ahogy kinéztem, ahogy éltem, és amilyen idiótaságokat csináltam. Szerintem a jó döntést hoztam azzal, hogy vagdosás, rinyálás és feladás helyett inkább nekiálltam dolgozni olyan téren amit szerettem csinálni. Többet sportoltam, a telefonom ki volt kapcsolva 3 hónapig, több zöldséget és gyümölcsöt ettem mint ezelőtt pár évvel, és nyitottam új emberek felé. Gyűlöltem magam, de annyira nem, hogy megtagadjam saját magamtól a lehetőséget arra, hogy még egyszer nekifuthassak az életnek tisztalappal. Aki elment, az már nem jön vissza, de Te még itt vagy, és minden egyes nap új lehetőséget hoz arra hogy változtass az életeden. Tudom nagyon durva az amit írok, de ha ilyen jellegű problémáid vannak, és olyantól akarsz tanácsot kérni aki átesett ezen, akkor én csak ennyit tudok róla mondani.
2019. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%
Az önvagdosás lehet majomkodás, de nagyon súlyos pszichiátriai probléma tünete is.
2019. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Miért elítélendő?!?

Szerinted dicsérjünk meg érte?

Nyilván, valami "segély kiáltás" a vagdosás, de akkor is helytelen! Ezért elítélendő. Nem old meg semmit.

2019. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Én nem értek egyet az utolsóval: szerinted olyan egyszerű segítséget találni? A terapeuták nagy része nem is szakértő, pláne a pszichológusok, azok nem is orvosok, csak volt bölcsészek, kezdjük ott. Ráadásul minden ember más, valaki ezért depressziós, más azért, megint más örökölte a hajlamot. Mindenkinek saját magának kell kilábalnia belőle, a segítség és az, hogy kibeszéled, édeskevés, nem ér semmit, nulla. A vagdosók nagy része meg pont, hogy elrejti őket és nem mutogatja. Amúgy a legegyszerűbb mód a kilábalásra: változás, új munkahely, új suli, akiket utálsz/utálnak tiltsd le mindenhonnan, ne keresd, a többségnek úgy sem fogsz hiányozni, mert az emberek nagy része nem empatikus.
2019. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!