Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irigykedem mások sikereire?

Miért irigykedem mások sikereire?

Figyelt kérdés
Tudni kell rólam, hogy nekem az életben szinte soha sem sikerül. Irigy vagyok arra aki boldog a párjával, akit viszont szeretnek, mert engem sose szeretett senki, és boldog se voltam. Nekem soha nem tűrt el egy férfi, még csak kis dolgokat sem. Úgy gondolom bennem biztos nagy jellemhibák vannak, azért nem kellek a kutyának sem. Amikor jártam valakivel is csak a bántást kaptam. 27 éves vagyok, de ha így haladok egyedül fogok megöregedni. Jó annak aki már feleség, és gyereke is van.
2019. júl. 22. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetes emberi érzés.

Csak arra figyelj, hogy emiatt ne legyél rosszindulatú másokkal. Én is szoktam irigységet érezni. De nem tőle irigylem. Hanem fáj, hogy nekem nem adatik az meg.

Családod pedig még lehet, fiatal vagy.

Ne gondolj arra, hogy nem vagy elég jó, mert akkor pont olyan férfiakat fogsz megtalálni, akik rosszul bánnak veled. Az a normális, hogy egy férfi normális legyen veled. Ha nem ilyen, akkor bele se kell kezdeni a kapcsolatba. Ne pazarold az idődet bunkókra, akik csak kihasználnak.

2019. júl. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet inkább ekesetedett vagy mint irigy? Lehet hogy elkéne látogatnod egy önismereti kurzusra.
2019. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És az miben is segít pontosan, hogy naponta ötször kiírod ugyanazt az önsajnáltató kérdést? Ezt az energiát inkább fektesd pszichológusba, mert amíg nincs annyi önismereted, hogy rágyere miért követed folyamatosan ugyanazt a rossz mintát és amíg nem építed fel az önbecsülésed, aminek függetlennek kell lennie más emberek visszajelzéseitől, addig minden egyes alkalommal pont ugyanígy fogsz járni.
2019. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy általánosságban pont az a baj, hogy ezeknek az embereknek akármennyire is akarják nem telik egy jó pszichológusra! Azt tudom csak írni és javasolni látatlanban, hogy erősnek kell lenned, mindenkiben van szép is, meg jó is, csak nem veszed észre! Próbáld elfoglalni magad és boldognak lenni egyedül is! Közhely, de nem attól leszel boldog, hogy lesz egy párod! Először magadat kell szeretned, hogy mások is lássák, hogy szerethető vagy!


Próbáld meg megismerni magad, könyvtárakban sok nagyon jó önismereti könyv van, de YouTubeon is sok előadás megtalálható. Nézz utána Bagdy Emőkének, Almássy Kittinek!Esetleg fogadj örökbe egy kutyát, több kutatás is kimutatta, hogy oldják a stresszt, csökkentik a szorongást. A kutyás közösségek egyébként is nagyon összetartók, járhatsz kutyafuttatókba, kutyaiskolába, ott is lehet ismerkedni! A kutyanevelés egyébként is sikerélmény! :)

2019. júl. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ne értékeld le így Magadat! Akkor hogyan várod azt, hogy mások értékeljenek?

Biztos gyakran mondogatták azt a Szüleid gyerekkorodban, hogy: "Bezzeg a ... (a pont helyére egy nevet gondolj) ötöst kapott a dolgozatára, Te meg csak négyest.". A szülők gyakran követnek el ilyen hibákat, hogy mások gyerekeihez hasonlítgatják a gyerekeiket, emiatt azokban a gyerekekben önértékelési probléma alakul ki. Nálam is ez volt. 27 évesen nem vagy lemaradva semmiről. Én 36 vagyok. Voltak kemény napjaim, amikor még munkahelyem se volt, de folyamatosan képeztem magamat és kikerültem ebből a letargiából, pedig még egy közeli hozzátartozómat is elveszítettem. Dolgozz, tanulj, olvass, ismerkedj emberekkel és utazgass, s ezáltal egyre jobb úton fogsz haladni. A pszichológus csak a pénzedet szedné el.

2019. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van kutyám, de ettől függetlenül mégse vagyok boldog, pedig szeretem őt.
2019. júl. 22. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi abban olyan jó hogy csalàdjuk van?? Én soha nem akarok. 27F
2019. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!