Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 8. kerület Szigony utca...

Dfhdfhrdhrtjhtj kérdése:

8. kerület Szigony utca Pesten mennyire cigány lakta környék? Veszélyes ott házat venni?

Figyelt kérdés
Találtam ott egy jó állapotú lakást, az egész épület fel van újítva, csak abban nem vagyok biztos hogy biztonságos-e ez a környék? nem vagyok egy vékony gyerek de ha 10 cigany nekem tamad azt nem szeretném, úgyhogy véleményeket/tapasztalatokat szeretnék kérni tőleetek! előre is köszi :)

2015. jún. 25. 14:25
1 2
 1/17 anonim válasza:
85%
Legrosszabb helyek egyike
2015. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Szabina_1991 válasza:
76%
Én albérletben laktam ott, de olyan hamar eljöttem, ahogy csak bírtam. Mocskos és büdös környék, rengeteg roma van, este bandáznak, hangosak. Venni semmiképp se vegyél, akkor inkább a körút másik részén. De az is gyanús lehet ha túl jó árban találsz ilyen helyeken lakást a mai ingatlan árak mellett...
2015. jún. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Elég veszélyes környék. Ne vegyél ott házat!
2015. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Egesz Budapesten a legrosszabb hely! Ha kedves az eleted, ne menj oda!
2015. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Alapszabály: ha oda akarsz költözni sétálj el a környékre egyedül többször. Nappal és este is. Ha nem mersz, semmi keresnivalód ott.


Igen, eléggé sötét környék de egyetemről ismertem pár embert akik ott laktak és túlélték. PPKE-ITK ott van, én oda jártam, semmilyen inzultus nem ért. Problémás környék, de nem visszafordíthatatlan gettó, mint ahogy azt lefestik, van fehér ember bőven a környéken.


A Baross utca túloldala (Magdolna, Tavaszmező, Mátyás tér, Dankó) sokkal zűrösebb hely, a csúcs a Diószeghy.

2015. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
37%

A Szigonynak melyik részén? Én a Práter és a Baross közötti szakaszon lakom panelban, és az a tapasztalat, hogy magát a házat és a közvetlenül körülötted lakókat kell megnézni, mielőtt bármit eldöntesz. Nálunk a szinten pl. teljesen normális emberek laknak, a többieket meg még kb. nem is láttam... Rengeteget mászkálok ebben az utcában, főleg a Klinikákhoz (metró miatt), de a Barosson is be szoktam sétálni a körútig, soha még csúnyán sem nézett rám senki, pedig NAGYON fehér vagyok, lány, ráadásul látszik rajtam, hogy a saját árnyékomtól is félek :D A körút túloldalára, a Kálvinhoz járok egyetemre arrafele szinte napi szinten leszólít valaki, nehéz őket lerázni is... Tényleg sok a roma, nem is túl gazdag környék, de itt lakom 10 hónapja, sokat mászkálok késő este/hajnalban is, sőt, a lakótársam is, aki szintén lány és van vagy 165 centi és 50 kiló, szóval könnyű célpont lenne bármi támadásra, de ő sem tapasztalt semmi negatívat.

Mondjuk ez albérlet, venni nem tudom, hogy megvenném-e. De nem azért, mert ha tehetném, azonnal elköltöznék.

Az elején kb. rettegtem, hogy jaj mi lesz velem szegény vidékivel a nyóckerben, de szerintem durvább híre van, mint amilyen...

2015. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszokat!


#6 Szigony utca 2. Hát igazából én tesómal akarunk odaköltözni, mindketten 19évesek vagyunk és viszonylag erősek. Maga a ház nagyon jó állapotú, szoval minden a környéken múlik!

2015. jún. 28. 21:52
 8/17 A kérdező kommentje:
#6 igazából nekem a Baross utca kb 50 méterre lesz, és onnan kell vagy 2 buszmegallót mennem a körútig, szerinted veszélyes?
2015. jún. 28. 21:55
 9/17 anonim válasza:
AZ még talán kibírható, a Barosshoz közel.
2015. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Azt a két buszmegállót gyalog se tart sokáig lesétálni, azt meg nem mondanám hogy a körút sokkal faszább hely mint a baross utca említett szakasza. A klinikák felé a metró sincs messze.


De ha végképp nem tudsz dönteni, próbáld meg 1-2 hónapra kivenni albérletbe a lakást.

2015. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!