Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen város Miskolc?

Milyen város Miskolc?

Figyelt kérdés
Szerettek itt élni? Mi tetszik benne és mi nem?

2019. szept. 17. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez veszélyes!!!

Állítsuk meg a kérdezőt!

2019. szept. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Én egy kis faluból kerültem fel az egyetem miatt, így mint nagy város, nagyon tetszik. A közlekedés nagyon jó szerintem, és rengeteg minden van a sétálón, illetve Lillafüred és Miskolctapolca is nagyon szép hely, ahová közvetlen járat megy. Ami nem tetszik benne, az néha az emberek viselkedése, de ezt nem lehet megváltoztatni. :)
2019. szept. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem 2 évig volt onnan párom, értsd úgy jártam fel oda. Míg a városon belül kiértem hozzá, az volt 1 óra, vagy több! Nekem a város összességében nem tetszik. Sok a számomra nem megfelelő ember, túl forgalmas is. Nem élnék ott
2019. szept. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
A környékére se mentem soha.
2019. szept. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Milyen város? Fogyó!

És ez jellemez mindent. Minden egyre jobban leül, beszűkül, amortizálódik. Kevés a lehetőség, nincs benne perspektíva.

Amúgy lehetne jó is...

Iparilag, turisztikailag minden adott hozzá, hogy az ország vezető régiója legyen ilyen szempontból.

De nem az. Mióta az eszemet tudom, nem az.

A bérek, a fővárosi béreknek kb a 60-70%-a, ami vérlázító, elkeserítő, kiábrándító... Emiatt a vásárlóerő jóval csekélyebb, mint bárhol máshol az országban.

Emiatt pedig mind a kis, mind a nagy vállalkozások napi szinten küzdenek, vagy sorra zárnak be, vagy hagyják itt a várost.

Nem meglepő tehát, hogy milyenek az emberek. Akik egész eddigi életüket ilyen közegben élték le, azoktól sokkal többet nem lehet várni. Farkastörvények vannak, 20 ft-ért simán átgázolnak az emberen, akár az egyszerű melós szintjén, akár a tehetősebb réteg körében, ez a szemlélet jelen van. Na jó, ez mondjuk általában véve is igaz a magyarokra, meg egész Magyarországra, meg az irigység, meg a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" alaptétel, de ezen a környéken ez erősebben jelen van.

2019. szept. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

#4-es! Pedig ezzel a suttyó tapló hozzáállással elég hamar be tudnál illeszkedni! :D Mintha csak egy igazi tősgyökeres miskolci írta volna, aki 1 hete költözött volna Monte-Carlo-ba! :)

Akkor melyik környéken jártál? Mert én azért mondhatni bejártam az országot, de (sok tekintetben) olyan rettentő nagy eltérést sehol nem láttam országon belül.

2019. szept. 18. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Sok a cintányér.
2019. szept. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Én itt élek amióta megszülettem. Imádom. Nekem átadja a borsodi életérzést, ami persze sokaknak nem jön be, de én így szeretem. Van sok szép hely: Belváros, a vár, Lillafüred, Tapolca stb., de a vasgyárnak is megvan a maga hangulata a több száz éves téglaépületeivel. Közlekedés nagyon jó. Tényleg van egy pár "c kategóriás állampolgár" de egy idő után nem tűnik fel, nem szoktak kötöszködni, mondom ezt úgy hogy ilyen környéken járok nap mint nap. Ha olyan van fel kell venni a stílusukat és nem lesz gond. Ilyen helyek főleg az Újgyőri- főtér környéke, a tiszaitól kifelé, meg Lyukó. Egyébként szuper város, tényleg imádom

18F

2019. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!