Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zürichben tényleg nehéz...

Zürichben tényleg nehéz barátkozni? Tényleg idegen gyűlölők az emberek és antiszociálisak?

Figyelt kérdés
Lenne esélyem most kimenni programozóként dolgozni Zürichbe, de kicsit tartok tőle, mert rossz véleményeket halottam ismerősöktől. Van valakinek tapasztalata, aki élt kint huzamosabb ideig ?

2019. okt. 14. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az értelmes németek teljesen rendben vannak, barátságosak jöhetsz te magyarbol oroszbol bulgáriábol vagy timbuktubol. Csak a zülledék akik minden országban megtalálhatok, bunkók rossz indulatúak rasszisták de inkább ők vannak kisebbségben. Révén az ország fele már minimum külföldiekből adódik összes. Ha te barátságos vagy barátkozni akarsz és beszéled a nyelvet akkor nem lesz problémád a barátkozással.
2019. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha csak angolul tudok az nem gond ?
2019. okt. 14. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

“Az értelmes németek teljesen rendben vannak,”

Az megvan, hogy Zürich nem Németország, ugye..?


Kérdező, én Ticino kantonban élek, 1 hetet töltöttem Zürichben, azalatt ritkán találtam embert, aki angolul, vagy olaszul beszélt volna. Azonkívül nagyon kedves volt mindenki, de bizony a szállodán kívül kevesen beszéltek angolul. Programozóként a munkahelyen természetesen az angol elég lesz, de boltban, vagy bárhol boldogulni muszáj lesz valami alap német szókincset megtanulni. A munkahellyel pedig próbálj megállapodni, hogy segítsenek a lakáskeresésben valahogy, mert kint a bérlés nagyobb műsor, mint egy állásinterjú, rendesen meg kell pályázni az albérletet, és minden lakásra van 10-20 jelentkező, németül nem beszélő külföldiként igen nehezen tudnál megkapni egyet. Más buktató nemigen van, sok sikert neked!

2019. okt. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én Zürichben élek, szerintem 90%ban elég az angol. Alig-alig volt olyan, amikor nem tudtam használni. Most már folyékonyan beszélek németül is, általában ezzel kommunikálok a svájciakkal, de van hogy inkább angolra váltanak, mert utálják a hochdeutschot :)


Amúgy szerintem tök jó hely, az emberek egyáltalán nem idegengyűlölők, jó, mondjuk nem is az a bratyizós náció, de én is elég interovertált vagyok, úgyhogy abszolút nem zavar.

2019. okt. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3as, ugyanmár, én annak idején 1 hónap alatt találtam lakást. Annyi a titok, hogy nem az olcsó, lepukkant pecókra kell rámozdulni, mert boldog boldogtalan azokat akarja, ott tényleg vannak 50en egy megtekintésen. Én egy újépítésű lakást vettem ki, ami picit drágább volt az átlagnál, na erre egy büdös jelentkező nem volt rajtam kívül - egy ilyet meg programozói fizuból simán ki lehet venni.
2019. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Hát igen, és ha neked egy hónap alatt sikerült, akkor az az etalon. Amúgy köszi a titkot, mi meg egy egy 155 négyzetméteres lakást bérlünk a Lugano tó partján háromezer frankért, ha már menőzünk. Most mérjük össze a farkunkat is, hogy kinek van nagyobb, ha már elkezdtük.
2019. okt. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az észrevételeket!
2019. okt. 19. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!