Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy az idősebb...

Miért van az hogy az idősebb nők nyitottabbak a fiatal lányoknál?

Figyelt kérdés
Én legalábbis ezt tapasztalom.Pedig fordítva kéne lennie mert egy idősebb nő láthatta hogy az elmúlt 30 évben sem változott semmi Magyarországon,csak rosszabb lett.Nehéz társat találni,nem lehet lakáshoz jutni,Nem lehet megélni a fizetésekből stb.Míg egy fiatal lány nem tapasztalt még annyi rosszat mint az idősebb nők.Mégis azt látom hogy az idősebb nők nyitottabbak,mosolygósabbak,barátságosabbak.A fiatal lányok még inkább rosszkedvűek,komolyak,be vannak savanyodva.Mosolyt ritkán látni az arcukon és nem szívesen beszélgetnek idegenekkel.Miért van ez így?Vagy rosszul látom?
2019. júl. 23. 14:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én érzem magamon azt, amiről írsz. Nemrég mondtam egy barátnőmnek, hogy ha így haladunk, 80 évesen miniszoknyában fogok járni, amit sosem mertem felvenni. :) Szerintem több összetevője van a dolognak. Egyrészt az ember idősebb korára már pontosan tisztában van az erősségeivel és a hibáival, ahogy arra is rájön, hogy mindenkinek vannak hibái, gyenge pontjai, „mindenkinek megvan a maga baja”, így helyén van az önértékelése, elfogadta a saját hibáit, és elnézőbb tud lenni másokéival is. Ráadásul sok mindent megélt már (a barátaival bez, tudja, mik az igazi problémák, és miken nem éri meg rugózni, ahogy megéli azt is, hogy egyre közelebb a „vég”, az idő haladásának érzése felgyorsul, ettől pedig sok probléma megint csak nevetségesen apróvá válik, és egyre konkrétabb, mi számára az igazán fontos.

És a sok tapasztalat miatt van egy „láttam én már fűben nyuszit!”-szerű érzés is bennem, mivel voltam már 15, 20, 25 stb. éves, át tudom érezni ezeknek a korosztályoknak a dolgait (tán még jó tanácsot is tudok adni), és az idősebbeket is jobban értem már, hiszen pontosan tudom, hogy az ember hiába lesz testileg öreg, a „szelleme” csak tapasztal, de nem változik meg alapvetően.

Persze mindez nyilván személyiség- és tapasztalatfüggő is, így a saját példámból nem általánosítanék, de talán mások is vannak ezzel hasonlóképpen.

2019. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az ilyeneket például kifejeztten utálom, mert nagyon tolakodóak.


18/L

2019. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Eh, bocs, bent maradt egy félzárójeles rész „(a barátaival bez,”…
2019. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
18/L és most ne szóljon hozzád akkor sem ha tetszel neki?Ne mondjon semmit?
2019. júl. 23. 17:07
 15/23 anonim ***** válasza:

Eddig senki nem jutott tovább a szia, szép vagy színvonalnál. Bármit kérdeztem, válaszoltam vissza, csak pislogott rám, mert folytatni nem tudta.

Jobb szeretek olyanokkal ismerkedni, akikkel van egy közös pont, mondjuk ugyanaz a hobbink és ugyanoda járunk.


18/L

2019. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
18/L biztosan csak zavarban voltak.
2019. júl. 23. 17:18
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát én is, mert elég zavaró, amikor olvasás közben érzed, hogy belemásznak az aurádba, de semmi értelmeset nem tudnak mondani.


18/L

2019. júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
18/L segíts nekik kommunikálni.Mondd el nekik,hogy kell udvarolni egy lánynak.
2019. júl. 23. 17:25
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát hadd ne én adjam a szájukba a szavakat, ha már ők szólítottak le. Kérjenek segítségek a rokonaiktól, a barátaiktól.

Nem ismerkedni járok buszra és metróra. Nagyon zavaró, amikor reggel átismételném a tananyagot, mert mondjuk témazárót írok első órában, de valaki már jön oda.


18/L

2019. júl. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
18/L te olyan ismerős vagy a válaszaid alapján.Régebben leveleztem itt egy Réka nevű lánnyal ő válaszolt ilyen stílusban.
2019. júl. 23. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!