Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek? Ne foglalkozzak vele?

Mit tegyek? Ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Idegesít, hogy a lakótársam nem szól hozzám egy szót se egész héten. Pontosabban minden héten maximum egyszer beszélünk és annyi. Tavaly négyszer ennyit beszéltünk, néha együtt vacsoráztunk, érdeklődtünk egymás felől, ilyesmi. Mostanában vagy folyton a szobájába zárkózik vagy itthon sincs vagy ha lenne mód beszélgetni, akkor is ritkán beszélünk.

A héten zh-t ír több mindenből, ennyit beszéltünk eddig a héten, hogy ezt elmondta. Máskor sem beszélünk többet. Pár hete kicsit talán többet beszéltünk de valahogy mostanában jóval kevesebbet, mint tavaly.

Megkérdeztem mizu, korábban volt, hogy mondtam, hogy menjünk el a kávézóba, ahova régen jártunk, pont nem ért rá. Egy másik alkalommal meg ebédelni hívtam volna de fordítva értünk rá és nem lett semmi ebből. Próbálok kezdeményezni de idegesít, hogy ő nem hív sehova, sose kérdezi mi van velem. Pont vele nem beszélek egy szót se, akivel együtt lakok.


Hagyjam figyelmen kívül az egészet, vagy mit csináljak?

Azt, hogy haragszik, azt azért nem gondoltam, mert 1-2 alkalommal meg meglepett valami csokival, friss gyümölcsökkel, szóval biztos örömet akart okozni (én megtettem ugyanezt többször).


2019. nov. 6. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, hagyd figyelmen kívül, lehet nem egy beszélgetős fajta, van aki a nyugalmat szereti.
2019. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínű szívesebben lakna egyedül és csak anyagi okok miatt osztozkodik.

Szerintem engedd el, ha nem akar kommunikálni, akkor nem tudsz mit csinálni.

Még mindig jobb, mintha egész nap fosná a szót, amikor épp mást csinálnál is.

2019. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amúgy én se akarnék egész nap dumálni, csak azért kezdett zavarni, mert tavaly nem ilyen volt.
2019. nov. 6. 14:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Mikor (nyilván kényszerből) lakótársakkal laktam, én is hasonló voltam, eleinte még úgy álltam hozzá hogy hátha buli lesz, igyekezzünk jóban lenni, de utána már elegem lett az egészből, csak nyugalomra, privát szférára és csendre vágytam, pedig alapból kedveltem a lakótársaim.
2019. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!