Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Városon miért nem sétálnak...

Városon miért nem sétálnak soha az emberek, hanem mindenhova csak kocsi, vagy helyijárat, pesten meg a többi?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen kb. leprásnak néznek, ha sétál az ember, azt hinnéd, hogy kihalt a város.. Meg főleg, ha már fél km-ert kell menni inkább vár a helyijáratra, de addig még a buszt várta, ötször eljutott volna odáig.

A másik, hogy mindenkinek nincs autója, akkor mit csináljon? Meg múltkor mentem kb. 2 kilométert a kertvárosban, mert gyógyszertárt kerestem és azt sem tudtam, mi merre. Semmit nem csináltam, de kb. úyg néztek rám, mintha valami bűnöző lennék és jó hogy nem jelentettek fel, hogy sétál.

Vicc. Amúgy nagyon elkényelmesedtek az embetek, vagy bezárkóznak a négyfal közé, pedig pár km séta senkinek nem ártott meg még soha. De te érezd rosszul magad...


2019. okt. 6. 00:26
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A mádik, hogy taxi rreálidan drága ilyen kb. 2 km miatt fizettem 1700 Ft-ot, ami vicc. Másrészt sokszor kifizettem, mert utáltam nagyon forgalmas út mellett sétálni a járdán, mert néztek, fütyültek és úgy néznek a gyalogosra, mintha bolond lenne...
2019. okt. 6. 00:30
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Budapesti vagyok, itt rengetegen sétálnak nap közben. Én például későn csak a mozgásért 1 órát. 10-11 körül is vannak az utcán páran, sétálnak, futnak, kutyát sétáltatnak.
2019. okt. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Honnét veszed ezt? Mintha nem látnál embert gyalog.
2019. okt. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez a kérdés eléggé el van túlozva. Én naponta több embert látok sétálni mint ahányat autóban.


"leprásnak néznek". Nem, valójában az emberek le se szarják azt ha valaki más sétál, senki nem foglalkozik vele. Itt egyedül te vagy az aki másokkal foglalkozik olyan szinten, hogy már beképzeled, hogy téged lenéz akárki is azért mert sétálsz.

2019. okt. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
A buszmegállóig azért csak elvergődnek valahogy a népek, nem? Vagy odáig taxival mennek?
2019. okt. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem, itt nálunk nagyon ez a jellemző... Nincs eltúlozva. Nem Budaepestről írok, nyilván.
2019. okt. 6. 06:13
 7/17 anonim ***** válasza:
37%
Ez sem budapest. Mégis teli van a város gyalogosokkal. Te hülyeséget írkálsz.
2019. okt. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, hogy a Kérdező is egy kissé paranoiás, de ti eddigi válaszolók is túloztok, és nem láttok előrébb a szemeteknél.


Az autóhasználat valóban betegesen sok és felesleges a legtöbb helyen. Sokan lustaságból, és sokan bizony azért használják, hogy megmutassák nekik futja rá é s nem gyalolgolnak… Nem gondolnám, hogy a mások leprásnak nézése a céljuk, inkább magukat akarják ezzel felnagyítani, közben nagy senkik, de mindegy.


Én egy nyomi kis faluban lakom, ahol nem túl nagyok a távolságok, a falu szélén élőknek is is elérhető minden 2 km-en belül, de inkább kevesebb. A vasútállomás is...

Mégis annyian használnak feleslegesen autót falun belül, hogy elmondani nem lehet. Sokan csak itt használják, falun belül. Arra már nem futja nekik, hogy munkába járáshoz is üzemanyagra költsenek. De autó az kell nekik, hogy megmutassák. És minden reggel kimennek a vasúthoz, leparkolnak, vonatra szállnak, s délután haza... Egyre több a sok ronda autó a vasút környéki utcákban, mert már egy szem parkolóhely nincs. Mondjuk ezen szoktam is röhögni, láttam már párszor, hogy XY autós gyökér nem talált a sorompó mellett parkolóhelyet, és elég messzire kényszerült visszagurulnia, és szerencsétlennek vagy 100 métert kellett utána a vonatig gyalogolnia, majd lekéste, jaj Istenem! :D

Mások nem az üzemanyagpénz spórolása miatt, hanem azért nem mennek más településre át, mert NEM MERNEK! Nem mernek másfele vezetni. Meg amúgy se nagyon tudnak, itt falun belül is elképesztően veszélyes szitukat produkálnak, nagyon durva, de ugye itt kell hogy mindenki lássa, nekik van autójuk.


És gyalogosként?

Engem ha gyaloglok, baromira nem érdekelnek mások, autósok, az a lényeg, hogy engem ne veszélyeztessenek. (Sajnos megteszik, de ez már más téma). Viszont, hogy mit gondolnak, hogy miért gyaloglom,vagy épp miért futok, mert szoktam azt is ha sietek..., szóval baromira nem érdkeel, és Kérdező tedd te is így!


"mintha valami bűnöző lennék" Ezt két esetben szoktam érezni:

1- Több helyen teljesen elhanyagolják a járdát a lakók, gazos vagy süppedt, bármi, járhatatlan. Na ha ezeket a helyeket kerülgetem vagy ha mégis átvágok rajtuk, akkor elég hülye érzéseim vannak néha... (Amúgy ezek az elhanyagolt járdák nem csak a lakatlan házak előtt, hanem az autótulajok háza előtt szokott lenni, erről ennyit...)

2- Ha a járdán nem lehet elférni, mert a díszpinty ott parkol....

2019. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Részben igazad van, mert rengeteg ember ótózik, rollerezik, stb.-zik, azonban ugyanannyi ember csámpázik az utcákon, mint amennyi csimpaszkodik a tömegközlekedési eszközökön.
2019. okt. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Itt megyeszékhelyen nálunk még 500 métert is helyijárattal mennek és unkább várnak a buszra 20 percet,, addig régdn odaért volna... Meglehetősen kevesen gyalogolnak, de tényleg...
2019. okt. 6. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!