Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik vàrosban, községben...

Melyik vàrosban, községben laktok? Miért jò ott lakni?

Figyelt kérdés
Kivàncsi vagyok,hova lenne érdemes költözni!
2019. júl. 15. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

GYULA


Békés megye egyik ékkövének gondolom a városomat, és nem csak azért mert itt lakom hanem ez a hely egyszerűen káprázatba ejtő. Mindenhol virágok,kellemes légkör, széles körű programsorozat minden időszakra, nagy közösségi tér a családoknak, számos zöld terület és a sétálást és kerékpárzást kedvelőknek is van bőven mit nézniük!

Az emberek kedvesek egymással és segítik egymást mind a valóságban, mind a virtuális világban(lásd:Facebook).

Szerintem ebben a városban mindenki megtalálja, azt ami iránt érdeklődik korosztálytól függetlenül. Mindenki szerelmes lesz ebbe a helybe :)

2019. júl. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pesti peremkerületi kertváros. Minden infrastruktúra megvan, jó levegő, csendes, zöld környék, de a belváros is elérhető félórán belül.
2019. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Budapest.


Ah, tele van élettel! Akárhova lépek, egy darab történelembe botlok. Este, kivilágítva pedig egyenesen gyönyörű.

Emellett itt nőttem fel, idehúz a szívem. Persze, nagyon szeretem a vidéket is, a természetet, de nagyon hosszú ideig nem tudnék Budapesten kívűl máshol élni.

2019. júl. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagykovácsi

Ami jó, hogy körbe dombok-hegyek veszik körül, közel a természet,valamint zsákfalu, nincsen átmenő forgalom se. Budapesthez viszonylag közel van, így az ingázás is megoldható.

Ami nem jó a településen, hogy kicsik a telkek, illetve egyre több sznob költözik ki. Az ingatlanárak is nagyon magasak ha költözésről van szó.

2019. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Gyoma.

Békés hangulatú kisváros, családalapítás után tökéletesen alkalmas gyereknevelésre. Születésemtől fogva itt élek és engem is ideköt minden emlék, többek között ezért is szeretem annyira.

De azt el kell ismerni például, hogy a szórakozási -és álláslehetőségek igencsak gyérek errefelé, 10 éve sem volt éppenséggel toplistás a helyzet, de most még annyi sincs, mint akkor. A fiatal korosztály nem igazán talál magának itt kiugrási lehetőséget (vagy legalábbis nagy mázli kell hozzá), és épp ezért döntöttem én is úgy 25 évesen, hogy ideje magam mögött hagynom ezt a helyet. A szakmáimban munkát nem fogok itt találni, a régi barátok zöme már szétszéledt, szóval az emlékeken kívül ma már nem igazán köt ide semmi. A puszta nosztalgiázás pedig ugye nem visz előre az életben.

A továbbállásom célja: Budapest.


25/F

2019. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeged

Én szeretek itt lakni. Sok a lehetőség. Ha valaki akar akkor talál munkát. Rengeteg fesztivál szokott lenni. Borfesztivál, halfesztivál, hungarikum fesztivál, sörfesztivál. A fiataloknak minden nyáron a Szín (Szegedi Ifjúsági Napok). Van több park ahol lehet sétálgatni pl Széchenyi tér, Stefánia, Liget. Az a jó benne hogy nagyváros de mégse annyira mint Budapest.

2019. júl. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Budapest belvarosa. Szep,jo a kozlekedes,jo sportolasi lehetosegek,sokfele bolt,multikulturalis astmoszfera. Egyre fejlodo kornyezet es kozlekedes.

Turistakkal/kulfoldi diakokkal folgozok. Az o rajongasuk atragadt ram. Egyre jobban szeretem Pestet. Costa Rica,Dominika,Sao Paolo,Napoly,Roma,stb varosokbol jovok agyondicserik es alig akarnak innen hazamenni.

Ha nekik jobban tetszik,mint otthon,az nagy szo.

N

2019. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Pilisjászfalu.


Előny:

- Lehet ingázni Pestre

- Közel van az erdő, szép környék, rengeteg kirándulási lehetőség van

- Elérhető közelségben van több nagyváros

- Sok állat van, értsd sünik, borzok a kertben, őzikék, szarvasok a falu szélén közvetlenül


Hátrány:

- 10-es főút egy förtelem

- piszkosul drága

- a falu vezetése elmebeteg

- az utcák fele nincs leaszfaltozva 2019-ben

- a háziorvos szerencsétlen

- ahogy fentebb írta a Nagykovácsiban élő kollega, egyre több sznob költözik ki, lehetőleg 4-5 neveletlen gyerekkel, quaddal, crossmotorral, hasonlókkal, úgyhogy abszolút nem csendes környék

- nincs semmi, se egy kajálda, se egy normális bolt (a csoffadt cba ami van a faluban, említésre se méltó, ha az ember nem akarja a budin tölteni a napját, nem szabad tőlük élelmiszert venni)

- egy netszolgáltató van, az is semmirekellő

- kéthetente van csőtörés, és a fél faluban nincs víz (nekünk pl már állandósult a teli felmosóvödör a fürdőben, bármikor jól jöhet wc-t lehúzni vagy valami)


Igazából most listaszerűen több hátrány jutott eszembe, de igazából szeretek ott élni. Legjobb benne, hogy nagyon könnyű otthagyni a fenébe, 15 perc sétával az erdő közepén vagyok, ez számomra bármit kárpótol.

2019. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Polgár, Hajdú-Bihar megye


Hátrányok: kevés bolt, kihaltság, semmi látnivaló, program éves szinten alig, unalom, sok gipsy

Előnynek talán annyi, hogy 3 megyeszékhely is kb. egy óraára van (Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza)

Én amúgy jobban szeretenm a nagyvárosi életet, Miskolcra járok egyetemre, szeretnék is ott lakni a jövőben

2019. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Zalakaros mar nehany eve. Vannak jo es kevesbe jo oldalai.

Furdovaroshoz kepest eddig viszonylag olcsonak mondhato volt ingatlanarakat tekintve. Az even viszont ugy fest, emelkedtek erre fele is.

Kozel a Balaton, Keszthely, Heviz, Balatonmariafurdo, kozel van Nagykanizsa is, az autopalya, hamarabb eljuthatsz a horvat tengerpartra, mint Magyarorszag keleti felebe. Szlovenia, Ausztria sincs messze.

Helyben keves a vasarlasi lehetoseg, es nincs kozepiskola. A haziorvos nem tul kedves sajnos. Nincs digi, upc, ami van, az meg kicsit dragabb is ezektol. Ezek talan a legnagyobb gondok (bar ennyi problema lenne minden telepulesen!), meg az, hogy hamar ra lehet unni, nincs tul sok program helyben. Persze ott a furdo, ami helyieknek rendkivul ocso, van parkerdo, de ezeken tul mar messzebb kell menni.

Helyben van munkalehetoseg a turizmusban, sok a hotel, a fizeteseket viszont feljebb tornaszhatnak. Masfajta munkaert Nagykanizsara kell menni, a fizuk ott sem a legjobbak, de legalabb van lehetoseg.

Biztonsagos, elheto, nyugis meg turista szezonban is. Helyben alig van kisebbsegi, viszont a kornyezo telepuleseken nagyon sok van (Galambok, Zalakomar). Az ovoda atlagon feluli mind az epulet allapotat, felszereltseget, mind az ovonoket tekintve, az iskolarol sajnos mar rosszabbakat hallottunk.

Az emberek vegyesek, sok baratsagos, kedves emberrel talalkoztunk, sokan segitokeszek, igaz, vannak furabb alakok is, vagy inkabb ugy mondanam, mogorvabbak, rosszindulatuak. Mi inkabb az elobbit tapasztaltuk.

A varos fejlodik, a furdo szepul, a szolgaltatasok bovulnek. Bar a to eleg regota ures, lehangolo latvanyt nyujt, azzal kezdhetnenek mar valamit.

Osszegezve atlagon felulinek mondanam, egy pesti panel arabol itt mar olyan hazat lehet talalni, ami esetleg penzt is hozhat azon tul, hogy laksz benne.

2019. júl. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!