Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mindjárt felrobbanok! Kinek...

Mindjárt felrobbanok! Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Ismerőssel bérlek egy közepes nagyságú két (külön nyiló) szobás lakást Budapesten. A következő hónapban lesz egy rendezvény, amire szeretném elhivni a testvéremet. Ő messze lakik, ritkán szoktunk találkozni. Egy hétvégére gondoltam igazából. Feljön, az én szobámban alszik, én gondoskodom mindenről, aztán irány a város. Tehát körülbelül csak reggeli+ alvás az amit ott töltenénk a lakáson.

Most jön a gond. A lakótársam kijelentette, hogy nem azért vettük ki a lakást, hogy én vendégeket fogadjak. Erre eddig nem is volt példa, abból nem volt gond, ha pl. feljött hozzám valaki egy kávéra.

Mint mondtam, KÜLÖN nyilóak a szobák, tehát nem lihegnénk a nyakába. Ezen nagyon le vagyok döbbenve, össze is vesztünk egy kicsit.

Kérdem én, joga van megtiltani, hogy valaki az általam bérelt szobába vendéget fogadjak??? Semmivel sem fizet többet mint én!!!! Nem hetekről van szó, csak egy hétvégéről!!!


2019. okt. 22. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Neked van igazad és nem akadályozhatja meg, hogy vendégeket fogadj
2019. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Semmi joga megtiltani
2019. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Nincs joga megtiltani, max. a lakás tulajdonosának. De laktam sok helyen már, sosem zavart senki, ha olykor valaki vendéget fogadott és ott aludt. Nálunk pl. heti 2 ott alvás volt megengedve, szerződésbe is benne volt. De az én lakótársamnak sokszor volt, hogy abarátja az egész hétvégét ott töltötte, de kit érdekel, ott vannak a szobájukba, fürdenek 1X, max. főznek és ennyi. Normális embert ez nem zavarja
2019. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez butaság,neked van igazad, csak nem rabol ki a saját testvéred? Nem közveszélyes bűnöző? szerintem nincs ezzel semmi gond, ezt annó én is meg csináltam ismerősnél és semmi gond nem volt belőle.
2019. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Neked van igazad :D Aludjon csak ott . Nem lesz baj .
2019. okt. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelműen neked.
2019. okt. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem tetszik neki, hogy majd ő is használja a fürdőszobát. Útban is lesz, kerülgetnie kell.

Amúgy nem tilthatja meg, de szerintem ez után már ugrani fog a jó viszony.

2019. okt. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Wow ... ez kb olyan mintha felszednél egy lányt péntek este és szombat dél körűl már szólna a lakótársad, hogy a lánynak ideje tovább állni.


Persze hogy nincs igaza. Ez nagyon durva.

2019. okt. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!