Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit tennétek a helyemben...

Ti mit tennétek a helyemben ilyen szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell rólunk: albérletben élünk a másfél éves gyerekkel,kisvárosban, én itthon vagyok vele. A hangos házimunkát, mint mosogatás, mosás, porszívózás, főzés, reggel 8tól délután 4ig megcsinálom, amíg mások dolgoznak, hogy ne zavarjak senkit vele. A gyerek este 8tól, reggel 8ig átalussza az éjszakát. Este 8 után mi lefekszünk és minimális hangerőn nézzük a tv-t, vagy olyan házimunkát végzek ami halk és napközbeni nem tudtam elvégezni. Pakolászás, portörlés, vasalás stb. A gyerek miatt is néma csendben kell lennünk este 8tól, mert minden szarra felkel.


Az alattunk lakó szomszéd állandóan bepanaszol minket a főbérlőnél, sorolom mivel.


-kiszívtam az orrát a gyereknek a porszívó áll, mikor mandulagyulladása volt

-hétköznap este 6kor ugrált a gyerek

-hangosan megyünk ki éjszaka wcre

-vasárnap nem tud 10ig aludni, mert mi 8tól járkálunk a lakásban (vasárnap nem csinálok házimunkát)


Múltkor már a facebookra is kiírta nyílvánosan, hogy ő hajnali 3kor nem tud aludni miattunk. Sose voltunk fenn 10nél tovább...


Rohadt kellemetlen ez az egész, mert a fél város azt hiszi ezek miatt, hogy én hajnali 3kor porszívózok, meg bömböltetem a tévét.


A főbérlő egyenlőre még nekünk hisz, de nem tudom meddig fogja tűrni, hogy ő van csesztetve miattunk.


Nyílván az egyetlen megoldás a költözés, de nagyon szarul esik, hogy el kéne költöznünk egy ilyen ember miatt egy olyan lakásból, ami jó áron van, jó helyen, és amit szeretünk..


2019. okt. 29. 13:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Panel? Más zajos lakó nincs?

Én panelban élek, és nem mindig tudom beazonosítani, hogy egy hang pontosan honnan jön, olyan szarul vezeti a hangokat a fal. Ablakot nyitok, oda ki nem hallatszik, a folyosóra nyitok ki, ott sem, mert a bejárati ajtók hangszigetelése jó.

2019. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Én ignorálnám, ha névvel, személyes adattal osztja meg a kamukat nyilvánosan, akkor kilátásba helyeznék egy rendőrségi ügyet, de amúgy meg hadd pampogjon.

Én nagyon kényes vagyok a csendre, de a leírás alapján a szomszédotok nem százas. :D

2019. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Hiába magyaráztam el neki, hogy szar a lakás szigetelés, és mi is halljuk mikor felettünk járkál valaki, ő meg van győződve róla, hogy mi hangosak vagyunk, mert csak azóta nincs csend mióta ideköltöztünk. Hát persze, mert előttünk egy ágyhoz kötött néni lakott itt...
2019. okt. 29. 13:35
 4/26 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem kell neki névvel megosztania a dolgokat facebookon. Kisváros, mindenki ismerőse mindenkinek, mindenki tudja, hogy mi lakunk fölöttük, és baromi kellemetlen mikor azzal állítanak meg az utcán, hogy viselkedjen már panellakásban lakva.


Néha sírni tudnék, és kikiabálnám, hogy nem csinálunk semmit...

2019. okt. 29. 13:39
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Mondd meg neki, hogy fel fogod jelenteni zaklatásért és rágalmazásért, ha nem fejezi be!
2019. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%
Ki találom, ne segíts. 40+OS nő, egyedülálló, macskával. A szomszédom is ilyen. Kertes házban lakunk, és a szomszéd öregasszony már kétszer fel jelentett, hogy ő halál félelemmel él, mióta mi "sátánista csürhe" ide költöztünk. (feleségem nővér, én lakatos, akik napi 12 órában otthon sincsenek, anyósom meg keresztény vallásos nyugdíjas.) A többi szomszéddal beszélve kiderült, hogy azért ilyen velünk, meg az előttünk itt lakóval is ilyen volt, mert az ő házuk volt, mikor megy kisgyerek volt, és nem tűr senkit ott, aki nem a családjába tartozik. Mondjuk azóta már a rendőrök se foglalkoznak vele hála az égnek. Nálad is ilyesmi állhat a dolog mögött. Lehet valami barátja lakott ott előttetek.
2019. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is volt egy ilyen "kedves" lakó amikor még kisgyerek voltam.

Még a mai napig emlékszem hogy anyu leejtette a fagyasztóból kivett húst és a nő megakart tépni mert biztos én zajongtam. Édesanyám megfenyegette hogy rendőrt hív és közölte hogy húzzon tanyára lakni. Aztán a többi szomszéddal összefogtunk, bepanaszoltuk a közösképviselőnél és nem sokára a gyerekei el is vitték onnan.

2019. okt. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Az a poén, hogy nem. Egy ránézésre 40+os nő+ 40+os férje, 2 gyerekkel, kB 13 és 18 évesek. Hol a nő, hol a csávó csinálja a fesztivált. Énis meglepődtem ezen, mert még mondtam is a férjemnek mikor ideköltöztünk, hogy de jó, hogy ők laknak alattunk, ők biztos nem fognak hisztizni, ha futkározik a gyerek a lakásban, hiszen ők sem kényszerzubbonyban nevelték fel a gyerekeiket. Na most tessék, kellett nekem anno megszólalnom...
2019. okt. 29. 13:58
 9/26 anonim ***** válasza:
Itt volt ak ilyen miatt màr pert vagy mit nyert. Onnanstol nem zaklatta öket a szomszed.
2019. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
zaklatásért fel kell jelenteni
2019. okt. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!