Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Más szerint nem nagyon gáz,...

Más szerint nem nagyon gáz, hogy falun mindenkinek köszönni kell?

Figyelt kérdés

Budapesten körülbelül hülyének néznének, ha mindenkinek köszönnél. De itt, azt sem tudtam ki, de mondtam neki, hogy csókolom, mert ha ismer esetleg, visszamondja, hogy nem köszöntem, aztán akkor kaptam. De még 18 évesen is, hogy "köszönj", meg kiabálás, ha nem köszöntél és nem restek visszamondani. Az nem számított, hogy azt sem tudtad ki, meg nem vetted észre.

Undorító. Akit ismersz, annak persze köszönsz. De nekem gyerekként az volt a taktikám, mert rengetegen ismertek, akik nem, hogy mindenkinek odaszóltam. A turisták kicsit hülyének néztek.


2019. nov. 15. 10:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
34%

Dehogynem gáz.

Az egész falusi mentalitás az.

Nincs magánéleted, állandó pletyka, kombinalas. Úgy rossz ahogy van

2019. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem gáz. Az egy közösség, ez a szokás. Falun általában mindenki tudja, kihez tartozik egy gyerek, magyarán ismer téged meg a szüleidet is. Az, hogy te pillanatnyilag nem ismered meg, mert gyerekként hamarabb felejt az ember, az nem mérvadó.
2019. nov. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, miért "kell" ott köszönni mindenkinek?

Mert mindenki ismer mindenkit, minimum látásból.

2019. nov. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
47%
De az. Nagy szar. Úgy utálom. Mellesleg sokszor ha köszönök vissza se köszönek, ha nem köszönök véletlenül mert mondjuk elbambultam akkor meg rámköszönek. Olyan stílussal hogy miért nem köszöntél. Meg már messziröl les, és látni a pofáján hogy elvárja hogy elöre köszönj. És vagy fogadja vagy nem. Városiak el sem tudják képzelni milyen jó nekik.
2019. nov. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
23%
Szóval már szinte elvárás hogy hajbókoljak ennek a sok fsznak.
2019. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

Nem annyira, ha arra gondoslz, hogy Bp-nek 2 milla a lakossága, Kiskunbüdösbütykösnek pedig 200, 500 vagy 600 vagy 60. Mindenki ismer mindenkit, hatvan felmenőre vissza.


Falun sem kell mindnekinek köszönni, csak ott iszonyúan megjegyzik, ha valaki nem köszön. Mivel eléggé ingerszegény és primitív környezet tud lenni (tiszt a kiv-nek), nem sok más marad, mint egymáson köszörülni a nyelvet.

2019. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%
Pesten meg az emberek nagy része olyan szinten mobilzombi, hogy a képernyőn túl már nem is érzékelik a külvilágot, az mennyivel jobb?
2019. nov. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
14%
falusiak
2019. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
63%
7. Ezerszer jobb, hidd el.
2019. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
26%

Mi is laktunk falun, a két lányom ott született. Mármint városban, de ezres lélekszámú kis faluban. Úgy tanítottuk őket, hogy köszönni kell, mert tényleg bunkónak tartották a "városiakat", ha nem köszöngettek lépten-nyomon mindenkinek. 3-4 évesen a lányom ha bejöttünk Győrbe, köszönt mindenkinek. Nem nagyon értette "mi van", amikor mondtam neki, hogy itt nem kell köszönni idegennek. Mert hát ugye itt a városban meg ez volt ciki, hogy a fürtös szőke kislányom mindenkinek köszönt, aki csak ránézett, vagy rámosolygott.:)

Falun szerintem még most is ez van, hogy összesúgnak a hátad mögött, hogy még köszönni se tanították meg...

Hát ja, volt benne részünk rendesen. A gyerek kavarodik meg a legjobban.

2019. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!