Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Irigykedem a haveromra! Neki...

Irigykedem a haveromra! Neki támogatóak a szülei! Nekem nem! Hogyan lehetne ezt leküzdenem?

Figyelt kérdés

Neki olyanok a szülei, hogy bíztatják bármit csinál, "folytasd, menni fog ez jobban is, ne add fel! Gyerünk megtudod csinálni, csak akarnod kell!" Bármit csinál, elkezd, belefog, mindig bíztatják a szülei, érdeklődéstz mutatnak az iránt amit csinál a hobbija iránt, megkérdezik hogy megy, mivel tudnak segíteni.

Na és erre nagyon irigy vagyok! Nekem a szüleim sose bíztatnak, hogy csináljam, ne adjam fel, menni fog, ha valamit fel akarok adni 1x mondják, hogy próbáljam meg még egyszer, és ha akkor se megy, adjam fel.

Az Ő szülei folyamatosan biztatják, hogy csinálja jó lesz! Még ha iszonyú rosszul is csinál valamit, vagy valamiben béna is, dícsérik agyba főbe. És tök önbizalmas!


Az én szüleim nem ilyenek, és nem is lesznek, mert nem tudnak biztatni!

Hogy küzdjem le azt, hogy folyton irigykedem haveromra? Mert ez nem helyes!



2013. okt. 17. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobb szülőkre vágysz, akik éreztetik veled, hogy bíznak benned és szeretnek.

Ez természetes, nem értem, hogy miért kell szégyellned és miért nem helyes.

2013. okt. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mert at irigykedés nem helyes! Nem jó más szüleire vágyni!
2013. okt. 17. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység rossz irányadó. A negatív példa is példa. És most, hogy befejeztem a közhelyeket, annyit mondok, hogy az se jó, hogyha mindenért dicsérik.

Így nem fogja elfogadni és elismerni, ha hülyeséget vagy valamit rosszul csinál. Engem se biztattak sokat, nem ismerték el a jó eredményeimet igazán, nagyon fájt, mert fontosnak éreztem megfelelni a szüleimnek. De így legalább kritikusabb vagyok magammal és mondhatni óvatosabb is, mert tudom, mik lehetnek a terhelő következmények.

És végezetül egy újabb közhellyel élek: mindennek van jó és rossz oldala; ergó keresd és lásd a jó oldalát a leheteő legtöbb dolognak, mert ha nem hiszel magadban, akkor más se fog igazán.

2013. okt. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sehogy vannak emberek akik csak a náluk szerencsétlenebbekkel képesek barátkozni. Neked sem lesz ez a barát már sokáig meg.


Rám is gyakran irigyek voltak, hát nem is maradt sok barátom, akik vannak azok is irigyek és keveset is akarnak látni.

2013. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!