Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zaklató szomszéddal mit lehet...

Zaklató szomszéddal mit lehet kezdeni? (idősebb)

Figyelt kérdés
3 hónapja költözött be az alattam lévő lakásba egy idősebb néni (80 év körüli). Ez egy társasház, a legtöbb lakó egyetemista, vagy fiatal pályakezdő. Sosem volt baj, feszültség, de amióta a néni itt van, heti szinten van valami. Pl. lazán vesszük a bulikat, összejöveteleket. Nyilván nem minden éjjel van valami, de most ha havi egyszer jönnek a szomszédomhoz a barátai vacsorázni, beszélgetni, és ez valamennyire áthallatszódik, nem fogom este 11-kor nyomni a csengőt, hogy mostmár aztán elég. Ugyanígy vannak velem is. Viszont a néni mindenen problémázik... Hogy a bicikliket miért a belső részen tartjuk, miért van külön hely a bejárat előtt a szórólapoknak, senki nem nyit neki ajtót soha (a többi lakóhoz ha csenget). Mivel én vagyok a fölötte lévő szomszéd, a legtöbb baj persze velem van. Hallja, ha este kimegyek a mosdóba, vagy ha fürdök. Ezen mindig problémázik, hogy én miért fürdök olyan későn (9-kor), mert ő hozzá az lehallatszódik, meg az is, ha szárítom a hajamat. Meg hogy nem igaz, hogy nekem mindig este 10-kor jut eszembe járkálni, mikor ő már aludna. Nem jókedvemből teszem, de ha reggeltől estig odavagyok, akkor igen, sajnos este kell elpakoljak, teregetnem, stb. Próbáltam tekintettel lenni rá is, de mégiscsak 110 ezer a bérleti díj + még a közös költség, és a rezsi... Ennyiért meg nem kollégiumi szinten szeretnék lenni, hogy este 9-kor takarodó, és megmozdulni sem lehet. Sokszor már ha látja, hogy jövök fel a lépcsőházban, az ajtóban vár és kezdi, ahogy felérek a lépcsőn. Nagyon zavaró. Kioktatni nem szeretném, meg sértődést sem akarok, de azért basszus, nem azért költöztem külön a családomtól, hogy itt is megfigyelés alatt legyek, meg ne léphessek ki az ajtón, mert rögtön támad.
2019. nov. 13. 17:23
 1/10 anonim válasza:
100%
A helyedben én megmondanám neki ,hogy semmi köze a te életedhez és nincs joga ahhoz,hogy a te tevékenységeidet leszólja mivel ha már úgy döntött ,hogy társasházba költözik akkor viselje az emberek életjelenlétét
2019. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Fejeld le legközelebb, amikor kezdené.

Harmadszorra már nem kezd bele.

2019. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig fog csesztetni, amíg hagyod.Egyszer szépen megmagyarázod, a te életviteled nem fog hozzá alkalmazkodni. Attól kezdve kikerülöd, köszönsz és otthagyod.
2019. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1%
Erről volt egy film, nem jut eszembe a címe , ott megpróbálták kinyírni a vénasszonyt, de nem jött nekik össze , szóval jobban jársz ha lelépsz.
2019. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod neki, hogy te reggel nyolctól délután 5-ig odavagy dolgozni. Addig ő bátran aludhat. De sajnos ha hazajössz, akkor vacsorát készítesz, és mosol, meg tisztálkodsz. Ha ennek zaja van, nagyon sajnálod, de ezt a hazafelé jövet a buszon nem vagy képes elvégezni...

Ez egy társas ház, és nem a néni magánháza.

2019. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy itt néhányan írták, el kell neki mondani normálisan hogy miért is járkálsz te este 9kor, de csak EGYETLEN EGYSZER mond el neki. Utána gyerekesen nézd levegőnek. Tudom furán hangzik, de hidd el megunja hogy ba..ogasson ha nem vagy rá vevő :)
2019. nov. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig zaklat titeket, amig hagyjatok.

Nyilvan valoan unatkozik egesz nap, hisz nyugdijas, semmi dolga nincs, es az unalmat rajtatok eli ki. En tomblakasban lakok, es nalunk sem a legvastagabbak a falak a vilagon, de en sosem hallom at, ha valaki hajat szarit vagy furdik.

2019. nov. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4.

Lépjen le???

Aki odaköltözik, annak kell alkalmazkodnia, nem pedig fordítva.

2019. nov. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azóta mennyit változott a helyzet? Már nem szól miatta, hogy mikor fürdesz, szárítód a hajadat és mennyit mászkálsz a lakásban este?
2020. szept. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmebeteg lehet, ne foglalkozz vele, ha pedig elkezd feljelentgetni meg rágalmazni, akkor te is tedd meg a jogi lépéseket. Ha tudod, lakoltasd ki onnan. Sajnos ezeket nem lehet máshogy kezelni, mert semmiből sem értenek, bolondok, összeférhetetlenek stb. El kell bánni velük, ez a sorsuk. Neked meg az, hogy nyugtod legyen. Ennyi.
2021. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!