Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miskolc tényleg, olyan rettene...

Miskolc tényleg, olyan rettenetes hely mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés

Még sose jártam Miskolcon és igazából nincs nagy összehasonlítási alapom se.


Eddig csak Keszthelyen laktam és most pedig Győrben az egyetem miatt.


Győrt viszont imádom kellően nagy,de mégse Bp méretű,rengeteg látnivaló szórakozási lehetőségek stb.


Azért kérdezem mert van néhány szaktársam aki Miskolcról jött és folyamatosan szidják a városukat, és azt mondják,hogy össze sem hasonlítható Győrrel.



2019. jan. 9. 09:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Én győri vagyok, a párom Miskolcon született, nőtt fel, 5 éve él itt.

Én egyszerűen imádom Miskolcot.

A közlekedés a győrihez képest kiváló, a buszokon wifi van, a legtöbb buszon modern a rendszer, nem csak az a csík, mint nálunk, ami kiírja a következő megállót. (Kis monitor, ami kiirja a következő pár megállót, illetve alul egy sárga sávban az átszállási lehetőségeket)

Lementünk párom régi barátaival iszogatni, de bárkivel összefutottunk, jó barátok lettünk. (nem, akkor még nem voltunk részegek :D ) A 2 villamos pedig gyönyörű, és új. A sétáló utcán a villamosok mennek csak, autó nem nagyon hajthat be, és át sem hajthat rajta széltében,mint a Baross úton a rossmannál/centrumnál.

Az emberek annyival másabbak, mint itt. Sokkal közvetlenebbek,rendesebbek. (3,5 éve vagyok a párommal azóta rendszeresen utazunk ”haza”)

Az avasi kilátóból gyönyörű a város, az állatkert is nagyon nagy és szép. Lillafüred lélegzetelállító,

2019. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

A pároméktól rálátni a diósgyőri várra, illetve a bükk is gyönyörű, és az Anna-Barlang meg a Szent István barlang, éés a Hámori tó is.

Na. Egy szó, mint száz. Ha ugyanolyan lenne a fizetés ott,

mint itt az iparipark híres-neves gyáraiban, akkor már rég ott laknánk.


22N 24F

2019. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

Én sem éltem Miskolcon, de voltam már többször is ott. Hát, tényleg sokkal szebb Győr, össze sem lehet hasonlítani a 2 várost.

Nekem Miskolcról ha látom, keresztülmegyek, mindig az jut eszembe, hogy olyan mintha az 50-es években gyorsan összetákolták a gyárvárost. Mindenhol azok a ronda panel lakótelepek, amiket ma az ott lakók is teljesen elhanyagolnak. Van Miskolcon az Avas lakótelep amit a helyiek is elkerülnek. Borzalmas mi van ott..Viszont vannak szép helyek is. Pl: A diósgyőri vár mellett szép házak vannak. Vagy ahogy mész fel a hegyen ott is szép házak vannak. Látni, hogy ott élnek a tehetősebbek.

2019. jan. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%

Ez attól függ ki milyen szempontból hasonlítja össze egyik keleti várost egyik nyugat-magyarországival.

Akinek a jól fizető és bő választékú munkahely az elsődleges, annak nyilván például Győr az ideális.

De akinek fontos az is hogy a lakók ne éljenek transzban a multik nyújtotta zsíros falattól, hanem legyenek egymással közvetlenek, barátkozóak, ráérjenek sétálgatni, kirándulni, élni és egymás szolgálata érdekében legyenek vállalkozások és ne a nyugat vagy az állam érdekében, annak nyilván a keletebbre lévő települések vagy a vidék fog tetszeni.

2019. jan. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
@4 Szóval Miskolcon már megvalósult az utópia. Mindenki egymást segíti, az emberek körtáncot járnak az utcán és csókot vált az ifjú gerle pár. Csak mindenki le akar lépni. Multi sincs. Csak mindenki a Boschnál próbál dolgozni.
2019. jan. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Én eddig itt is csak azt hlalottam kb. hogy 100% cigányzóna, most akkor ez csak ilyen humbug?
2019. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

ma 15:19

AVAS lakótelep tényleg cigány zóna. Oda fehér ember nappal se menjen..

2019. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
MAjdenm azt írtam, hogy az Avasar ne menjen senki. de ez nem igaz. Két barátom is ott lakik (egyik sem cigáány meg én se). A lényeg, hogy van egy-két hely, ami meredek, de messze nem igaz, hogy az Avasra nem szabad menni. Van ott is teljesen normális környék, meg rosszabb helyek. A város is hasonló. Összességében egy szép élhető város, de vannak szegényebb részei. Mindenkinek ajánlom az egyelőre még nem túlhájpolt avasi pincesort. Nagyon klassz.
2019. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A bádogváros c film mutatja be a pincesort. Indavideón meg lehet találni.
2019. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Az Avason a harmadik ütem egész jó hely népesség összetétel szempontjából, már ha a másodikhoz viszonyítjuk.
2019. jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!