Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az osztrákok utálják a magyaro...

Az osztrákok utálják a magyarokat?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik, nem nagyon szívlelnek minket.


Munkából adódóan gyakran kell velük kommunikálnom személyesen is, de sokan úgy beszélnek velem, mint a kutyával. Ezt úgy értem, hogy az arcomba fújja a cigifüstöt, mocskot hagy maga után, a szemetét, taknyos zsebkendőjét a kezembe nyomja, hogy dobjam ki, holott ott van mellette a kuka...

Én beszélem a nyelvüket és kifiguráznak, kiröhögnek ha valamit rosszul mondok vagy ejtek, annak ellenére, hogy érhető, mit akarok mondani.

Volt olyan eset, amikor már nagyon zavarban voltam a környezetükben, és véletlenül a fickót nem hímnembe tettem ragozáskor, hanem semlegesbe. Úgy csapta be maga után az ajtót, hogy azt hittem kiszakad az üveg...


Aztán ma délelőtt megálltam a kúton tankolni (Magyarország) és egy osztrák vén pasas fogta magát, azt se érdekelte, hogy mindenki tökéletesen rálát és mindene látszik, lehugyozta a benzinkúti bolt sarkát. A WC ott volt a túloldalon, kulcsot se kell kérni.

Aztán felhúzta a sliccét, még odaturházott egyet a betonra és bement fizetni.


Mocskos, senkiházi nép.


Természetesen vannak kivételek is, vannak rendkívül tisztelettudó emberek, vannak nagyon aranyosak, akik megdicsérik milyen szépen beszélek, vagy kijavít, ha valamit rosszul mondok. Vannak olyanok is, akik a kedvemért burgenlandi tájszólás helyett hochdeutschra váltanak.

De a többséggel sajnos nincs jó tapasztalatom.


Érdekes, amikor kint vagyok náluk, tudnak viselkedni.

Viszont amint megszólalok, vagy kiderül hogy magyar vagyok (rendszám), máris elővesznek egy olyan lekezelő stílust, hogy legszívesebben képen verném őket.


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az osztrák valami németnek képzeli magát, holott még a magyaroknál is bunkóbb.


2019. szept. 7. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Hú mennyi marhaságot hordtál össze itt. Lebunkózol egy teljes népet, holott a kérdésedből sugárzik a gyűlölet. Nem èrtem mire jó kitalálni ilyen baromságokat
2019. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ja és még annyit, hogy én nem kint dolgozom, csak a határhoz közel.


Mégis sok osztrák panaszkodik, hogy a magyarok átjönnek és elveszik a munkájukat.


Miről beszél? Majd pont ő fog elmenni gyárba meg takarítónak meg mosogatónak, mi? Még hogy elvesszük. Egy osztrák se hajlandó olyan szférába dolgozni, mint amikbe a magyarok lenyomnak heti 50-70 órát!

Akkor miről beszél az idióta? Magyar embert irodai, vezetői munkára fel sem vesznek.

2019. szept. 7. 16:33
 3/18 A kérdező kommentje:

Én csak leírtam, mik a tapasztalataim velük.


Rendben, ott hibáztam, mikor az egész országot leidiótázom, de épp ezért jegyeztem meg, hogy "tisztelet a kivételnek".


Mert nem az egész állam ilyen. Csak 10 emberből olyan 7.

2019. szept. 7. 16:34
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem osztom a véleményed. 8 éve élek Ausztriában, jó pár helyen dolgoztam már, sehol nem volt olyan gond mint amit leírtál. Persze itt is vannak bunkók, kretenek, stb, de azok mindenhol megvannak. Lehet olyan vagy mint az egyik kollégám annak idején, hogy ha hangosabban szóltak rá, már ment a "minden osztrak hülye" duma. Aki túlérzékeny, annak mindenhol nehèz
2019. szept. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%
Apám 10 évig dolgozott náluk Linz mellett, elmondták minden patkánynak! Ezek mindenkit utálnak, ilyen népség és még ráadásul nekik van nagy pofájuk! Sebaj, jön még kutyára dér, majd a muszlim migránsok megtanítják őket meghunyászkodni!
2019. szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%
Ez tuti kamu...
2019. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem gondolom úgy, hogy túlérzékeny lennék.


Vagy talán a fenti példák normálisak?


Ha én pisálok le egy boltot, majd azt mondom az osztráknak, hogy túlérzékeny?


Vagy egy asztmás alkalmazott képébe füstöt fúj? Az is rendben van. Megteheti mert nem otthon van.


Akkor lennék túlérzékeny, ha ezek után a ordibálnék vele, vagy a gallérjánál fogva rúgom ki az üzletből.

De nem teszem, csak tűröm őket, de majd bevezetem én is azt, mint ők az osztrák gyárakban, hogy "nemet nyelven kívül megszólalni nem lehet".

Legközelebb ha jönnek, majd én is megmondom, hogy itt csak magyarul lehet beszélni. Vagy angolul. Azt a többség megintcsak úgysem tud. Akkor mit tesz?

2019. szept. 7. 16:47
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De milyen környéken mozogsz hogy ilyen megtörténik? Már ha igaz amit leírtál. Basszus, Bécs hírhedt 10.kerületében sem hallottam ilyen sztorikat még.
2019. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kőszeg és környéke, Bucsu...
2019. szept. 7. 16:52
 10/18 anonim ***** válasza:
4%
Bunkó senkiházi prolik, nem tudnak viselkedni, soha nem is tudtak. Még mindig tüske nekik 1848.
2019. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!