Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Falun mindenkinek illik köszönni?

Falun mindenkinek illik köszönni?

Figyelt kérdés
Városról költöztünk falura, de még mindig nem tudom megszokni, hogy mindenkinek köszönni kell az utcán. A postásnak, szomszédoknak, boltosnak természetesen köszönök, ha bárki rámköszön, akkor én is viszonzom, de csak úgy magamtól elég erőltetettnek érzem, ha ráköszönök egy idegenre. Udvariatlan vagyok?

2018. márc. 22. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Én szoktam biciklizni faluban, és sajnos mindenki rám köszön, pedig azt sem tudom ki fia, ki lánya. Persze általában visszaköszönök, de én előre senkinek sem, csak annak, akit ismerek.
2018. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Falun mindenkinek illik.
2018. márc. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem udvariatlan vagy, hanem nehezen alkalmazkodsz egy szokatlan közeghez. Azt szokták mondani, az intelligencia a körülményekhez való megfelelő alkalmazkodás tudománya. (itt a hangsúly a megfelelőn van).


Falunk kevesen laknak, akik tartósan ott vannak, természetes, hogy ismerik egymást, tudnak egymás dolgairól. Akiről meg tud az ember, annak azért szokott köszönni, mert belső kényszert érez, hogy egy ismerőst üdvözöljön. Aztán az egész hagyománnyá, szokássá nemesül.


Nagyvárosban más az élettempó,m ások a szokások, és az emberek többnyire nem köszönnek egymásnak, hiszen valóban nem ismerik. De például gyakori, hogy az egy utcában lakók egy idő után felismerik egymást, és ismerősként üdvözlik is. Persze aki a távolságok miatt autóval jár, nála ez nem eset. Ez is szokássá válik, ha elhatalmasodik, még a szomszédok se köszönnek egymásnak. Ilyen közegből falura kerülni valóban nehéz helyzet eleinte. De hidd el, később meghozza a maga sajátos hasznát. Mert a szokások valójában ezért olyanok, amilyenek.

2018. márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Párizsban élj úgy, mint a párizsiak!

Tényleg te jársz jobban, ha minél hamarabb felveszed az ottani ritmust. Pont így voltam ezzel én is, de már most egy széles mosolyt is hozzátűzök a köszönéshez, és azon kapom magam, hogy egyáltalán nincs ez megjátszva. Szívből jön. És ez jólesik.

2018. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Falun se nagyon köszönnek már, az a helyzet. Legfeljebb azért, mert eleve ismerik egymást ugyebár, vagy úgy gondolják, az új lakóval is illene megismerkedni. Nagyobb községekben, vagy Budapest (esetleg más nagyobb város, Balaton, stb) közeli falvakban már nem köszönnek. Illetve olyan falukban, ahol van valami forgalmasabb üzlet, állomás, busz, átszállás, és megszokták, hogy idegenek is keresztüljárkálnak. Na, az ennél félreesőbb falvak meg amúgy is úgy működnek, mint egy társasház, ott is köszönni szokás, aztán fogalmad sincs, kik jönnek-mennek ott, mondjuk egy tízemeletesben.


Figyelj, egy 500 fős faluban kell köszönni, 1000+ nál már nem tűnik udvariatlannak.

2018. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
nekem még községekben sem köszöntek soha de falun se
2018. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én Hollandiában laktam egy ideig, egy kis településen, amelynek azonban teljesen városias külseje volt.

Rám köszönt a biciklis, a virágokat gyomláló asszony, nagyon meglepődtem, de később megszoktam, hogy mindenki köszön, még az utca túloldaláról is biccentenek egymásnak, így hát ez nem magyar sajátosság.

A németeknél is előfordul, de ott már nem mindenki tesz így.

Amúgy valóban szokás kérdése ez, de ha nem köszönsz magadtól és mások esetleg elvárják, akkor rád süthetik a 'nagyképű' jelzőt.

2018. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én falun születtem, mégis utálok köszöngetni .Nem látom értelmét, és nem is szeretem ha valaki közli velem hogy lát...
2018. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Udvariatlan vagy ha nem köszönsz, mindegy hogy szeretsz-e köszönni vagy sem.
2020. febr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!