Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Városon miért nem sétálnak...

Városon miért nem sétálnak soha az emberek, hanem mindenhova csak kocsi, vagy helyijárat, pesten meg a többi?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen kb. leprásnak néznek, ha sétál az ember, azt hinnéd, hogy kihalt a város.. Meg főleg, ha már fél km-ert kell menni inkább vár a helyijáratra, de addig még a buszt várta, ötször eljutott volna odáig.

A másik, hogy mindenkinek nincs autója, akkor mit csináljon? Meg múltkor mentem kb. 2 kilométert a kertvárosban, mert gyógyszertárt kerestem és azt sem tudtam, mi merre. Semmit nem csináltam, de kb. úyg néztek rám, mintha valami bűnöző lennék és jó hogy nem jelentettek fel, hogy sétál.

Vicc. Amúgy nagyon elkényelmesedtek az embetek, vagy bezárkóznak a négyfal közé, pedig pár km séta senkinek nem ártott meg még soha. De te érezd rosszul magad...


2019. okt. 6. 00:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nyugi, ha vidéken lenne más lehetőség a sétán kívül, sokan ott is ugyanezt tennék. Egyszerűen ha az ember nincs rákényszerülve akkor lusta, mint a dög.

Vannak azért kivételek.

Pesten én elég gyakran ütöm meg egy-egy nap a 10 000 lépést. Egy-két megállóra max akkor szállok fel, ha valami bajom van. De sétáltam én már betegen is fél órát oda felet meg vissza orvoshoz. Ugyanannyi idő lett volna elbuszozni csak három átszállással. Azt sose figyeltem, hogy valaki hülyének néz e. Max akkor, ha nem szállok fel a buszra hanem elsétálok mellette, és ugyanabba az irányba tartok. Akkor már csípem el kérdő tekintetet. De mire becsukja az ajtót, elindul, megáll, kinyitja megint, több mint félúton vagyok, szóval minek...

De nem sokan olyan hülyék errefelé, mint én.

2019. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nos,én egy kisvárosba élek,de egy csomószor látom,hogy mennyi bicikli van az iskolánál,boltnál stb. Meg azért nem két embert látok sétálni.


"Semmit nem csináltam, de kb. úyg néztek rám, mintha valami bűnöző lennék és jó hogy nem jelentettek fel, hogy sétál."


Itt rá se néznek a járdán sétálókra,biciklizőkre. Max. az úton biciklizőkre nêznek,hogy ne gázolják el.

2019. okt. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én Budapestről tudok nyilatkozni, mert ott élek.


Amit írtál, Kérdező, szó szerint hallottam már nagyon sokaktól, Budapestről és kisebb településről származóktól is, általában a budapestiekre mondva.


Budapesten állítólag nagyon jó a modal split a többi, hasonló méretű városhoz képest. Sokan tömegközlekedünk és könyörgöm, többen már ne is, akkora tömegnyomor van!

Gyalogos is rengeteg van. Ha az ember bemegy a Nagykörútra vagy azon belülre, irtó sűrűn vannak az emberek a járdán és a sétálóutcákban. Én nem bírom a tömeget, az egész belvárost kerülöm, ha tehetem.

Van néhány különösen elviselhetetlen góc, pl a Nyugati, Corvin, Deák tér és Madách tér környéke.



Ismerőseim is szívesen gyalogolnak olykor jármű helyett, én is. Az egyik relatív nagy csomópont tőlünk 10-15 perc gyalog, 2 megálló csúcsban 3 percenként közlekedő villamossal. 90%-ban gyalog teszem meg. Láttam mást is gyalogolni.

Bár tudnám, mi a rossz abban, ha felszáll valaki a 3 percenként járó járműre gyaloglás helyett.


Az előző 2 munkahelyemen alig volt autóval járó, lehetett vagy 20% az arányuk. Többeknek volt autója, amit hétvégén használtak csak.


Egyébként az emberek szeretik a másikat bámulni. Szerintem sokaknak annyira nincs érdeklődési köre (már bocsánat), hogy állandóan unatkozik, ezért a másikat bámulja.

2019. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ha sétálni akarok, akkor kimegyek az erdőbe, elmegyek kirándulni stb. De eszembe sincs a városban sétálgatni, kosz van, büdös van, tele van emberrel. Az agglomerációban lakom és ha ritkán be kell mennem, akkor bizony autóval teszem, mert nem érzem jól magam ott és nem sok látnivaló van.


Egyszer mentem be BKK-val, mert azt hittem gyorsabb lesz, de leszálltam 2 megállóval előbb, mert jó idő volt és gondoltam lesétálom. Azalatt a 2 megálló alatt 4x akartak tőlem pénzt kérni, 1x cigit stb.

2019. okt. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"de kb. úyg néztek rám, mintha valami bűnöző lennék és jó hogy nem jelentettek fel, hogy sétál."

Neked szerintem enyhe üldözési mániád van.

2019. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én még nem tapasztaltam ilyet. Győrben jártam egyetemre, napi szinten sétáltam, sétáltunk a szaktársakkal. Jól esett, sok a látnivaló, illetve még ha nem is járt ritkán a busz mire megvártam és odaért ahova menni akartam rövidebb idő volt elsétálni. Rengetegen sétálnak az utcán.

Most Budapesten lakom. Itt igaz, nem szívesen sétálok de nem azért, mert "kinéznek", hidd el senkit nem érdekel mivel közlekedsz. Az egyedüli ok, hogy semmi kedvem 5 percenként hajléktalanok kéregetését, romák megszólításait hallgatni, ráadásul sok az ember. Ennek ellenére mégis gyalog és tömegközlekedéssel járok, hiszen a megállóig mégis csak el kell jutni valahogy. Az oka ennek: a belvárosban nehéz parkolót találni, illetve reggel inkább a villamoson, metrón zötykölődöm, mint a dugóban álljak.

Egyébként egy Győr-Budapest közötti kisvárosban nőttem fel. Ott ritkán jártak buszok, sokan mégis megvárták, én viszont szívesebben sétáltam inkább fél órát haza, hisz amellett hogy egészséges szívesen nézelődtem, jól esett, hisz nem volt akkora tömegtumultus az utcákon, mint Budapesten. Sokszor hétvégén is inkább elmentünk a párommal sétálni, közben beugrottunk a bolba néhány élelmiszerért, kb. 40 perc volt gyalog. Mehettünk volna autóval is, de minek, hisz sétálni akartunk. A pénztáros mindig döbbenten kérdezte, hogy "megint gyalog jöttetek?... te jó ég úristen.." Szóval ez alapján értem mire gondolsz, de hidd el csak pár ilyen gyengeképességű ember van, igazából senkit nem érdekel mivel mész.

2019. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem ^^ Az átlag minden társadalmi szinten megtalálható. Az autózás nem kiváltság és a négylábú gyapjas állat nem hasonlít ránk. :)
2019. okt. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!