Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mik ezek az óriási családi házak?

Mik ezek az óriási családi házak?

Figyelt kérdés

Tényleg nem tudom hogy honnan van embereknek erre pénzük.


Építkezni teljesen a nulláról óriási pénz.

Tételezzük fel hogy egy csatornázott, gázt és áramot is bevezetett telket tud venni az ember egy megyeszékhelyen mondjuk 5 millióért. Tényleg nincs rajta semmi sem, csak az alap közművi dolgok.


Ha az ember nem építőmérnök, akkor terveztetnie kell egy házat. Ez nem tudom mennyi, gondolom nem kis pénzt kérnek érte.

Oké, megvan a terv.

Rendelni kell gépeket az alap kiásásához, fizetni kell a munkaerőt, fizetni kell a hulladék/föld szállítást.


Ha azt mondom hogy rendes családi ház az onnantól kezdődik, hogy 3 alvó szoba, 1 fürdőszoba, 1 spejz, vagy egyéb kis raktározó helyiség, 1 konyha+étkező, és egy előszoba, és mindez minimum kb 90 négyzetméteren összehozni (hasznos belső térre értem)...


Ez nagyságrendileg kb 20 millió forint, plusz a telekár.


De ez még a "puritán" családi ház lenne.

Akkora hodályokat látok viszont, hogy nem tudom hova tenni.

És amikor egy 10 000 fő körüli településen a házak 70%-a ilyen két szintes, teraszos, garázzsal, esetleg még egyéb plusz dolgokkal is ellátott házakból áll, akkor megkérdezem hogy mi a fenéből?


Nem csak újépítésű házakról van szó, vannak környékek ahol a 20 éves házak is ugyanilyen óriás családi házak.

20 éve nem voltak az akkori aktív keresők mind nagymenő programtervező informatikusok, hogy havi fél milliókat vigyenek haza.

Nem tudom pl hogy egy gyári melós, egy helyi fuvarozó, vagy bármilyen kétkezi kisvállalkozó, vagy bolti eladó, vagy az örökösen alulfizetett tanár-egészségügyi dolgozó mi a fenéből fizethetné ezt ki.

Vagy ezeket a házakat milyen munkát végző emberek építik/építtetik.


Ne poénkodjuk el azzal hogy politikusok, nincs annyi szék a parlamentben hogy erre válasz legyen ez.


Vagy azt látom hogy 50 év munka után 70 éves emberek ezt engedhetik meg maguknak, addig meg n yomorogtak otthon?


Mi van a fiatal építkezőkkel?


Mindenre az válasz hogy gazdag szülők?


Ennyi párttitkár csak nem volt az előző rendszerben.



2019. okt. 27. 22:32
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem is tippeltem olyan rosszul:


[link]

2019. okt. 27. 22:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy vagy a világ végén olcsó telekre húznak ekkora házakat (mint az 5 millás telkek), vagy központi helyekre (30 millás telkek) ikerházakat, sorházakat, osztott telekkel, vagy szülők elé mőgé mellé húzzák fel a házat, vagy egyszerűen csak 3 generáció lakik egy nagyobban, meg olyan is van aki behozatja keletről sokkal olcsóbban az alapanyagot, és maga építi fel. A ház amit leírtál akkor is 25 körül fejeződik be, legalábbis ha nem használt elemeket építenek be. Általában hitellel, támogatással, örökségből, 10-20 év spórolással, vagy ezek különböző kombinációjával jön össze a munkából élő embereknek. Bár az ismerős tanár házaspárnak ez tényleg csak 60 felett sikerült. Másoknak meg úgy, hogy napi 10-12 órát dolgoznak beleértve a hétvégéket is. Van akinek másodállása van, tanárok között is többeknek. Néha, tényleg abból van valakinek valamije, hogy szétdolgozta érte a huszas harmincas éveit. Van aki szerencsés, jókor vett olcsón ingatlant ami 10-20 évvel később ér annyit mint egy nagy ház. Az egyszem gyereknek, unokának is hamarabb összejöhet a kezdő tőke. Szóval sokminden lehet.
2019. okt. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elmúlt időszakban az utcákat járva figyelni szoktam, hogy mekkora hodályokat építtetnek az emberek. Durva, mert nem nagyon van/szokott kihasználva lenni ezen épületek 100%-ban, mégha jön is az 1-7 utód.
2019. okt. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"és mindez minimum kb 90 négyzetméteren összehozni (hasznos belső térre értem)."

"Ez nagyságrendileg kb 20 millió forint, plusz a telekár."

Nem! Ez nagyságrendileg 40 millió forint, plusz a telek, tervezés, kert, kerítés, térburkolat.

2019. okt. 31. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor még inkább jogos a kérdés (kerttel,térkővel, kacsaúsztatóval meg egyéb nem létfontosságú, nélkülözhető dolgokkal direkt nem számoltam)
2019. okt. 31. 13:25
 6/7 anonim válasza:

Attól is függ, hogy hol, de itt Kecskemét mellett pl. nagyságrendileg 300 ezres nm árral lehet számolni egy kulcsrakész házat (konkrét kivitelezőre gondolok, aki jó minőségű munkát végez, ennél nyilván van drágább és olcsóbb is).

Tehát 100 nm kb. 30 millió. 20-30 évesen már nem kizárt, hogy a szülők, nagyszülők be tudnak segíteni. Nem kizárt, hogy a nagyszülőktől már van valamiféle örökség, amit fel tudnak használni. Akik tudtak, tettek félre pl. Fundamentába a gyerekeknek, unokáknak. Ezek máris jó alapot adnak egy építkezéshez.

Ezen felül ott a babaváró hitel és a CSOK.

Közben jó esetben mindketten dolgoznak, amiből tesznek félre.

Ezekből épül fel egy 3 szoba + nappalis ház.


Az épületet egyébként építészmérnök tervezi.


Sokat lehet spórolni, ha van a családban burkoló, festő, villanyszerelő, etc. Az is sokat spórol, aki csak szerkezetkészre építteti meg a házát és amit tud, maga fejez be. Pl. belső ajtóknál általában 50.000/db árat szokott számolni a kivitelező. Ennél sokkal olcsóbban is lehet ajtót venni és akkor máris nem kerül 300 ezerbe 1 nm.


A párom és én is így tervezzük az építkezést. A nagyszülőktől örökölt házrészből vettem egy telket jó áron egy Kecskemét melletti kisvárosban. A párom szülei, nagyszülei és a félretett pénzünkből kb. 11 milliót össze tudunk tenni. Ebből eljutunk közel addig az állapotig, hogy tető van a házon. Én tudok burkolni, vakolni, festeni. Párom apja villanyszerelő. Az anyja festékboltos, az anyám tüzépen dolgozik. Van barát vízszerelő.

Szeretnénk gyerekeket, így felvesszük a babavárót és a CSOK-ot is. Közben dolgozunk tisztességesen.

Emellett nem élünk nagyvilági életet, egyszerű vidéki emberek vagyunk. Nem cigizünk, egy fillért nem költünk alkoholra, fesztiválozni sem járunk. Helyette inkább kirándulunk, túrázunk ami jóval olcsóbb és értelmesebb kikapcsolódás.

Ennyi a történet, szerintem nem elérhetetlen, de ezért nyilván tenni kell.

2019. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
61%

Előző vagyok:


Sokat dolgoztam a város legelitebb negyedeiben. Nyilván akinek telik Porschére (nem ritka) az nem tisztességes pénzből hozta össze, főleg nem huszonévesen. Sok ilyen van, de el kell engedni.


Továbbá én a tanárokat és az orvosokat sem félteném. Nagyon sok orvost ismerek, akiknél a legújabb elektromos autók állnak a garázsban. Nem egy, több. Van, akinél 70 méteres a folyosórendszer a házában. 70 méter, pedig ő csak egy gyermekorvos...

2019. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!