Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire veszélyes manapság...

Mennyire veszélyes manapság Budapest?

Figyelt kérdés

Ott fogok dolgozni (11.ker.) és eléggé parázok, mivel Pest veszélyes és ezt sokaktól hallottam már.

Merrefelé szabad járkálni és hol nem? Hogy lehet megelőzni a támadásokat?



2019. szept. 4. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Vannak érdekes alakok, igen. De nem bántanak amíg te se provokálod őket. De nem mindenki ilyen. Vannak akik rendesek és csak egy kis figyelemre vágynak, az egyikkel (pont a XI. kerületben) már úgy beszélgetek mintha régóta ismernénk egymást, pedig ma találkoztam vele negyedjére.
2019. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha tudod hová ne lépj be, akkor semmivel sem veszélyesebb mint bármely más város. Ahol jobb vigyázni az a Józsefváros, Ferencváros, Kőbánya, és Pesterzsébet, de ezekben is csak bizonyos (szegényebb) környékek rosszak.
2019. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

A 11. kerület nem Pest.

Egyébként nem hallottam róla semmiféle szörnyűséget, és Budapesten sokkal több a biztonságos rész, mint ami veszélyes.


Ahogy írták, Józsefváros, Ferencváros, Kőbánya, Pesterzsébet és Csepel egyes részei kerülendőek, de minden kerületben van néhány utca, ami nem ajánlott idegeneknek.


Nyilván körültekintéssel érdemes közlekedni mindenhol, kivált a Nyugati és a Keleti pályaudvar környékén, ott is leginkább este.


Ne állj szóba idegenekkel, lejmolósokkal, haladj tovább, tettesd azt, mintha külföldi lennél, akkor lekopnak. Ne járj feltűnően drága ruhában, feltűnő ékszerekkel, stb. Ha nem nyújtasz célpontot, akkor minimális az esélyed arra, hogy éppen téged szemeljen ki valami rossz szándékú ember.

2019. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

"Merrefelé szabad" Ez is jó, kicsit vicces.

Még ha Compton, Brooklyn, Chicago jönne szóba akkor mondanám hogy olvass utána, de Budapesten nehogy már cigányoktól féljél.


Ha valahol dolgod lesz, és lepukkant környéken kell átmenni, akkor nem intézed el, mert megölhetnek?


Először kezdj el dolgozni, tapasztald meg legalább 2-3 hónapig hogy milyen az élet ott. Afelől nyugodt lehetsz hogy nem fognak pisztolyt nyomni a derekadhoz az ATM-nél.

2019. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Pont annyira veszélyes mint amennyire akármelyik másik városunk.
2019. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

"Ott fogok dolgozni (11.ker.) és eléggé parázok, mivel Pest veszélyes és ezt sokaktól hallottam már."


Pest veszélyesebb, de szerncsédre a XI. ker az NEM PEST. Rosszabb alakok építkezések környékén, illetve egyes tömegközlekedési eszközökön akadhatnak. iszont sok kamera van, ha ez megnyugtat.


"Merrefelé szabad járkálni és hol nem?"


Sikátorokba, olyan helyekre, amik feltételezhetően nincsenek bekamerázva és nincsenek mások, ha lehet ne menj.


Pesten IX., VIII., XX., XIX., X. kerületek úgy általában a legveszélyesebbek, de mindenhol akadnak "alakok". Ettől még nem kell telexarnod a gatyád. Belvárosban a romos házak környékén, beljebb a központoktól.


"Hogy lehet megelőzni a támadásokat?"

Kerüld a szemkontaktust, menj át az utca másik felére, amikor tudsz, kerülj NAGY ÍVBEN, úgy többnyire elkerülheted a levállalásokat.

2019. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Mekkora redneckség ilyet kérdezni már...


Egyfelől: Hogy a péniszbe csinálja meg valaki azt, hogy 18 éves koráig egyszer nem jár Budapesten... Könyörgöm, egy kis ország vagyunk, amit hosszában egy nap alatt oda vissza át lehet utazni... Ráadásul Magyarország Budapest-fejű, Budapest egy olyan centrális pont, ahová valami mindenkit visz egyszer.


Komolyan mondom, ilyen tanyán élő répatermesztőnek tudom max elképzelni azt, aki kajak képes ilyet kérdezni, hogy "Budapest veszélyes-e?"


Igen, mind a kb 450 négyzetkilométer területe veszélyes!!!


Az utolsó négyzetméterig halálos a város!!!44!!


Amúgy ismertek olyan 50 főnél nagyobb lélekszámú települést, ahol soha semmi balhé nem történt még?

Mert lehet hogy kiderül, hogy igazából minden magyar település, de minimum minden magyar város veszélyes :O


(magyarul talán a vidéki kapa kilóg a szájából alulszocializált egyszerű suttyó a jó körülírás a redneck fogalmára)

2019. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Van valahol egy BRFK bűnügyi statisztikai infótérkép, hogy hol mennyi bűncselekmény történt, ha érdekel, keress rá. Szerintem nem érdemes nagyon parázni.

Erőszakos bűncselekmények viszonylag ritkák. Persze, hallani időnként, de ha tudatosítod magadban, hogy hány fő él itt, és hogy akkor minden hanyadik emberre jut ilyen eset, akkor rájössz, hogy az autópályán autózni sokkal veszélyesebb, szóval maradj veszteg! ;)


Valóban van egy-két utca, ahova nem mennék be én se, pl. 9. kerület Szabadkai út (lepusztult prosti tanya), de a város legnagyobb részével nincs gond.


Ismerkedni is lehet, hülyeség, hogy ne állj szóba idegenekkel; egy gyereknek mondok ilyet, de egy felnőttnek már nem.

Arra figyelj oda, hogy legyen csukva a táskád, ne lógjon ki a pénztárcád a zsebedből, főleg, ha zsúfolt buszon, villamoson utazol, mert zsebesek azért akadnak. Ennyi.

2019. szept. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

67 éve lakom Budapesten, közelebbről Pesten, itt születtem.

Ismerem a várost mint a tenyeremet, itt neveltük fel a gyerekeinket, itt lettek az unokák is.

Mindenki jár mindenfelé, iskola, munkahely, barátlátogatások és még SOHA nem ért senkit a családból semmilyen atrocitás.

Ellenben vidéken már raboltak ki minket, másik vidéki helyen először csak az autógumikat szerelték le, majd legközelebb már a kocsi sem volt meg.

Mondjuk én nem bánom, hogy a falusiak agyba-főbe riogatják egymást Budapesttel, mert pont miattuk már lépni sem nagyon lehet és a sok ember között nagyobb valószínűséggel akad bűnöző.

2019. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy orkokkal teli vidéki település sokkal gázosabb.
2019. szept. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!