Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van aki élt és dolgozott...

Van aki élt és dolgozott Norvégiában? Szeretted? Pozitív/negatív tapasztalatokért hálás lennék.

Figyelt kérdés

Milyen területen dolgoztál? Tudtál félrerakni úgy, hogy azért nem kellett szűkölködnöd?

Jobb itt, mint egy egyéb nyugat-európai országban?

Kort és nemet is írjatok.

Köszi



2020. jan. 2. 20:42
 1/4 gublug ***** válasza:
78%

Szeva,

Nem tom h beszeltunk e mar Mr.555 de...

2 evet toltottem ott egy iskolaban. Tobbnyire Lillehammer es Oslo kornyeken vezettem. Szerettem vezetni. Kiismerhetoek a kamerak, rendor alig van.

Dolgozni a suli keretein belul dolgoztam. A norveg emberekkel nem igen kellett beszeljek.


De szerettem az egeszet. A telet. A termeszetet. A hegyeket. A keves embert. Norvegia kellemes emlek.


Sajnalom, ennyit tudtam mondani.


Kor es nem nelkul.

2020. jan. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem éltem kint, de jövőben oda tervezek kimenni, így sok dolognak utánanéztem a kinti élettel kapcsolatban.

Hát rendesen nem tudnak válaszolni neked, jobban ki kellene fejtened mikre gondolsz.

Félrerakni mindig az adott egyéntől függ. Lehet soknak hangzik a fizetést, amit kapnak, de nagyon drága a lakhatás, az albérlet, az emberek fizetésének nagyrésze el is megy erre.

Kinek mi jön be, van akinek jobb az ilyen ország, másoknak kevésbé. Klíma normális esetben zord tud lenni, de viszont jóléti állam, simán felveszi életszínvonalba a versenyt nyugat-európai országokkal.

Ha bővebben kifejted a kérdésedet válaszolok még rá, hogy miket tudok, miknek tudtam utánanézni.

Ha kiköltözést fontolod akkor azt előre tervezd meg. Anyagilag nagyon költséges, 1-1,5 millióra számolj. Igen, kb. ennyire, mert mocskosul drágák az albérletek.

Meg norvég nyelvet is érdemes tudnod mellette. Norvégia is ugyanolyan, mint hollandia, beszélhetsz angolul, ők is beszélnek veled angolul, de elvárják a saját nyelvtudásukat.

2020. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gublug ***** válasza:

Minel eszakabbra mesz annal kevesbe fogadnak be.


Igen, minden draga. Egy tortaszeletet vettem 1200 forintnak atszamolva.

Erre emlekszem.

2020. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

“simán felveszi életszínvonalba a versenyt nyugat-európai országokkal”

Inkabb ugy mondanam, hogy a legtobbet - ha nem az osszeset - siman lepipalja.

2020. jan. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!