Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet elviselni,...

Hogyan lehet elviselni, amikor mindenkinek egyszerre kell a lakásban a fürdő és a konyha?

Figyelt kérdés

Valamiért a mostani lakótársaságom kész agyrém ebből a szempontból. Hétköznap is, és hétvégén is szinte mindig egyszerre kelünk. Nem tudom hogyan. XD De borzalmas az egész, hogy emiatt rengetegszer lekéstem már a buszom, mert be kell jutni a fürdőbe is valahogy...á. de persze azt nem tudtam velük megbeszélni, hogy legyen felkelési rend, mivel ők "kelnek, amikor akarnak/tudnak, ezt este nem lehet megmondani"... de akkor minimum mossanak hajat este, és ne reggel, de ezzel se mentem semmire.


A konyhánál viszont nincs rosszabb. Az egyik lakótársam hozzám hasonlóan kb. Heti 2x főz, és a jó ég tudja hogyan, de mindig ugyanazt az idősávot nézi ki, amikor nekem is főznöm kéne. A baj csak az, hogy nekem sokkal kevesebb a szabadidőm, meg mondjuk melóba főznék 2 napra, nincs pénzem minden héten kaját rendelni, és múltkor is úgy jártam, hogy kellett volna meló előtt főznöm, de ő pont nekiállt, és így morcosan kénytelen voltam közölni vele, hogy "Ez aztán szuper, mert így kaját kell rendelnem két napra, és nem örülök neki. Úgyhogy ezentúl ezt meg kell beszélnünk, mert máshogy nem tudok hozzád alkalmazkodni." Erre a válasz: "Na és te miért nem közölted tegnap, hogy ma munka előtt főznöd kell? Nekem ehhez semmi közöm."


És így éljek együtt valakivel, aki folyton útban van, de amúgy beszélni meg nem beszélünk, alkalmazmodni meg nem akar, mert hogy nekem semmi közöm ahhoz, mikor-mit csinál napközben. Szerencsére a másik lánnyal jóban vagyunk.



2019. máj. 10. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom lehetséges lenne -e az, hogy időpontot egyeztetni amikor mindannyian ráértek és ezt átbeszélni fél óra alatt, táblázatot szerkeszteni időbeosztással valami közös szerkesztővel amit mindenki lát...
2019. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, a legtöbben tojnak rá, megbeszélheted akárhogy, készíthetsz akármilyen naptárat, táblázatot, stb.

Sajnos nekem is csak az segített, hogy végre úgy költöztem, hogy ne legyen lakótársam (csak a párom, ő meg nem ilyen d€bil).

Előtte évekig téptem a számat hiába. :(

2019. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerüen reggel felkelsz fél órával korábban és akkor mégy a fürdöbe.

A konyhai dolgokat meg elökészíted este, vagy egyszerüen fél órával elöbb kezded, mint amikorra tervezted. akkor nem ütközöl a másikkal.

Ne meló elött akarj kaját fözni, hanem elöre csináld meg, ebben a lakótársnak tökéletesen igaza van.

2019. máj. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi a főzést megbeszéljük.

A felkeléssel mondjuk mázlink van, mert én az irodába tartok/beérek, mire ő kel.


Amit lehet, mégiscsak le kell boxolni egymás között.

2019. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs pàrja az embernek és van rà lehetöség akkor sokkal jobb szülökel lakni inkàbb. Szerintem. Pont ezért. Az emberek nagy része önzö debil, összeférhetetlen.
2019. máj. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A konyhai dologban teljesen igazat adok a lakótársadnak, miért nem szóltál előző nap, hogy akarsz főzni?
2019. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vree ***** válasza:
100%

Miért nem főztök 2 főre?

Nincs ütközés és minden másnap megcsinálja más helyetted a munkát.


Keress olyan lakótársat, aki elég okos a munkamegosztáshoz, nem büdös neki a közösködés.

2019. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mégis miért nem szóltam neki, hogy főzni akarok? Mert ő sem szól erről sosem, és most lett nekem elegem ebből az egészből, hogy sosem beszéljük meg, úgyhogy megmondtam neki, hogy innentől ennek vége van, és meg kell beszéljük.


Nem főzünk felváltva, mert nem vagyunk jóban, illetve pocsékul főz, egyszer otthagyta nekünk a húslevesét, hogy nyugodtan együnk belőle, erre kiderült, hogy csak a leszűrt leve volt, amiben volt vagy egy tonnányi só. XD Amúgy szinte mindent odaéget, mert bemegy a szobájába, ahelyett, hogy őrizné a kaját... 8 évvel idősebb nálam.


A fél órával korábban kelés része nem megy, mert nem tudom, hogy hánykor kel, így nem tudok hozzá alkalmazkodni. 6-nál előbb meg nem tudok felkelni, ha mondjuk tanulás miatt 1-kor fekszem le.


És hogy miért meló előtt kellett volna főznöm? Mert akkor volt erre szabadidőm. Egyetem mellett dolgozom, szóval heti 50 órám be van táblázva, vannak napok, amikor reggel 6-kor kelek, és 11-kor érek haza. Vannak hetek, hogy csak a vasárnap az egyetlen szabadnapom, és mivel valamikor tanulnom is kell, volt, hogy nem fértem bele a takarítós hetembe, de ezt meg is értették a lányok. Mivel nagyon kevés a szabadidőm, extrém nehéz ehhez a lányhoz alkalmazkodni. Ő maximum heti 24 órát dolgozik, van, hogy ennyit se. Nem diák. Időben el tud menni aludni, és nem kell minden reggel 6-kor kelnie, hétvégén pedig sosem dolgozik. Temérdek sok szabadideje van, mégsem képes megkérdezni, hogy kell-e nekem a konyha, vagy a fürdő éppen akkor, amikor neki is kéne.

2019. máj. 11. 00:45
 9/11 anonim ***** válasza:
"Mégis miért nem szóltam neki, hogy főzni akarok? Mert ő sem szól erről sosem" - ugye látod, hogy ez rohadtul gyerekes gondolkodás? Így persze, hogy nincsenek megfelelő állapotok nálatok, amikor két sötét ember van, és egyik sem bírja kinyitni a száját. Talán ha te jelezted volna korábban, neki is leesik, hogy ez nem is olyan rossz ötlet, majd én is fogok szólni. Ehelyett lecseszted, amire abszolút nem volt okod, ezért teljesen érthető ahogyan reagált, lévén, ugyanazt csinálod te is, lehet a te dolgaid meg őt zavarják.
2019. máj. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy felállítotok egy fontossági sorrendet.
2019. máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!