Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lehet rendőrt hívni egy ilyen...

Lehet rendőrt hívni egy ilyen esetben? (Bolond szomszéd)

Figyelt kérdés

A szomszédba költözött nemrég egy fiatal házaspár egy 1,5 éves gyerekkel. Na már most a nőnek vélhetően nincs ki mind a négy kereke, ugyanis minden hülyeséggel átcsenget és hisztizik. Legelőször azért jött át, mert fel1kor porszívóztam és az ő gyereke aludna, de miattam nem tud. Persze mindezt hisztérikusan adta elő, aztán csodálkozott, hogy elküldtem melegebb éghajlatra abban a stílusban, ahogy ő beszélt velem. De jött már át amiatt is, hogy miért szól nálunk a zene, mert őt idegesíti és különben is a gyerekét felébreszti. Vagy miért főzök délben, mert túl hangosan csörömpölök és különben is, nem alvás időben kéne ezeket intézni.. (??)

Tehát a lényeg, hogy állandóan a gyerekre hivatkozik és elvárja, hogy alkalmazkodjunk az alvásidejéhez meg úgy kb mindenhez. Szerinte néma csendben kéne ülnünk és tekintettel kéne lennünk arra, hogy az ő lányának pihenésre van szüksége, szóval déltől 2ig kussoljunk..🤷🏽‍♀️😅 Meg este is 8tól. Meg nagyjából mindig.

Már kábé röhögünk mikor csengetnek, mert tudjuk hogy ő az, megint valami agyament hülyeséggel, de most már azért kezd idegesítő lenni. Hiába küldtük el a fenébe, hogy most már fejezze be, mert minket is idegesít az hogy a gyereke rohangál, hisztizik, ordít, mindezt reggel 7kor vagy épp késő este, mégsem megyünk át minden egyes ilyen alkalom után csengetni, hogy tartsa kordában a gyerekét, de semmi.

Persze szerinte az rendben van, hogy a lakásban kismotorozik a gyerek és még ő kérte ki magának mikor átment a másik szomszéd szólni, hogy talán ezt nem kéne.

Legutóbb szombaton jött át, mikor itt volt nálunk 2 barátunk és közölte, hogy menjünk be az erkélyről és ne ott iszogassunk meg cigizgessünk, mert túl hangosak vagyunk és őt zavarja, nem nem tudnak pihenni és a lányát is felébresszük. Jelzem kb 10 perce voltunk kint az erkélyen és normál hangerőn beszélgettünk, nem ordibáltunk. Ez este fel9-kor volt.

Itt már betelt a pohár és elgondolkoztunk a férjemmel, hogy kihívjuk a rendőrséget zaklatás miatt, de nem tudom, hogy foglalkoznak-e ilyen esettel vagy hogy mi egyebet lehet tenni, mert az hogy heti szinten legalább három-négyszer átjön és patáliazik szerintem már igen erősen zaklatás kategória. Szombaton megmondtam hogy rendőrséget fogunk hívni, ha még egyszer át mert jönni, akkor csak hebegett-habogott, de tegnap megint átjött.

A kérdésem: lehet rendőrt hívni ilyen esetben? Ez már zaklatás? Vagy a közös képviselőnek szóljunk?

Köszi előre is a segítséget.


2019. nov. 15. 17:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a területileg illetékes jegyzőhöz simán bemehetsz és birtokvédelmet kérhetsz. Ez már simán zaklatás.
2019. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
Istenkém. Ezt teszi a magyar allam a lakosaival. Szuk gyufasdobozokba tomoriti oket. Nem csoda,h ennyi elmereoggyant van. Valaki mindig zavar valakit. Borzaszto. Eljen a kertes haz!
2019. nov. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

1. Minek nyitsz neki ajtót egyáltalán? Kopogjon csak mint egy majom.

2. Én már rég fogtam volna és hajnali 2 kor leragasztottam volna a csengőjét hogy tanulja meg hol a helye.

2019. nov. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
hihetetlen milyen emberek vannak. probalj meg legkozelebb alvasidoben fozni, biztos nem megy majd panaszkodni hogy felebreszted a gyereket :'D
2019. nov. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

Ajtónyitás után nyomd képen azonnal.


Majd kérdezd meg, hogy mi baj? :D



Ez a gond a gyerekesekkel....utálom mindet.

2019. nov. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is volt hasonló szitu. Itt ide született a csemete. A gyerek reggel 8ig aludt, és elvárta anyuci, hogy addig lábujjhegyen járjunk, délbe (12-15ig) és este 7től szintén.

Szolt a mosógépért, a főzésért, a magassarkú cipőért, lecseszte az ételfutárt, a postást, a közöst csesztette a hangos garázskapu miatt, szóval mindenkibe belekötött.

Itt összefogott a lépcsőház, és még zajosabbak voltunk, mint előtte. A vége az lett, hogy költözött mert itt nem lehet gyereket nevelni. Ez érdekes volt mert másnak sikerült, és most is van egy babás család, akikkel nincs gond.

2019. nov. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#1: Köszi a tippet, erről még nem is hallottam. Utána járunk.

Amúgy azért nyitjuk ki, mert rafekszik a csengőre... És lazán képes addig csengetni, míg nem nyitjuk ki. Bár már arra mi is gondoltunk, hogy kedvességből mi is ráfekszünk a csengőjükre hajnalban, csak hogy érezze a törődést.:D De nem akartunk oviskodni.


#4 Ezt nem teljesen értem. Épp az a baja, hogy én az ő gyerekének az alvásidejében főztem vagy épp porszívóztam. Tök mindegy mikor csináljuk, tuti talál benne valamit, ami miatt hisztizhet. Persze az nem gond, hogy az ő gyereke úgy rohangál fel-alá a lakásban, mint egy felőrült vagy hogy motorozik a lakásban vagy hogy állandóan hisztizik. Bár volt kitől tanulnia...😒😅 Amúgy nem 1,5 éves a gyerek, hanem 2,5, most láttam hogy elírtam, bár ez igazából sztem lényegtelen.

2019. nov. 15. 18:31
 8/19 anonim ***** válasza:
5%

#7 "miért főzök délben, mert túl hangosan csörömpölök és különben is, nem alvás időben kéne ezeket intézni.. (??)"

erre probaltam utalni

2019. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van az elsőnek, birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni
2019. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

"Amúgy azért nyitjuk ki, mert rafekszik a csengőre... "


Hajnalban bármelyik szomszédom ráfeküdne a csengőnkre azonnal pofonvágnám. Minimum.

2019. nov. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!