Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelban hangos a szemetledobó?

Panelban hangos a szemetledobó?

Figyelt kérdés
Most fontolgatjuk,hogy az elso emeleten megvesszuk a kiszemelt lakast. A folyoso kozepen van a szemetladobo. A nappalink mellett kb 3 meterre jon le a lakok szemete. 10 emeletes panel.Szinte a nappalink alatt van a nagy kommunalis kuka,amibe bele esik a szemet. Mi vasarnap voltunk megnezni a lakast,akkor nem hallottam semmit. Erdekelne ,hogy ez szerintetek hangos?? Koszonom elore is a valaszokat.

2019. szept. 7. 13:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
8, 10: lezárNÁK. Ez alapján nem vennék lakást ledobó mellett, hogy majd úgyis lezárják. Vagy nem...
2019. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekként ilyen panelban laktam.Volt ott minden svábbogár,patkány.Lakásba is bemennek ha nem figyelsz.Bogár a lakásban is volt.Nem lehet kiírtani őket.
2019. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ez hol van??? Nálunk is tilos használni már a '80-as évek óta, köztisztasági, közegészségügyi okok miatt. Nem gondoltam, hogy ilyen még létezik.
2019. szept. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Ha nekem szólt a kérdés, akkor Székesfehérváron lakom egy 4 tömbös 10 emeletes panelhàzban.
2019. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
nagyon büdös is a belső szemétledobó
2019. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is lehet használni. Vagy 20 éve nem láttam csótányt.
2019. szept. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2019. szept. 7. 18:02
 18/21 anonim ***** válasza:
Kispesten két különböző utcában is laktam 11 emeletesben, mindkettőben használják a ledobót a mai napig is. Az első házban tilos volt ledobni a szemetet este 8 után, a lakók nyugalma érdekében. Ez tök jól működött. A mostani házunkban viszont nincs ilyen szabály, bárki bármikor ledobhatja és bizony vannak olyanok, akik rendszeresen éjfélkor vagy éjjel kettőkor küldik le a cuccot a ledobón. Az én szobám kb. 12 méterre van a ledobótól, tehát elég messze és elég hangos még így is, amikor este 10-11-éjfél körül valaki ledobja a befőttesüvegeket, sörösüvegeket vagy az építési törmeléket, pl. fürdőszobacsempét, járólapot stb. (mert a legtöbb új lakó felújításkor sajnos ledobja, nem fizet 20 ezret külön a sittszállító konténerért). A házban állítólag van csótány is (meg még patkány is a földszinti helyiségekben, raktárakban), szóval rendszeresen hívjuk a rovarirtókat, hogy a lakásba ne jöjjenek be a csótányok. Pedig nem vagyunk közel a ledobóhoz. Több lakásban vannak csótányok is, azoknál akik nem fizetnek a rovarirtásért. Első emeleti lakásnál rosszabb a helyzet nyáron a szagok miatt is. Közvetlenül az ablakod alá fogják kihúzni a bűzölgő nagykukákat hetente kétszer a szemétszállítás miatt. Én nem vennék első emeleti lakást. Télen nagyon hideg, ha nincs alulról leszigetelve a földszint és az első emelet között. Meg lent még sokkal nagyobb a por (amit a járókelők és az autók felvernek) és az utcazaj is. Az utcán megálló beszélgetők, nyugdíjas nénik-bácsik, gyerekzsivaj, autók zaja, parkoló az ablaktól alig pár méterre, kipufogófüst stb. Mi a 3. emeleten lakunk, az erkélyünk állandóan tele van cigi csikkekkel. A felső emeleten lakó dohányosok kipöckölik az ablakon a csikkeket és hullik be az alsó emeletek erkélyeire, szobáiba is. Teregetni már nem merek az erkélyen, amióta egy csikkel kiégették az egyik száradó ruhát. (Tűzveszély.) Ez sem túl jó. Nem lebeszélni akarlak. Aki első emeleti lakást szeretne, szíve joga, ha neki az tetszik. De én nem költöznék első emeletre. (Belátom, a mi házunk lényegesen problémásabb az átlagnál, nem mindenhol ilyen a helyzet.)
2019. szept. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Elolvastam a cikket, hát... Én tutira veszem, hogy lenne olyan szomszéd, aki nem menne le kidobni a szemetet, inkább gyűjtögetné vagy bebaszná a liftbe. Bútorral csinálta meg valamelyik, hogy betette a liftbe, és otthagyta, napokig benne állt egy kisasztal.


Mellesleg itt büdös is csak akkor volt nyáron (3. emelet), mikor kihúzták a kukát, mert másnap hajnalban vitték a szemetet. Ha nyitva lenne éjjel-nappal, na az lenne büdös.

2019. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Megint én, eszembe jutott valami: nálunk amúgy kulcsra zárható volt sokáig a szemétledobó, de pár éve csak kilincsre lehet őket zárni tűzvédelmi okokból.
2019. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!