Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni az "én...

Mit lehet kezdeni az "én vagyok a világ közepe" típusú szomszédokkal?

Figyelt kérdés

Nagyon gyorsan leszögezném, hogy írásban én is istenkirály vagyok, érvelek, konfrontálódok ha kell (ha nem), de ahogy Kovács András Péter mondja, "zugtapló" vagyok és szemtől szemben nem megy.

Márpedig a szomszéddal kezdeni kell valamit.

1 éve költöztünk be egy panel lakásba ahol a lakóközösség 80%-a elég jó, de van egy 20% idős ember akik a kezdetektől fogva itt laknak és kézzel-lábbal kapálóznak minden változtatás ellen, mi több: ha változtatás lesz, akkor az csak és kizárólag úgy lehet ahogy ők akarják és még egyesével meg is keresnek mindenkit és bujtogatják a lakókat. Ilyenkor senki sem konfrontálódik velük nyíltan - jobb a békesség alapon -, aztán lakógyűlésen mindig pofára esnek.

Első példa, le fogják burkolni a lépcsőházat szürke járólappal. Ez persze csak az időseknek nem tetszik, mert szerintük "egérszínű" és úgy fog kinézni, mint egy börtön. Ők VÖRÖS követ szeretnének. Értem én, hogy az ő életük jelentős részében kötelező volt szeretni ezt a színt, de én nagyon elvagyok nélküle is. Rakjunk már mindjárt kőoroszlánokat is a lift mellé egyből, meg jón oszlopokat.

A másik amivel kapcsolatban nagyon megmondtam volna neki a magamét az a szemétledobó lezárása. Végre megszavazta a többség, nem lesz többet büdös a lépcsőházban. Az idősek persze egyből ágáltak ellene, hogy ők biztos nem fogják levinni a szemetet a tárolóba, ki fogják tenni a folyosóra. Nem értem, hogy a lift melletti szemétledobó helyiségbe hogy tud elmenni, de a liftig nem tud, ami levisz a földszintre ahol amúgy ugyanott a lift mellett van a helyiség ahol a kuka van...aztán felmerült, hogy a szemétledobó helyiségeket átalakítják és megvásárolható lesz a későbbiekben. Erre még jobban felháborodott, hogy hát ő megvette a szemétledobót is ugyanúgy ahogy a többi lakó, az is hozzá tartozik. Pedig baromira el van tévedve, az osztatlan közös tulajdon, semmi köze hozzá. Ráadásul ő amúgy is becuccolt a ledobó helyiségbe, ott tárolja a krumplit, hagymát, festéket és saját zárat is szerelt fel amihez a beköltözésünk után fél évvel kaptunk kulcsot. Szerencsére nem hiányzott, mert olyan lakásból jövünk ahol nem is volt ledobó és napi 1x minimum lemegyünk valamiért és mindig levisszük a szemetet. Aztán ahogy kiírták a szavazást, másnap kopogtatott is át a vén szar a kulccsal, hogy használjuk ám nyugodtan. Köszi, nem kell.

Most meg itt a lomtalanítás. Ki volt írva világosan, hogy 12-én este 6 után tegye ki mindenki a lomokat, mert 13-án reggel viszik el. 2 napja kint van minden lom.

Erre ma megtalál, hogy "ugye nem szavazzuk meg a ledobó lezárását?" Hát mondom nem érdekel, most inkább zavar ez a ganédomb az épület előtt. Nem értem miért nem lehet betartani azt mi ki van írva, most úgy néz ki az utca, mint egy szeméttelep mert széttúrták a cigányok. Erre azt mondja nekem ez az istenbarma, hogy "hát hétköznap nincs ideje az embereknek kivinni a szemetet". Na ne b____ssza már meg, a feleségemmel mindketten dolgozunk és mégis meg fogjuk oldani.

Fú, már ez jól esett, hogy kiírtam magamból, de valahogy el kéne beszélgetni ezzel a gyökérrel is. Van ebben valami tapasztalata valakinek, tudtok gyakorlati tanácsot is adni, hogy hogyan konfrontálódjak úgy, hogy másnap le legyen begyűrve egy zacskó szar a postaládámba?



2019. jún. 11. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Megértelek, nem könnyű az ilyen begyepesedett vén trottyokkal. Vigasztaljon az a tudat, hogy túléled őket.
2019. jún. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem mi a gond, a lakógyűlésen az van amit a többség megszavaz.
2019. jún. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyenek ezek, nem kell velük foglalkozni, mond hogy aha, persze és kész, ezeket már nem lehet megváltoztatni vagy is vannak kivételek de elég kevés, nekem is mondták már hogy nem érnek rá, mondom miért nem? nehéz a nyugdíjas élet mellet? nevetséges, ugyan úgy meg tudják csinálni csak lusták meg semmit nem akarnak.
2019. jún. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!