Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kölcsönkérés téma. Kinek mi a...

Kölcsönkérés téma. Kinek mi a véleménye erről a szituációról?

Figyelt kérdés
Szomszédnőm kitalálta több alkalommal, hogy adjam már neki kölcsön a kerékpáromat x programra, mert nem az autójával, hanem kerékpárral menne, hogy meg tudjon inni pár sört és ha esne az eső az én sárvédős kerékpárom jobb lenne. Neki is van kerékpárja egy férfi vázas, sárvédő nélküli. Először kicsit furcsálltam, hogy jutott ez eszébe, de jó a szomszédi kapcsolatunk, bár nem vagyunk barátnők. Az én kerékpáromat tavaly vettem, két évig spóroltam rá, vigyázok rá, én pl nem használnám latyakos esős időben, garázsba is tisztítva és letakarva áll. Kétszer már kölcsönadtam, most harmadjára is megkeresett a kéréssel. Én nem szoktam semmit kölcsönkérni senkitől, mert nekem nem áll rá a szám, lehet ezért tartom kicsit már hogy túlzott a kérése?! (Kérdezzem meg, hogy miért nem ruház be egy pár ezer forintos sárvédőre?! Még én érzem magam kellemetlenül ez miatt, amilyen helyzetbe én fordított esetbe nem hoznék mást. :/

2019. szept. 7. 16:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
így igaz kedves 10-es válaszoló, ha jó idő van akkor a sajátjával megy... ma is elment, de nem az enyémmel! :) Köszönöm a "tökös" válaszokat.. :D
2019. szept. 7. 18:39
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi jártunk úgy, hogy a kölcsönadott biciklivel estek jó nagyot és a meggörbült kereket nem volt hajlandó kifizetni. Ezt is figyelembe kell venni, pláne ha piásan használja.
2019. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Igen a sajátjával már esett ugyanígy programból hazafelé. A rendőr szomszéd mesélte, hogy térfigyelő kamera is felvette... :/ már ez is nagyon gáz, főleg nő létére... ezért se szívesen adtam oda.
2019. szept. 8. 08:11
 14/15 anonim ***** válasza:
eleve eddig minek adtad oda?
2019. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Első körben közöld vele,hogy piásan kerékpározni ugyanúgy kimeríti az "ittas járművezetés" tényállását,így ne nagyon erőltesse. :-) Másod sorban pedig világosítsd föl nem vagy kerékpár kölcsönző..
2019. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!